Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Verslininko Aleksandro Gubanovo žodžiais, įmonėje statomi laivai-namai skirti mėgstantiems ramybę.

Darbėnų seniūnijos S. Įpilties kaime, išbetonuotoje aikštelėje prie buvusio seno grūdų sandėlio, kasdien pluša keli vyrai. Jie konstruoja pasaulyje vis populiarėjančius įvairaus dydžio gyvenamuosius laivus nuomai ir turistams.

Būstas norintiems pajusti laisvę

Vienas toks ant specialios platformos vilkiku ką tik iškeliavo užsakovams į Vokietiją. Šiuo metu paraleliai gaminami dar trys laivai-namai, ketinama baigti iki rudens. Du iš jų bus skirti Lenkijos rinkai, trečias liks Lietuvoje.

Paprastai apie 12-os metrų ilgio, per 4 m pločio, mažiausiai 50 kv. m ploto statiniai yra ne tik gražaus dizaino – juose įrengtos ir patogios gyvenamosios zonos. Yra po du miegamuosius kambarius, po baldais apstatytą svetainę ir virtuvę su reikalinga buitine technika, taip pat tualeto ir dušo patalpos. Motoru varomam laivui-namui plaukiant upės, ežero ar kanalo vandens keliu galima drąsiai išeiti ant saugiai plienine tvorele aptverto denio, pasigrožėti gamtos platybe ir pajusti visišką laisvę.

Verslininkas Aleksandras Gubanovas atviravo, kad būtent laivės, atsiskyrimo nuo minios pojūčio troškimas jį ir įkvėpė konstruoti nuo krantų nutolstančius laivus-namus.

Aleksandras kilęs iš Rusijos, bet prieš 9-erius metus su žmona buvusia žurnaliste Jana apsigyveno Šventojoje, yra Palangoje įregistruotos uždarosios akcinės bendrovės „Baltijos skaitmena“ vadovas.

„Iš profesijos aš – optikos inžinierius. Maskvoje esu statęs kažką panašaus, tai yra namelius ant ratų, vadinamuosius kemperius arba karavanus“, – „Pajūrio naujienoms“ pasakojo A. Gubanovas.

Darbėniškis Leonas Giga teigė darbą Senojoje Įpiltyje susiradęs pagal skelbimą. Manė, bus plokščių surinkėjas, bet iš kolegų išmoko ir kitų darbų.

Senas sandėlis virto naujomis dirbtuvėmis

Tolesnį gyvenimą kurti Šventojoje vyrą paskatino palangiškiai draugai, su kuriais jis susipažino viename ralių, vykusių prie Ladogos ežero. Tuomet Aleksandras buvo Maskvos „Mercedes“ visureigių klubo prezidentas, turėjo savo servisą ir ruošė automobilius bekelės varžyboms.

„Atvažiuodavau į Palangą, ne kartą buvodavau bičiulių namuose, jie ir parodė man Šventąją. Tame mažame miestelyje prie jūros su žmona mudu panorom apsigyventi“, – kalbėjo pašnekovas.

Laivų-namų statybos bazę A. Gubanovas iš pradžių buvo įsirengęs Klaipėdoje, po to – Priekulėje. Tačiau patalpas ten tekdavo nuomotis. Per koronaviruso pandemiją verslas stabtelėjo, reikėjo galvoti, kur ir kaip veiklą tęsti. S. Įpiltyje Aleksandras aptiko seną grūdų sandėlį ir sugalvojo įsigyti kaip nuosavybę.

„Apie pusmetį su kolega tvarkėmės, lauke išsibetonavom aikštelę, sandėlyje įsirengėm dirbtuves, kuriose gaminamos beveik visos laivui-namui reikalingos dalys, išskyrus pontonus, kuriuos perkame iš kolegų“, – sakė verslininkas. Anot jo, iki statybinių medžiagų parduotuvių Klaipėdoje kad ir toloka, užtat atperka gamtos tyla ir ramybė čia dirbantiems žmonėms.

Vienas jų, darbėniškis Leonas Giga, teigė įsidarbinęs pagal skelbimą.

Pastatyti vieną 50 kv. m ploto laivą-namą užtrunka maždaug pusmetį. Viduje įrengiamos vietos laivavedžiui, patogios ir jaukios gyvenamosios bei poilsio zonos.

„Kaip tik buvau be darbo. Žiūriu, rašo, kad reikalingas plokščių surinkėjas, mat anksčiau vietoje surinkdavo ir statinio sienas. Paskambinau, pasisiūliau, priėmė. Dabar sienas pradėjo atvežti gatavas, tad man teko persikvalifikuoti, išmokti kitų darbų“, – juokėsi jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas