Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybių nugalėtojai ir prizininkai: nugalėtoja „Urbovita“ (priekyje, centre), II v. užėmęs Salantų „Granitas“ (dešinėje), III v. laimėtoja – pirmenybių debiutantė „Sanpola Baltija-SK „Granitas“.

Įvyko Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybių finaliniai susitikimai.

Finalinėse rungtynėse Salantų „Granitas“ kontroliavo rungtynes visus keturis kėlinius, bet galiausiai „Urbovita“ parodė charakterį, panaikino varžovų III kėlinį turėtą 17 taškų persvarą ir išplėšė pratęsimą, per kurį perėmė stipriausios rajono veteranų komandos vardą. Pernai veteranų pirmenybės nevyko, o prieš tai salantiškiai buvo laimėję trejus metus iš eilės. Finalinės rungtynės baigėsi 87:85, o įtampos ir aistrų šiose rungtynėse netrūko. Po finalo puikios nuotaikos buvęs „Urbovitos“ vadovas Andrius Urbonas išsakė savo mintis: „Pirmenybės suorganizuotos puikiai – viskas aukščiausiu lygiu, buvo tikrai smagu dalyvauti. Sugebėjome pakilti, pralaimėdami 17 taškų, ketvirtą kėlinį išplėšėme pratęsimą ir jame pasisekė laimėti prieš stiprią komandą. Toje komandoje buvo A. Grikpėdis, M. Naudžiūnas, A. Jokubaitis ir A. Mockus, kurie atstovauja mūsų komandai Klaipėdoje, tad tikrai žinau šių vyrų galimybes. Komandoje buvo ir daugiau pajėgių žaidėjų, jie suteikė rimtos kovos. Mes buvome jau ir „paleidę“ rungtynes, neapsigynėme, bet paskui sugrįžome ir, sakyčiau, sužaidėme puikų mačą – labai saldi pergalė, retai tokių būna. Simboliška, kad su šia komanda pradėjome veteranų pirmenybes ir užbaigėme: jau prieš rungtynes sakėme, kad, kam tą dieną labiau seksis, tas ir laimės, o tokias rungtynes gali nulemti ir mažos smulkmenos. Norėčiau pagirti savo komandą už kovą ir išskirti D. Petravičių, A. Mineikį, A. Viršilą – jie save atidavė maksimaliai, o E. Butvydas žaidė kęsdamas traumą. Pernai rajono krepšinio pirmenybėse pusfinalį irgi pasiekėme nepralaimėję, bet tada įsisuko koronavirusas – nesusirinkome, pralaimėjome, šiemet pusfinalyje irgi iki paskutinės sekundės teko kovoti su „Sanpola Baltija-SK „Granitas“, bet pavyko išnešti sveiką kailį, nors galėjo ir vėl viskas kitaip pasisukti.“

Po finalo Salantų „Granito“ komandos vedlys Alvydas Grikpėdis nenusiminė ir sakė, kad bus stimulas po metų susigrąžinti nugalėtojų vardus: „Sveikiname varžovus, geros rungtynės – tikras finalas. Iš tiesų turėjome didelę persvarą, bet nesugebėjome jos išlaikyti – praradome koncentraciją, leidome varžovams pataikyti tritaškius ir dėl to prireikė pratęsimo. Per jį jėgas jau galėjome vertinti lygiai, bet iš mūsų pusės buvo daugiau chaoso, varžovai sužaidė sėkmingiau, vadinasi, daugiau motyvacijos revanšui kitais metais“.

Naujuosius čempionus į pergalę vedė naudingiausiu žaidėju pripažintas Deividas Petravičius (13/26 dvitaškiai, 10 atk. kamuolių, 5 rez. perdavimai, 25 naud. balai), finale surinkęs 28 taškus, Audrius Mineikis (4/7 tritaškiai, 6/6 baudos, 6 atk. kamuoliai, 6 išprov pražangos, 24 naud. balai) pasižymėjo 20 taškų, o Tomas Grikpėdis (4/5 dvitaškiai, 3/3 baudos) ir Gediminas Žalys (7 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai, 20 naud. balų) pridėjo po 11. Salantų „Granito“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Audrius Mockus (4/7 dvitaškiai, 5/6 baudos, 5 rez. perdavimai, 20 naud. balų), pelnęs 19 taškų, 18 – Mindaugo Naudžiūno (9/12 dvitaškiai), 15 – Alvydo Grikpėdžio (5/10 dvitaškiai, 5/6 baudos, 10 atk. kamuolių, 8 rez. perdavimai, 7 išprov. pražangos, 22 naud. balai), 13 – Sigito Einikio (18 atk. kamuolių, 23 naud. balai) kraityje.

Permainingai vyko ir rungtynės dėl III v., kuriose susitiko „Sanpola Baltija-SK „Granitas“ ir „Pajūriškių 13“. Po dviejų kėlinių pastarieji turėjo 9 taškų persvarą (27:36), po pertraukos vis dėlto jaunesni varžovai dėl 12 taškų (30:18) laimėto III kėlinio spurtavo ir, nors likus 3 min., rezultatas dar buvo lygus – 67:67, debiutantai „Sanpola Baltija-SK „Granitas“ sėkmingiau užbaigė rungtynes ir šventė pergalę 75:69.

Vienas debiutantų komandos įkūrėjų Justinas Jodkonis taip pakomentavo finalines rungtynes: „Šiemet debiutavome veteranų pirmenybėse – dauguma esame veteranų amžiaus. Čempionatas – tikrai aukšto lygio, tad per debiutą pasiekti trečią vietą, manau, tikrai geras rezultatas. Galėjome užimti ir aukštesnę poziciją, bet ne per visas rungtynes pavyko susirinkti, tai daug ką keitė turnyrinėje lentelėje. Ketvirtfinalyje irgi iki pat paskutinės sekundės reikėjo kovoti su „Virusu“, pasisekė, kad pavyko peržengti tą barjerą. Pastebiu, kad veteranų krepšinyje daug lemia mažos detalės, ką pamatėme ir per finalus, kai vienas metimas ar viena klaida gali nulemti rungtynes“.

„Sanpolos Baltijos-SK „Granitas“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Vidas Veryga (17 atk. kamuolių, 7 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 33 naud. balai), surinkęs 20 taškų, Edgaras Vigelis (5/11 dvitaškiai) pridėjo 19, Dalius Daukantas (5/6 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 6 išprov. pražangos) – 14 taškų. Pralaimėjusiųjų komandoje rezultatyviausias buvo Laurynas Vadopalovas (5 per. kamuoliai), pelnęs 20 taškų, Darius Skuodas (17 atk. kamuolių, 25 naud. balai) su – 18, Marius Kurlinkus (8 atk. kamuoliai) ir Andrius Mikaločius, pridėję po 11.

---

Simbolinis pirmenybių penketas: Deividas Petravičius ir Audrius Mineikis (abu „Urbovita“), Andrius Mockus (Salantų „Granitas“), Edgaras Vigelis („Sanpola Baltija-SK „Granitas“), Laurynas Vadopalovas („Pajūriškių 13“).

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai (nuo finalinio etapo): Deividas Petravičius („Urbovita“) – 47 tšk., Mindaugas Naudžiūnas (Salantų „Granitas“) – 45 taškai; Vidas Veryga („Sanpola Baltija-SK „Granitas“) – 40.