Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lazdininkų užtvanka sulaukė savo valandos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2022-07-29
Pasak darbų vykdytojo Mindaugo Urnikio, bus sutvarkytos ir prieigos: įrengti nauji metaliniai atitvarai, o prie laiptų – turėklai.

Rekonstruojama Lazdininkų užtvanka. Seniai laukti darbai pajudėjo liepos 21-ąją ir pagal sutartį turėtų užtrukti 10 mėnesių. Tačiau, kaip sakė rangovo Telšių bendrovės „Ežerūna“ darbų vykdytojas Mindaugas Urnikis, jeigu nesutrukdys subjurę orai, bus įmanoma baigti ir anksčiau.

Prašė apriboti eismą

M. Urnikis išskyrė tris svarbiausias didelio projekto dalis: būtina pakeisti avarinės būklės uždorį, suremontuoti aukštupio šonines plokštes ir iki betoninio slenksčio išvalyti bei tuo pačiu pakoreguoti Darbos upės vagos tiesumą.

„Po vandeniu esančio uždorio vaizdo dabar mes nematom, tačiau į akis krinta, kad plokščių būklė išties prasta: po jomis išneštas žvyras ir pilna tuščių ertmių, kai kur tos plokštės susmegusios žemyn netgi iki pat kelkraščio“, – apibūdino specialistas. Anot jo, neremontuojama užtvanka tokia, kokia buvo lig šiol, ilgai netvertų, bėgant metams, vanduo prasiveržtų, 113 ha plotą užimančio tvenkinio neliktų. Manoma, kad tuomet vandens lygis pakankamai aukštai pakiltų ir Šventojoje.

Kol kas vyksta paruošiamieji 1976 metais pastatytos Lazdininkų užtvankos remonto darbai: pluša 5 žemkasiai ir 2 ekskavatorininkai, ruošiama vieta atraminių sienučių drenažui įrengti, tvenkinio vandens lygis bus nužemintas tiek, kad galėtų pasiekti ir pakeisti uždorį, taip pat pradėti plokščių remontą. Vietoj gelžbetoninių apsauginių kelkraščio stulpelių, vadinamųjų sargšulių, bus įrengti nauji metaliniai atitvarai, o prie laiptų – turėklai.

„Vienintelė problema, su kuria susiduriame, – šiame kelyje, jungiančiame vieną su kita gyvenvietes, per daug intensyvus automobilių eismas. Su Kretingos rajono savivaldybe deriname, kad nuo rugpjūčio 1-sios darbo valandomis šis kelio ruožas būtų uždarytas. Erdvė reikalinga mūsų ekskavatoriams, mašinoms, atvežančioms medžiagas ar išvežančioms grunto perteklių, taip pat kranui stovėti, nes tik juo bus galima iškelti seną ir įkelti naują uždorį“, – paaiškino M. Urnikis.

Vyksta paruošiamieji užtvankos rekonstrukcijos darbai, valoma Darbos upės vaga.

Tūbausių įrenginys – dar eilėje

Iš viso Kretingos rajone pagal Savivaldybėje turimą sąrašą yra per 30 užtvankų, ir visos jos pastatytos maždaug 1976–1988-aisiais. Didesni hidrotechnikos statiniai pagal galimybes remontuojami. Tuzų užtvankos rekonstrukcija iš Solidarumo fondo už 70 tūkst. eurų buvo atlikta 2007-aisiais. Ant Akmenos upės kranto, ties „Vienkiemiu“, esanti užtvanka kapitališkai suremontuota 2015-aisiais, gavus 395 tūkst. eurų Europos Sąjungos paramą.

Projekto „Lazdininkų tvenkinio hidrotechninio statinio ir melioracijos sistemos atnaujinimas“ paramos sutartis pasirašyta pernai balandį. Finansavimas gautas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklą „Parama žemės ūkio vandentvarkai“. Bendra projekto vertė 374 tūkst. 997 Eur, paramos suma 299 tūkst. 997 Eur, Savivaldybė iš biudžeto prisideda 75 tūkst. Eur. 

Eilės tebelaukia Tūbausių užtvanka. Pasak rajono Savivaldybės strateginės plėtros ir investicijų skyriaus vedėjo Dariaus Martinkaus, paraiška siekiant gauti finansavimą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklą „Parama žemės ūkio vandentvarkai“ Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) yra pateikta, bet dar vertinama.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas