Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar taupant elektrą reikėtų išjungti šviečiantį kryžių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantų kultūros centras įgyvendina projektą „Liaudiškasis giedojimas: gyvuojanti/nykstanti žemaičio tapatybės dalis“ ir liepos 29 dieną po 17 val. šv. Mišių Salantų bažnyčioje kviečia į Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ koncertą „Kantičkos lietuviškos“.

Vienas projekto autorių ir sumanytojų Salantų kultūros centro renginių organizatorius Aurimas Rapalis „Pajūrio naujienoms“ teigė, kad, vykdant projektą, kultūros darbuotojai aktualizavo ir su profesionalais įrašė liaudiškąjį Salantų krašto giedojimą, kuris yra įtrauktas į Kretingos rajono savivaldybės nematerialaus kultūros paveldo sąvadą.

„Choro „Polifonija“ dirigento Povilo Vanžodžio inicijuota programa „Kantičkos lietuviškos“ orientuota į mūsų tautos religinės muzikos paveldo atlikimo tradicijų gaivinimą, išsaugojimą ir profesionalų modifikavimą, pakylėjant visa tai į aukštesnį meninį lygį“, – kalbėjo A. Rapalis, akcentuodamas, jog, nežiūrint to, kad toks giedojimas lietuviams buvo labai svarbus, nes lydėdavo visą gyvenimą, šiandien jis nyksta ir jo išlikimo problema tampa vis aktualesnė. Liaudyje populiarių kantičkų tekstai būdavo užrašomi, o natos popieriuje – nefiksuotos: kadangi melodijos perduodamos iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą, vis mažėja jas žinančiųjų.

Per koncertą „Kantičkos lietuviškos“ lektorius kunigas prof. dr. Saulius Stumbra pasidalins įžvalgomis apie kantičkas, kurias pristatys profesionalūs choristai. Klausytojai sužinos apie šių giesmių atsiradimą, giedojimo tradicijas, kunigas, pagiedodamas vieną kitą giesmę ar eilutę, atskleis ir savo asmeninę giesmių tyrinėjimo patirtį, taip įvesdamas klausytojus į kantičkų pasaulį. Renginys juo susidomėjusiems klausytojams – nemokamas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas