Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įgyvendinat Gyventojų iniciatyvų projektą, Darbėnų seniūnijoje, Senojoje Įpiltyje, prie piliakalnio palei tvenkinį, siūloma nauja pramoga ir mažiems, ir dideliems – ekologiškas basakojų takas.

Tako ilgis – 50 metrų. Tai – visiškai natūralus, gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. Netikėtų pojūčių leidžia patirti įvairi tako paviršiaus danga, kuri keičiasi – nuo švelnaus smėlio, įvairaus dydžio akmenų iki kaštonų ir net kankorėžių. Tako paklotė maloniai stebinanti ir suteikianti galimybę patirti neįtikėtinų pojūčių.

Pagal projekto autoriaus pateiktą idėją, poilsiavietėje įrengtas 50 kv. m. paplūdimys su persirengimo kabinomis, suolai, sūpynės, vėliavų stiebai su Lietuvos, Žemaitijos ir ES vėliavomis, atnaujinami piliakalnio papėdėje esantys mediniai tilteliai, aplinka papuošta mažosios architektūros elementais. Teritorijoje įrengtos smagios skulptūros, kurios traukia norinčius nusifotografuoti, ir ypač patinkančios patiems mažiausiems pramogautojams.

Skulptūras „Nepamiršk savo krašto istorijos“, „Pabėgę baravykai“ sukūrė kretingiškis medžio drožėjas Tadas Šorys. Taip pat priešais Kultūros centro pastatą aktyviam poilsiui, sveikatinimui ir fiziniam aktyvumui skatinti įpiltiškiams ir atvykstantiems į Senosios Įpilties gyvenvietę įrengta treniruoklių aikštelė, pritaikyta įvairaus amžiaus grupių gyventojams.

„Nuo šiol istorinėje krašto vietoje apsilankantys turistai galės ne tik susipažinti su jo istorija, vaikščiodami po piliakalnių kompleksą, bet ir čia praleisti ilgesnį laiką, praeidami įrengtu „Basakojų taku“, išsimaudydami naujai įrengtame paplūdimyje“, – sakė šios iniciatyvos autorius, Senosios Įpilties kaimo bendruomenės pirmininkas Edvardas Tedevušas Stalmokas.

Jis tęsė mintį: „Skatinčiau žmones aktyviau dalyvauti Gyventojų iniciatyvų projekte, linkėčiau galvoti ir siūlyti idėjas, kurios būtų skirtos ne tik vietos bendruomenei, bet gerokai platesniam ratui rajono gyventojų – taip sulauksite daugiau lankytojų ir jų palaikymo.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas