Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savivaldybės įmonių vairas – iš rankų į rankas

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-07-26
Įmonės „Kretingos komunalininkas“ darbuotojai gyvena vadovų kaitos nuotaikomis.

SĮ „Kretingos komunalininkas“ direktorius Rimantas Žiaušys nuo šių metų rugpjūčio 1 d. buitines atliekas visame rajone ir Kretingos miestą tvarkančiai įmonei nebevadovaus. Naujo vadovo paskyrimas užtruks, jei procesas vyks sklandžiai – iki 3 mėnesių, priešingu atveju, tęstis gali ir pusmetį. Kita Savivaldybės įmonė – „Kretingos šilumos tinklai“ vadovo neturi nuo šių metų kovo.

Išeina savo noru

Prašymą atleisti iš „Kretingos komunalininko“ direktoriaus pareigų Rimantas Žiaušys liepos 15 d. įteikė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Egidijui Viskontui. Ar šį žingsnį žengė savo noru, nespaudžiamas iš šalies, R. Žiaušys neatviravo. „Kretingos komunalininkui“ jis vadovauti pradėjo 2019 m. lapkritį, pakeitęs ankstesnę direktorę Renatą Surblytę. Kretingos rajono savivaldybės tarybai tvirtinant Savivaldybei pavaldžių įmonių 2021-ųjų metų veiklos ataskaitas, R. Žiaušiui priekaištų buvo, tačiau „Kretingos komunalininko“ ataskaitą politikai patvirtino kone vienbalsiai.

„Įmonės veiklos ataskaita buvo patvirtinta abejojant dėl R. Žiaušio tinkamumo direktoriaus pareigoms. Nuo ataskaitos patvirtinimo praėjo pusmetis: įmonėje šūsnys neatsakytų gyventojų skundų, mero priekaištai dėl prastai prižiūrimo Kretingos miesto, sustojusi daugiabučių namų renovacija, nepasistūmėta sprendžiant atliekų tvarkymo problemas, kurioms aiškintis netgi buvo sudaryta darbo grupė. Tiesa, R. Žiaušys dirbo be pavaduotojo, bet už tai gaudavo atlyginimo priedą“, – dėstė E. Viskontas nepalankias R. Žiaušiui aplinkybes ir patikino, kad R. Žiaušys iš „Kretingos komunalininko“ direktoriaus pareigų išeina savo noru. „Pykčių nėra. Tikimės šioje įmonėje naujų vėjų, gerų pokyčių tiek renovuojant daugiabučius, tiek valdant, tobulinant buitinių atliekų tvarkymo sistemą rajone, prižiūrint Kretingą“, – E. Viskontas dėl įmonės ateities buvo nusiteikęs optimistiškai.

R. Žiaušys teigė, kad yra objektyvios priežastys, dėl kurių kilo išvardytos problemos, strigo jų sprendimas. Daugiabučių renovacija, anot jo, pastaraisiais metais stojo visoje šalyje – iš 100 projektų rangos darbus statybos įmonės nuperka 20-čiai. „Renovacija stoja dėl statybų brangimo, statybininkų ir medžiagų trūkumo, dėl koronaviruso pandemijos vėluoja projektuotojai. Be to, renovacijos nauda gyventojai abejojo ir anksčiau, kai jos kaina buvo gerokai mažesnė“, – aiškino R. Žiaušys. Įmonę paliekantis direktorius tvirtino, kad baigiama tvarkyti buitinių atliekų tvarkymo duomenų bazė. „Atliekų konteineriai jų turėtojams buvo išdalinti kaip papuolė. Konteinerius sunumeravome, identifikavome pagal paslaugos vartotojus. Baigiame šį darbą“, – sakė jis.

„Kretingos komunalininkui“ Rimantas Žiaušys vadovauti pradėjo 2019 metų lapkritį.

Merui staigmena

„Manęs niekas neinformavo, kad atleidžiamas „Kretingos komunalininko“ direktorius“, – šį pirmadienį sakė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius. Praėjusią savaitę meras atostogavo, savaitgalį su delegacija buvo išvykęs į Lemborko miesto Lenkijoje savivaldybę.

A. Kalnius nevertino, blogai ar gerai dirbo R. Žiaušys, jam labiau rūpėjo, kas vadovaus Savivaldybės įmonei „Kretingos komunalininkas“, kol bus parinktas naujas direktorius. „Pavaduotojo nėra, R. Žiaušys taupė lėšas ir dirbo be jo. Vyriausiasis ekonomistas, anksčiau pavaduodavęs direktorių, dirbti išėjo į „Kretingos vandenis“. Pirmiausia reikėjo sutvarkyti pavadavimą. Dabar yra grėsmė, kad įmonės veikla 3–4 mėnesius bus paralyžuota“, – A. Kalnius piktinosi dėl skubos atleidžiant R. Žiaušį. Anot jo, su R. Žiaušiu reikėjo tartis, kad padirbtų, kol baigsis konkursas „Kretingos komunalininko“ direktoriaus pareigoms užimti. Sklandžiai vykstantis konkursas trunka apie 2,5 mėn., bet skundžiant rezultatus, iškilus kitų nenumatytų kliūčių procesas gali trukti ir gerokai ilgiau.

E. Viskontas užtikrino, kad nuo rugpjūčio 1 d. bus paskirtas laikinas „Kretingos komunalininkas“ vadovas, dirbsiantis, kol bus išrinktas ir dirbti pradės naujas, nuolatinis. Kas laikinai vadovaus „Kretingos komunalininkui“, E. Viskontas neįvardijo.

Greit pusmetis be vadovo

Kita Kretingos rajono savivaldybės įmonė uždaroji akcinė bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“ nuolatinio vadovo neturi jau 5 mėnesius, nuo šių metų kovo mėn., kai į užtarnautą poilsį išėjo jos ilgametis direktorius Jonas Barzdys. Vyksta bene paskutinis konkurso užimti šias pareigas etapas.

Pradžioje pretendentų vadovauti „Kretingos šilumos tinklams“ atranką padarė specialiai tam pasamdyta agentūra, jos paliktus 7 geriausius vertino „Kretingos šilumos tinklų“ valdyba, išrinko du, iš kurių nugalėtoją paskelbti turėtų šią savaitę.

Savivaldybės įmonė „Kretingos komunalininkas“ valdybos neturi, tad konkursą direktoriui parinkti Savivaldybė vykdys įprasta tvarka.

E. Viskontas akcentavo, kad iki 2026 metų savivaldybių įmonių turėtų nelikti, kadangi keičiamas jų statusas į uždarąsias akcines bendroves. „Kretingos komunalininkas“ turės būti uždaroji akcinė bendrovė, keičiant vadovus pradėsime ir šį pokytį“, – sakė jis. Vieša paslaptis, kad Savivaldybės įmonių vadovai siejami su viena ar kita politine jėga rajono Savivaldybėje. A Kalnius pajuokavo, kad R. Žiaušys tariamai buvo po visuomenino rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“, kuriam priklauso ir pats A. Kalnius, sparnu. „R. Žiaušys yra liberalas“, – konstatavo A. Kalnius.

„Kretingos kraštas“ yra siūlęs sujungti į vieną įmonę „Kretingos komunalininką“ ir „Kretingos autobusų parką“.

---

Kretingos rajono savivaldybėje daugiabučių namų renovacija pradėta 2012 m., iki šiol renovuoti 35 namai – apie 10 proc. rajone esančių senų daugiabučių. Šiuo metu renovuojamas vienas daugiabutis namas, šiemet turėtų būti pradėti darbai atnaujinant dar 3 namus. Dar 17-os daugiabučių namų renovacija projektuojama.

Agentūros „Beta“ duomenimis, Lietuvoje renovuota 11 proc. – 4 tūkst. 289 daugiabučiai namai, renovuojami 1 tūkst. 838. Savivaldybės renovacijos lyderės: Birštonas – 56 proc., Panevėžio miesto – 46 proc., Ignalinos rajono – 37 proc., Palangos miesto – 35 proc., Jonavos rajono – 35 proc.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas