Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo rytojaus Lietuvoje prasidės maudymosi sezonas. Seniūnijos, kurių teritorijose yra maudytis tinkami vandens telkiniai, iki to laiko turi būti sutvarkiusios aplinką, priėjimus prie maudyklų, pasirūpinusios šiukšlių išvežimu, įrengusios informacinius stendus.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ teigė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistas Saulius Latakas, bendradarbiaujant su rajono Savivaldybe, prie Kretingos Dvaro parko I tvenkinio, Kašučių ežero, Padvarių tvenkinio ties Kurmaičių kaimu ir Darbėnų tvenkinio dar 2019-aisiais įrengi stacionarūs stendai. Juose nurodoma žmogaus gyvybę galinti išgelbėti informacija: kaip suteikti pirmąją pagalbą, kokiu numeriu skambinti tarnyboms, koks yra tikslus maudymvietės adresas ir t. t. Šiemet tokie stendai atsiras prie Vydmantų ir Klibių kaime esančių maudyklų.

Prie Kretingos Dvaro parko I tvenkinio ir Kašučių ežero įrengti ir stacionarūs stovai su gelbėjimo ratais. Pastebėjus skęstantįjį, šalia esantys žmonės gali jais pasinaudoti, padėti nelaimėliui.

Specialistas priminė pagrindines saugaus elgesio taisykles: neiti maudytis vieniems; neplaukti per toli, pajutus bent menkiausius nuovargio požymius, nedelsiant sukti atgal į krantą; draudžiama šokinėti į vandenį nuo aukštų vietų – medžių, tilto ir pan.; neskubėti bėgti į vandenį – pirmiausia būtina išsiaiškinti telkinio gylį, dugno ypatybes. Po vandeniu, pačiame dugne, saugotis pavojingų daiktų, tokių, kaip smaili šaka, surūdijęs geležinis daiktas, stiklas, akmuo – į juos galima susižaloti.

Prieš išplaukiant valtimi rekomenduojama įsitikinti, ar neartėja audra, ar visiems kartu esantiems pakanka gelbėjimosi liemenių, ar valtyje yra gelbėjimosi ratas, ar valtis neleidžia vandens, ar plaukiančiųjų valtyje ne per daug. Plaukiant patariama sėdėti ramiai, nevaikščioti, nešokinėti. Jei ištiko nelaimė esant toliau nuo kranto, patariama įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipti mojuojant rankomis. Jeigu nelaimė arčiau kranto, – šauktis pagalbos. Vaikams iki 14 metų be suaugusio žmogaus priežiūros maudytis draudžiama.

Per 2021 metus Lietuvos vandenyse buvo atlikti 408 gelbėjimo darbai. Jų metu išsaugotos 38 gyvybės, tarp jų 3-jų nepilnamečių. Praėjusiais metais šalyje nuskendo 106 žmonės, tarp jų 3 nepilnamečiai. 2021-aisiais nelaimės nepavyko išvengti ir Kretingos rajone, kai žvejybos metu nuskendo iš valties iškritęs žmogus.

„Pagrindinės skendimo priežastys – asmenys neįvertina arba nepaiso pavojų, nežino, kaip saugiai maudytis, pasirenka nežinomus ir nuošalius vandens telkinius“, – akcentavo S. Latakas.

Maudymosi sezonas, kaip kasmet, tęsis iki rugsėjo 15-osios.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas