Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šią vasarą savo kelionėms po Lietuvą rinkitės neatrastus Žemaitijos kampelius — Kretingos ir Skuodo rajonus. Niekur kitur nerasite tiek daug unikalių gamtos ir žmogaus sukurtų muziejų ir sodų po atviru dangumi. Su vienu bilietu aplankysite keturis muziejus-parkus, kurie paliks neišdildomus įspūdžius ir sužadins norą pamatyti dar daugiau. Kiekvienas, įsigijęs bilietą, tuo pačiu dalyvauja konkurse, kuriame gali laimėti vakarienę arba nakvynę Žemaitijos krašte.

Skuodo rajono akmenų karalystė

Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, įsikūrė unikalus Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas. Čia išvysite įspūdingą akmenų ir mineralų kolekciją: nuo 50 tonų sveriančio akmens iki kelių gramų brangakmenio. Iš viso muziejuje yra per 150 tūkst. akmenų ir akmenėlių, kuriuos tikrai norėsis įamžinti.

Šis muziejus galėjo ir neatsirasti, jei 1957 metais Mosėdžio ligoninei nebūtų pradėjęs vadovauti gydytojas Vaclovas Intas. Jo sodybą taip pat galėsite aplankyti įsigiję bendrą bilietą. Eidami nuo Mosėdžio bažnyčios besitęsiančia akmenuota alėja pasieksite gydytojo sodybą – paslaptingą ir panirusią į džiungles primenančią žalumą. Gyvendamas Mosėdyje, Vaclovas Intas lankydavo ligonius. Kartą tokio vizito metu jis pamatė pakelėje gulintį apie 50-ies kilogramų riedulį. Užritinęs ant dviračio, gydytojas pargabeno jį į ligoninės kiemą. Ilgainiui riedulių rinkimas tapo Vaclovo Into pomėgiu, ir taip į Mosėdį atkeliavo galybė akmenų. Dalis jų papuošė paties Vaclovo Into sodybą – ji yra tarsi atskiras pasaulis, kuris įtraukia ir kvieste kviečia tyrinėti. Pamilęs akmenis, gydytojas liko amžiams jiems ištikimas – jis ir palaidotas savo sodyboje, šalia neįtikėtinų formų, dydžių ir spalvų akmenų.

Išskirtiniai Kretingos rajono muziejai – parkai

Žemaitijos parkai susiję su kūrybingomis asmenybėmis. Jeigu akmenų sostinėje Mosėdyje muziejų įsteigė gydytojas Vaclovas Intas, tai Kretingos rajono Orvidų sodybą-muziejų sukūrė vienuolis pranciškonas Vilius Orvidas. Nedideliame Gargždelės kaime esanti sodyba primena trikampį su Dievo akimi. Toks ir buvo jos kūrėjo sumanymas, kuomet sovietmečiu jis į tėvų namus pradėjo vežti akmenis, milžiniškus kelmus ir keistus gamtos kūrinius ar technikos padargus. Čia meniškos sielos Vilius Orvidas kūrė ir ieškojo savęs.

O jei įspūdžių vis dar maža – tiesiog privalu nuvykti į Japonišką sodą, įsikūrusį Mažučių kaime Kretingos rajone. Būdami Lietuvoje pasijusite it Tekančios Saulės šalyje – gydytojo Šarūno Kasmausko sukurtoje grožio, harmonijos ir tylos oazėje. Lietuviškuose laukuose prieš keliolika metų Šarūno Kasmausko pakviesti japonai pradėjo pildyti, atrodytų, sunkiai įgyvendinamą gydytojo svajonę. Ekskavatoriais landšafto specialistai „piešė“ kalveles ir nuokalnes, bonsai meistrai kūrė miniatiūrinį mišką, o kasmet daugybė žmonių sodino sakurų sodą, kuris kiekvieną pavasarį džiugina nuostabiais žiedais.

Pirkdami bilietus internetu gausite dovanų!

Gamtos muziejai vilioja ir intriguoja. O kad neliktų nė abejonės, jog keliauti tikrai verta, Žemaitijos sodybos ir kavinės paruošė dovanų — kiekvienas, įsigijęs bendrą keturių muziejų bilietą, dalyvauja loterijoje. Joje galima laimėti apgyvendinimą visai šeimai Mosėdžio kaimo turizmo sodyboje „Kaštonas“, romantišką nakvynę dviem Kretingos 4 žvaigždučių motelyje „Smagratis“ , vakarienę daugelio pamėgtoje kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“ arba pietus grilio patiekalais garsėjančioje kavinėje Mosėdyje. Kad galėtumėte laimėti, jums tereikia nusipirkti ir išsaugoti elektroninį bilietą! Rugpjūčio 26 dieną bus sukamas laimės ratas ir burtų keliu išrinkti laimėtojai. Su kiekvienu laimėtoju bus susisiekta elektroniniu paštu. Keliaukite, dalyvaukite ir laimėkite!

---

Bendro bilieto kaina suaugusiesiems – 20 Eur

Bendro bilieto kaina vaikams, moksleiviams, neįgaliesiems, pensininkams – 10 Eur

Bilietus galite įsigyti ir daugiau informacijos apie muziejus rasti:

www.aplankykkretinga.lt, www.infoskuodas.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas