Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palanga tiesia ranką vasarai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2022-05-24
Kaip pasiruošta užtikrinti vietinių gyventojų ir poilsiautojų saugumą, papasakojo (iš kairės) Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis ir Gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas.

Paplūdimiai nuogaliams ir atostogaujantiems su šunims, gelbėjimo postuose daugiau gelbėtojų, Lietuvoje dar neregėtas į 40 metrų aukštį keliantis apžvalgos ratas, pritaikytas įvažiuoti ir neįgaliojo vežimėliu – bet tai dar ne visi nauji akcentai, su kuriais šią vasarą pasitinka Palanga.

Pliažų reforma

Iki šiol Palangoje buvo vienintelis paplūdimys palei jūros pakrantę, o dabar šis ruožas suskirstytas į 5 paplūdimius. Kiekvienas jų įgijo pavadinimą, turi pažymėtą pradžią ir pabaigą. Pirmasis, tai yra Pajūrio regioninio parko, paplūdimys – nuo Palangos miesto ribos ir eina iki Pajūrio regioninio parko. Čia 300 metrų į pietus nuo Nemirsetos pietinio privažiavimo prie jūros galima ilsėtis su gyvūnais. Už tos zonos Klaipėdos link – erdvė nudistams. Antrasis, arba Palangos, paplūdimys apima teritoriją nuo Regioninio parko, Ąžuolų g. tęsinio, į šiaurę iki Kontininkų gatvės ir yra pats didžiausias, 7,5 km ilgio. Už Ašarėlės upelio – poilsio zona vien tik moterims, toliau į šiaurę Kunigiškių link – beveik kilometras bendrojo pliažo, o už jo – 370 metrų ilgio ruožas, skirtas vyrams. Trečiasis paplūdimys – Kunigiškių, jis ir driekiasi šios vietovės teritorijoje. Toliau – Pietinis Šventosios paplūdimys, kurio teritorija – nuo Ošupio g. pradžios iki molo. Bendro naudojimo pajūrio ruože, kaip ir anksčiau, driekiasi vyrų pliažas, toliau – ruožas nuogaliams, o iškart už jo – moterims. Į šiaurę nuo čia – paplūdimio vieta, kur taip pat galima laiką leisti su savo keturkojais draugais. Iš viso į Palangos savivaldybės administracines ribas patenka apie 25 km pajūrio pakrantės.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, ypač daug dėmesio buvo skirta paplūdimiams tvarkyti – įrengti nauji takai, kai kur jie pritaikyti iki pat jūros vežimėliais privažiuoti neįgaliesiems, sustiprintos kopos, pastatyta 400 suolelių ir persirengimo kabinų. Tiek paplūdimio zonoje, tiek kitose vietose veiks 33 viešieji tualetai. Komunalininkai smėlį valo specialia mašina. Pasak mero, pernai iš paplūdimio buvo išgabenta apie 1,5 t šiukšlių – plastiko, nuorūkų.

„Vien nuorūkų – 300 kilogramų. Parūkę žmonės tas cigarečių nuorūkas kiša į smėlį, nors aplink yra šiukšliadėžių, tris metrus tereikia paėjėti“, – į poilsiautojų sąžinę apeliavo Š. Vaitkus.

Modernus, į 40 m aukštį pakeliantis apžvalgos ratas pritaikytas ir neįgaliesiems – į gondolas galima įvažiuoti vežimėliais.

Policija ir gelbėtojai raitojasi rankoves

Į viešąją tvarką tiek masiniuose renginiuose lauke, tiek kasdieniame gyvenime, ypač vakarais J. Basanavičiaus gatvėje, dėmesį jau koncentruoja policijos pareigūnai. Palangos policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Donato Mockaičio teigimu, kaskart ruošiantis naujam vasaros sezonui, kiek pajėgų sutelkti, orientuojamasi pagal pernykščius nusikalstamų veikų skaičius, tačiau visada pasiliekama galimybė peržiūrėti, prireikus pajėgas padidinti. Anot D. Mockaičio, mieste įrengta 30 vaizdo stebėjimo kamerų, Policijos komisariatas šiemet papildomai įsigijo keturratį.

Turimą technikos parką pagausino, daugiau gelbėtojų priėmė ir Palangos miesto gelbėjimo stotis. Kaip sakė jos vadovas Jonas Pirožnikas, šiemet vieną džipą skyrė miesto Savivaldybė, savo jėgomis įmonė įsigijo keturratį, dar vieną džipą ir vandens motociklą. „Tad iš viso dabar turime 7 džipus, 7 keturračius, 5 vandens motociklus, 2 dronus ir kamerą, kuri leidžia pamatyti, kur daugiausiai susitelkę maudosi žmonių, pastebėti, galbūt kas nors moja ir kviečia gelbėtojų pagalbą“, – kalbėjo J. Pirožnikas.

Šią vasarą pajūryje veikia dviem gelbėjimo postais daugiau negu pernai – 19-a, daugiau priimta ir gelbėtojų – jų yra 85. Centrinė gelbėjimo stotis budėjimą pradėjo nuo gegužės 15 – osios, o visi postai bus atidaryti birželio 1 d.

Festivalis sugrįžta

Naujiena, ir kad šiemet Palangoje nebebus tradicinių fejerverkų – nei ant jūros tilto, nei kitur. „Sukame ir mes žaliuoju kursu, neteršime daugiau gamtos“, – paaiškino „Palangos investicijų valdymo“ įmonės, birželio 3–5 dienomis organizuojančios festivalį „Myliu Palangą“, atstovas Albertas Martinaitis.

Po dvejų metų pertraukos sugrįžtančio 5-iose erdvėse šurmuliuosiančio renginio šūkis: „Mieste stebuklas – kai mažiausiai to tikiesi!“ Anot A. Martinaičio, galbūt kam nors stebuklas bus tiesiog sutikti memus? Pasižiūrėti gatvės spektaklį? O gal – pasiklausyti „Vakaro pašnekesių“ su žinomais televizijos laidų vedėjais Martynu Starkumi ir Vytaru Radzevičiumi, pabuvoti gatvės maisto fiestoje, kur bus šnekinami tiek palangiškiai žinomiausi kulinarijos atstovai, tiek iš toliau atvykę tinklaraštininkai? Vyks mankštos, bus daug edukacinių programų, parodų, spektaklių vaikams, koncertų, kurių vienas įspūdingiausių – birželio 4-ąją Jūratės ir Kastyčio skvere, kai į sceną pakils atlikėjas Linas Adomaitis su Palangos pučiamųjų orkestru ir nustebins lazerių šou. Festivaliui surengti Palangos miesto savivaldybė skyrė 50 tūkst. Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas