Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Naujosios lauko parodos veikia Rotušės aikštėje ir prie Kretingos kultūros centro.

Nors gamta, ir stojus birželiui, šiluma nelepina, Kretingos rajono kultūros centras ir Kretingos miesto seniūnija nusprendė vasarą, o ir artėjančią miesto šventę pasitikti viešąsias miesto erdves paįvairinant lauko parodomis.

Pievoje prie Kretingos rajono kultūros centro, palei Augustino Dirvelės gatvę, vedančią Pastauninko parko link, nuo birželio 1 d. dienos eksponuojama ukrainiečio menininko Yano Dobronosovio fotoreportažų paroda ,,Neleiskime pasauliniam karui pasikartoti. Skausmo per daug”.

Tai – 9 ant tentų išdidintos fotografijos, atspindinčios pastarųjų 100 karo dienų Ukrainoje aktualijas. Pasak Kretingos rajono kultūros centro dailininkės Jūratės Jonauskienės, ši kilnojamoji paroda atgabenta iš Gargždų. „Iniciatyvių gargždiškių grupė pažįsta Ukrainoje gyvenantį fotomenininką Y. Dobronosovį, susisiekė su juo, šis atsiuntė nuotraukų iš karo zonos, įspūdingiausios jų buvo perkeltos ant tentų. Paroda vežiojama po Žemaitiją, pamačiau ją eksponuojant Priekulėje ir susitariau, kad atvežtų ir į Kretingą. Iš Priekulės specialiu transportu šią parodą atgabeno Vykintas Gutauskas. Tai – gargždiškių dovana Kretingai jos artėjančios šventės proga“, – kalbėjo J. Jonauskienė.

Ji sakė, kad paroda, kaip ir per televiziją matomi vaizdai ar reportažai iš Ukrainos, yra stipriai paveikūs: žmonės sustoja, įsižiūri, susimąsto apie karo baisumus ir jo beprasmybę.

J. Jonauskienė taip pat įsitikinusi, kad lauko parodos žaliuoju metų laiku yra populiaresnės, žmonių labiau lankomos, negu rengiamos salėse ar kitose uždarose erdvėse. Ši paroda skvere, šalia kurio per miesto šventę bus atidengtas ir vardinis miškininkui Kretingos rajono Garbės piliečiui Rimantui Antanui Kvikliui skirtas atminimo suolelis, veiks iki birželio 20 dienos.

Rotušės aikštės skvere, Kretingos miesto seniūnės Gintarės Liobikienės iniciatyva, atidaryta antroji lauko fotografijų paroda „Atodangos“. Šioje, taip pat ant tentų perkeltų nuotraukų parodoje pateikiami Vakarų Lietuvos kūrėjų – Vyto Karaciejaus, Artūro Šeštoko, Vitalijaus Janušonio, tarp jų – ir kretingiškių Virginijaus Baltmiškio, Alfonso Lekavičiaus, Andriaus Miežio darbai. Autoriai siūlo daugiaprasmius atvaizdų interpretavimo būdus, palikdami neribotą erdvę praeiviams savaip interpretuoti darbuose perteiktas erdvės ir laiko „atodangas“.

Šią parodą surengė Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, klubas „Kretingos krašto ainiai“, jos kuratorius – Darius Vaičekauskas.

Trečioji lauko paroda, kurioje ant kubų eksponuojami populiariausių kretingiškių menininkų – Andriaus Miežio, Dalios Skridailaitės-Valatkienės, Alfonso Lekavičiaus, Lidijos Skačkauskaitės-Kuklienės, Agnės Sventickaitės – darbai ir kūrėjų portretai, jau daugiau kaip metus veikia Pastauninko parke. Ji surengta Kretingos r. savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus iniciatyva.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas