Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sportiškiausios mokyklos vardo nepaleidžia

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sportas
  • 2022-05-27
Sporto salėje vyko daug triukšmo ir emocijų sukėlusios atkaklios kovos.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje įvykusios varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ – tik vienas Sporto rėmimo fondo finansuojamo projekto „Aktyvi mokykla“ renginių, kuriame dalyvavo moksleivių komandos ir iš kitų miesto ugdymo įstaigų.

Vaikai varžėsi šešiose estafetėse, lavinančiose vikrumą, greitumą, koordinaciją, komandinio darbo įgūdžius. Sporto salėje vyko atkaklios kovos, sukėlusios daug triukšmo ir emocijų, ištvermingiausiems atnešusios pergalių, o džiaugsmo – kiekvienam, nes visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais. Dar prieš startą komandas sveikinusi buvusi ilgametė šios mokyklos kūno kultūros mokytoja Irena Augutienė neatsitiktinai citavo olimpinių žaidynių pradininko prancūzo Pjero de Kuberteno žodžius, kad didelė garbė varžybose yra ne tik dalyvauti, bet ir nugalėti. Pirmą vietą iškovojo Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos komanda, antrą – mokyklos-darželio ,,Žibutė“ komanda, trečią – Kretingos Simono Daukanto progimnazijos komanda. Judriųjų estafečių tradicijos Marijono Daujoto progimnazijoje – gilios. Jas kūrė ir puoselėjo čia dirbusi I. Augutienė su vyru, taip pat kūno kultūros mokytoju šviesaus atminimo Petru Augučiu.

Renginį paįvairino progimnazijos šokėjai.

„Buvome laikoma sportiškiausia mokykla. Mūsų komandos nugalėdavo ne tik Kretingos rajone, bet ir zoninėse varžybose, o kartą Elektrėnuose esame tapę ir Lietuvos čempionais“, – tų laikų prisiminimais dalijosi I. Augutienė, į sporto salę atnešusi vaikams parodyti seną nuotrauką, kurioje tarp varžybų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ čempionų – ir tuomet trečiokė dabartinė šios progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė.

„Šiandieniniai mokiniai labai daug laiko praleidžia prie kompiuterių, įsitraukę į žaidimus išmaniaisiais telefonais. Mano mokykliniais metais tokių informacinių technologijų neturėjome, tad puikus užsiėmimas po pamokų būdavo sporto treniruotės. Mokytojai Augučiai skatino ugdyti valią, visada siekti pergalių“, – atviravo direktorė. Ji pasidžiaugė, kad tuo pavyzdžiu seka ir šiuo metu progimnazijoje kūno kultūros mokytojais dirbantys kolegos Arvydas Bušeckas, Gediminas Petrauskas, Artūras Dievinas, kūrybiška veikla prie moksleivių judėjimo aktyvinimo prisideda šokių mokytojas Paulius Vaitkevičius.

Varžybų dalyvius pasveikino progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė (kairėje) ir buvusi kūno kultūros mokytoja Irena Augutienė.

Kaip papasakojo direktorės pavaduotoja J. Račinskienė, Marijono Daujoto progimnazijos bendruomenė propaguoja sveiką gyvenseną organizuodama ir įvairias akcijas: sutartą dieną į mokyklą ateina kas pėstute, kas atmina dviračiu, o rytais, prieš pamokas, mokiniams organizuojamos mankštos. „Nustebome, kad raginti jau nebereikia. Atėję anksčiau, vaikai patys pasiima kamuolį ir žaidžia „kvadratą“, – kalbėjo pavaduotoja. Laimėti projektą „Aktyvi mokykla“ Marijono Daujoto progimnazijai reikėjo pastangų ir įdirbio, konkurencija – didelė: iš 435-ių paraiškų finansuotos 74-ios.

„Mums tikrai pasisekė, projektui įgyvendinti skirta 67 tūkst. 439,21 Eur. Dalį šios sumos panaudojame įvairioms sporto varžyboms suorganizuoti, o dalis atiteks infrastruktūrai pagerinti – prie mokyklos esančioje aikštelėje paklosime minkštąją dangą, vaikai galės sportuoti saugiai“, – sakė R. Viskontienė. Jos žodžiais, projektas finansuoja tik priemonių įsigijimą, o aikštelei, aktyvaus judėjimo takams įrengti, dangai sumontuoti lėšas skirs Kretingos rajono savivaldybė.

„Kai sutvarkysim, šią erdvę atversim ne vien tik mūsų progimnazijos, bet ir šalia esančios „Pasakos“ bei „Ąžuoliuko“ lopšelių darželių sportuojantiems vaikams“, – teigė direktorė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas