Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar tikrinate informaciją, paskleistą socialiniuose tinkluose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kylant naujai COVID-19 ligos bangai, dar vadinamai „vasarine“, šia užkrečiama liga susirgę ar ją įtariantys asmenys pagal tebegaliojančią tvarką turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad testavimu patvirtintų arba paneigtų COVID-19 diagnozę, ligai pasitvirtinus įregistruotų e. sveikatos sistemoje, įvertintų paciento sveikatos būklę, skirtų gydymą.

Ne visos Kretingos rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigos laikosi nustatytos tvarkos. Redakcijai pasiskundė į nemalonią padėtį patekęs asmuo, kai, susirgus koronavirusu, jį atsisakė priimti šeimos gydytojas. Pareiškė, kad sergantiems koronavirusu įstaiga neturi antro įėjimo. „Ar norėtumėte, kad jūsų anūkas ar nėščia dukra vaikščiotų pro tas pačias duris“, – telefonu sergantįjį gėdijo jam padėti turėjusi medikė. „Suglumau, pasijutau kaltas, kad tą užkrečiamą ligą pasigavau“, – sakė žmogus, vargęs, ir kol prisiskambino gydytojai. Ligoniui buvo pasakyta, kad COVID-19 testų įstaiga irgi nedaro, taigi ir diagnozės nesiaiškina, jos nepažymi e. sveikatoje.

Žyma e. sveikatos sistemoje svarbi ir sprendžiant skiepyti ar ne pacientą nuo koronaviruso ligos nauja vakcinos doze, gydant šios ligos komplikacijas. Tuo, kad jį pagavo virusas, kretingiškis neabejojo, tą parodė vaistinėje įsigyti testai. Tačiau e. sveikatai toks paties atliktas tyrimas negalioja, todėl nepavykus prisibelsti pas savo šeimos gydytoją, žmogus oficialiam testui registravosi ir paskirtu laiku jį atliko privačioje „Antėjos“ laboratorijoje. Už testavimą, rezultato įvedimą į e. sveikatą sumokėjo 28 eurus. Suspėjo, nors keletą dienų besiaiškinant tvarką, virusas jau buvo prislopęs. „Būčiau visa tai nutylėjęs, bet „Antėjoje“ išgirdau, kad ne aš vienas į tokią keblią situaciją pakliuvau“, – tarė kretingiškis. Žmogus koronavirusu sirgo pirmąkart ir linkėjo niekam nepasigauti tos bjaurasties: „Įsitikinau – tai nepaprastas gripas, kaip kai kas bando įrodinėti.“

Kretingos rajono savivaldybei pavaldaus Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Arnas Juškys, Kretingos šeimos medicinos centro (privačios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos) vyriausioji gydytoja Augenija Juknevičienė patvirtino, kad prie jų įstaigų prisirašiusius ir COVID-19 liga susirgusius gyventojus testuoja, gydo šeimos gydytojai.

„Susirgusįjį registruojame telefonu, po to su ligoniu susisiekia gydytojas, paskiria atvykimo laiką. Dėl COVID-19 aptarnaujame darbo dienai baigiantis, tiems pacientams turime atskirą įėjimą“, – tvarką įstaigoje aiškino A. Juškys, akcentavęs, kad dėl koronaviruso, kitų virusinių kvėpavimo takų ligų pavojaus nebuvo atšauktas apsauginių veido kaukių dėvėjimas įstaigoje. „Pagal šiandieną galiojančius teisės aktus, sergančiam koronavirusu izoliacija nėra privaloma, su apsaugine veido kauke jis gali vaikščioti kur panorėjęs, jeigu leidžia sveikata“, – pastebėjo A. Juškys. A. Juknevičienė, kuri yra ir Kretingos rajono savivaldybės Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto narė, pripažino, kad prievolė šeimos gydytojams testuoti pacientus dėl koronaviruso ligos padidino ir be to didelį jų darbo krūvį. Jos vadovaujama įstaiga turi panašią, kaip Kretingos PSPC sergančiųjų COVID-19 aptarnavimo tvarką.

Su redakcija bendravęs kretingiškis prieš kreipdamasis į „Antėją“ svarstė testui vykti į Kretingos ligoninės priimamąjį.

„Šiandieną registruoti ligonį, diagnozuoti ligą, įtraukti į e. sveikatą, skirti ligoniui gydymą ir spręsti dėl jo darbingumo yra šeimos gydytojo kompetencija. Jeigu nėra ligos komplikacijų, sergantysis neturėtų būti ligoninės priimamojo pacientu“, – aiškino Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas. Esant komplikacijoms šeimos gydytojas ligonį siunčia pas atitinkamus specialistus į ligoninę. „Su siuntimu pacientus priimame be jokio laukimo, blaškymosi. Pirminėje ligos stadijoje šeimos gydytojo instancija turi susitvarkyti“, – tvirtino R. Sakalauskas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas