Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nepriimtinoje situacijoje – kreiptis pagalbos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2022-07-22

„Pajūrio naujienų“ laikraščio redakciją pasiekė skaitytojos pastebėjimas, kad jai ir kaimynams, gyvenantiems sodininkų bendrijoje „Akmena“, nerimo sukėlė po gyvenvietę vaikštinėjantys tamsoko gymio jauni vyrai, kurie, prisistatę karo pabėgėliais iš Ukrainos, siūlėsi padirbėti – už 200–300 eurų atlikti kokius nors ūkio darbus.

„Esu gyvenusi Ukrainoje, gerai žinau jų kalbą, atskirčiau ir pagal išvaizdą. Jaunas vyras parodė pasą – pavardė tikrai pasirodė nebūdinga ukrainiečiams. Dar pašnekinau, kodėl toks jaunas vyras – gal kokių 30 metų – nekariauja už savo šalį. Išgirdau, kad jis turįs 3 vaikus, todėl į karą jo nešaukia. Jeigu tie vyrai vaikšto su netikrais pasais ir nėra karo pabėgėliai, jie diskredituoja visą ukrainiečių tautą“, – kalbėjo moteris, teiraudamasi, ar policija ką nors apie tai žino ir kur reikėtų kreiptis, tokiai situacijai pasikartojus.

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius patikino: jeigu kuris nors gyventojas atsidūrė jam nepriimtinoje situacijoje ar jaučiama kokia nors grėsmė, nedelsiant reikia skambinti bendrosios pagalbos telefonu 112, ir pagalba bus suteikta.

„Mums, policijai, ši situacija yra žinoma, pareigūnus visoje apskrityje pasiekė ne vienas pranešimas – jų sulaukėme ir iš tos pačios „Akmenos“ sodininkų bendrijos, kad po sodybas, ūkius vaikšto tamsesnio gymio vyrai ir ieško darbo. Taip ir yra: patikrinome dokumentus, jokių pažeidimų neužfiksavome. Tai – Ukrainos piliečiai, teisėtai, pagal šalies ir Europos Sąjungos nuostatas, galintys gyventi Lietuvoje“, – teigė pareigūnas.

T. Mikelkevičius, turintis darbo patirties Ukrainiečių registravimo centre, atkreipė dėmesį, kad Ukraina – labai didelė šalis, ir jos piliečiai skiriasi pagal išvaizdą, dialektą, išsilavinimą. „Šioje šalyje daug regionų, daug etninių ypatumų, kurių mes, lietuviai, nežinome ir neturime patyrimo, gal tai ir baugina“, – pasvarstė jis.

Ir vis dėlto, jeigu nerimui išsklaidyti prireiktų skambinti pagalbos telefonu 112, policijos pareigūnai prašytų suteikti kuo daugiau informacijos: kokia tų žmonių išvaizda, ar turi išskirtinių žymių, koks galėtų būti amžius, su kokiu transportu ar be jo atvykę, kokia kalba šnekasi, kaip elgiasi ir panašiai. „Tada bus gerokai lengviau išsiaiškinti, ar gyventojus trikdo pažeidėjai, ar tiesiog nuo karo žiaurumų bėgantys žmonės“, – akcentavo T. Mikelkevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas