Pajūrio naujienos
Help
2022 Lapkritis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke3101724
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar praneštumėte tarnyboms, jei kaimynystėje kūrenama kenksmingomis atliekomis.

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Akušerijos ginekologijos skyriaus gydytojos: (iš kairės) Elena Oleshko, Aurelija Tamašauskienė ir Dalia Opulskienė

„Mūsų profesionalių gydytojų darbas – moralinis pasididžiavimas ir joms pačioms, nes gali teikti medicinos paslaugas, kokių lig šiol Kretingoje trūko, pacientėms dėl to reikėjo važiuoti į Klaipėdą“, – apie nuo šio mėnesio pradžios pasikeitusį Akušerijos ginekologijos skyriaus veiklos profilį kalbėjo Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas.

Apsirūpino modernia technika, turi perspektyvą

Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrius Vakarų Lietuvoje garsėjo kaip ne tik vietinėms, bet ir iš aplinkinių rajonų atvykstančioms moterims patrauklus gimdyti. Tačiau Lietuvos Vyriausybė 2014 m. balandį priėmė nutarimą, kad, teikiant stacionarines akušerijos paslaugas, dvejais paskutiniais paeiliui einančiais metais medicinos įstaigoje turi būti priimta ne mažiau kaip 300 gimdymų arba atstumas iki kitos artimiausios ligoninės, teikiančios stacionarines akušerijos paslaugas, turi būti didesnis negu 50 kilometrų. Atlikus analizę nustatyta, kad Kretingos ligoninė 2020 ir 2021 metais nepasiekė Vyriausybės nutarime nurodyto 300 gimdymų skaičiaus, o atstumas iki artimiausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos Klaipėdos universitetinės ligoninės yra mažesnis negu 50 kilometrų. Todėl Klaipėdos teritorinė ligonių kasa su Kretingos ligonine nuo šios gegužės sutarties gimdyvių paslaugai nebesudarė.

„Man tai yra sunkiausia tema kalbėti, Akušerijos ginekologijos skyrius gimdyves priimdavo labai daug metų. Bet reformos yra reformos, jos koreguoja gyvenimą, ir tai nepriklauso nuo mūsų“, – teigė buvusi ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė. Ji pasidžiaugė dabartinio įstaigos vadovo įžvalgomis ir iniciatyva, kad besilaukiančios moterys visais nėštumo trimestrais gautų visapusišką akušerinę priežiūrą iki pat gimdymo, o ginekologinės ligonės – kvalifikuotas konsultacijas ir gydymą, ūmiais atvejais būtų joms suteikiama skubi pagalba. Tad po reformos skyrius toli gražu neliko tuščias, o priešingai – turi perspektyvą, nes, vyriausiojo gydytojo rūpesčiu, dabar dar aprūpintas ir modernia technika, įsigijo histeroskopą, ko anksčiau Kretingos ligoninė neturėjo.

Skyriuje dirba ir akušerė Aldona Putkalienė.

Daug paslaugų – po vienu stogu

Akušerijos ginekologijos skyriuje šiuo metu dirba trys gydytojos: Dalia Opulskienė, Elena Oleshko ir Aurelija Tamašauskienė.

A. Tamašauskienė prie kolektyvo prisijungė vėliausiai – 2020-aisiais, kai, pakeitusi gyvenamąją vietą, į Palangą persikėlė iš Mažeikių. Tokiam pat skyriui ten vadovavusi gydytoja kolegę D. Opulskienę pavadino gydytoja, laikančia keturis kampus. „Dalia turi didžiulę patirtį, dalijasi savo žiniomis“, – pasidžiaugė pašnekovė.

D. Opulskienė Akušerijos ginekologijos skyriuje – nuo 1988-ųjų, kai atvyko po klinikinės ordinatūros. Kiek per tiek metų naujų gyvybių, atėjusių į šį pasaulį, pasitiko, sunku būtų ir suskaičiuoti, jos rankų pakylėtos užaugo kartų kartos. Šiandien gimdykloje ir palatose daugiau nebesigirdi naujagimių krykštavimo, ir to, anot jos, labai trūksta. Bet nauji vėjai įnešė kitų gerų dalykų.

„Mūsų skyriaus patalpos, kuriose – ir 10 stacionaro lovų, tampa šviesiausiu ir gražiausiu ligoninės kampeliu. Po ką tik atlikto remonto kai kur ir dabar dar kvepia dažais, kai kur statybininkai dar dirba. Be to, smagu, kad visos medicinos paslaugos teikiamos po vienu stogu tame pačiame korpuse, pacientėms nebereikia blaškytis ieškant kabinetų“, – kalbėjo vedėjos pareigas einanti D. Opulskienė ir 9-erius metus skyriuje dirbanti pacientų pasitikėjimą taip pat pelniusi klaipėdietė gydytoja Elena Oleshko.

---

Gydytoja Aurelija Tamašauskienė papasakojo, kad, ligoninei įsigijus histerokopą, juo atliekamos diagnostinės ir gydomosios procedūros.

Į Akušerijos ginekologijos skyrių iš Ambulatorinio skyriaus perkeltos ambulatorinės paslaugos, taip pat teikiamos priėmimo skubios pagalbos bei stebėjimo, dienos stacionaro, dienos chirurgijos, stacionarinės (ginekologijos, nėštumo patologijos iki gimdymo) paslaugos.

– Ambulatorinės planinės pacientės konsultuojamos dėl ginekologinių ir akušerinių būklių.

– Į Priėmimo skyrių besikreipiančioms moterims teikiama skubi pagalba dėl skausminio sindromo, ginekologinio kraujavimo, uždegiminių ligų, nėščiosioms – dėl gresiančio priešlaikinio gimdymo ar persileidimo, nėščiųjų vėmimo, kraujospūdžio pakilimo, tinimo ir kitų būklių, vaisiaus aktyvumo sutrikimo. Dėl šių nusiskundimų pacientės ne tik konsultuojamos, bet ir tiriamos, gydomos teikiant stebėjimo, dienos stacionaro paslaugą arba paguldžius į stacionarą.

– Nėščiosios, turinčios šeimos gydytojo ar gydytojo akušerio-ginekologo siuntimą, gali būti gydomos nėštumo patologijos dienos stacionare.

– Plečiasi dienos chirurgijos paslaugų mastas – įsigijus histeroskopą, atliekamos histeroskopinės diagnostinės ir gydomosios procedūros.

---

Mielos moterys, jeigu jums neramu dėl sveikatos būklės, dėl ginekologinių ligų, maloniai kviečiame į Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos centrą. Jums pasiruošusios padėti gydytojos Aurelija Tamašauskienė, Elena Oleshko ir Dalytė Opulskienė.

Taip pat laukiame būsimų mamyčių. Galėsite pasikonsultuoti dėl nėštumo eigos, bus užrašyta vaisiaus tonų kardiotokografija, atliktas echoskopinis tyrimas, atsakyta į rūpimus klausimus. Jūsų paslaugoms – pažangiausia aparatūra, modernūs tyrimo metodai. Jums skirsime visą savo dėmesį ir suteiksime reikalingą pagalbą.

Darbo laikas I–V nuo 8 iki 18 val.

Užsiregistruoti ir pasirinkti gydytoją galite tel.: (8 445) 79046, 8 606 97708, 8 606 97709.

Registracija internetu: kretingosligonine.lt .

Būsime laimingi galėdami jums padėti!

Ligoninės administracija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas