Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atžalyniečiai augins bendrystės sakurą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2022-05-10
Kretingos mero Antano Kalniaus sveikinimai ir padėka – ilgametei festivalio organizatorei Auksei Antulienei.

Kretingoje praėjusį savaitgalį įvykusį tarptautinį jaunimo teatrų festivalį „Atžalyno scena“ 200 jo dalyvių vadino bendru trijų dienų sielos džiaugsmu: išlaisvėjus po pandemijos, suvažiavę ne tik iš mūsų šalies, bet ir geografiškai plataus Europos regiono – nuo Ispanijos iki Suomijos, – jie galėjo dalintis, bendrauti ir būti kartu – vieni su kitais ir su teatru.

Penktadienio vidurdienį teatro fiesta, į kurią atvyko 11 pakviestų kolektyvų, o juos pasveikino Kretingos rajono valdžios atstovai – meras Antanas Kalnius ir vicemeras Dangiras Samalius, prasidėjo teatrine atžalyniečių intriga-etiudu: iškilmingai atsivėrė durys į didžiąją žiūrovų salę, o personažai veržėsi į ją ir pro langus, šliaužė palei sienas. Dalyviai džiūgavo, kad nuo pat atidarymo čia pasijuto laukiami: užsieniečiai tvirtino, kad, nepaisant šalių kultūrinių skirtumų, jie juto, kad nebus distancijų, kad šitoje erdvėje šilta ir jauku, kaip įprastai ir būna dideliuose visa apimančiuose teatro namuose.

Pasak Kretingos rajono kultūros centro Vaikų ir jaunimo tetaro „Atžalynas“ vyriausiosios režisierės ir šio tradicinio festivalio organizatorės Auksės Antulienės, šie metai Lietuvoje paskelbti Jaunimo metais, todėl ir spalvinga, dinamiška festivalio programa buvo orientuota ne pagal vaikų, o – jaunimo spektaklius. Dalyviai stebėjo vieni kitų darbus, mokėsi, dalijosi, aptarė kūrybinėse laboratorijose, įvyko bendras koncertas ir tautų vakaras.

„Pasiteisino gatvės teatras, kurio renginiai labai patiko ne tik bilietus už simbolinę kainą įsigijusiems žiūrovams, bet ir atsitiktiniams praeiviams, kurie po to džiugiai tuo dalijosi socialiniuose tinkluose“, – pastebėjo šventės organizatorė. Scenoje pasirodę kolektyvai šiemet buvo itin ryškūs, jie dovanojo Kretingos žiūrovai stiprių emocijų, o ir patys buvo apdovanoti jų ovacijomis, aplodismentais. „Šios šventės išskirtinumas ir buvo tai, kad visi – dalyviai ir žiūrovai – pasiilgę gyvo kontakto. Jaunieji aktoriai sekmadienį atsisveikindami su ašaromis dėkojo vieni kitiems už bendrystę ir tikėjosi vėl susitikti būsimuose festivaliuose“, – kalbėjo A. Antulienė.

Į tarptautinį festivalį „Atžalyno scena“ atvyko per 200 dalyvių iš Lietuvos ir Europos.

O apie gyvą susitikimų viltį nuo šiol liudys Pastauninko parke jų pasodinta sakura – anksčiau atžalyniečiai pasodino liepaitę, kuri sėkmingai prigijo ir veši prie Kultūros centro. Savo atžalas, tikėtina, išleis ir sakura. Teatrą mėgstantiems žmonėms viliantis, kad festivalis, kaip įprasta, žydės kasmet gegužę, o jo žiedai nuklos ne tik Kretingos erdves, bet pasklis ir iki tolimų Rytų šalių, pakviečiant dalyvius ir iš ten.

Trijų dienų trukmės festivalio biudžetas, sakė A. Antulienė, buvo pakankamai dosnus: 3 tūkst. Eur jam skyrė Kretingos rajono savivaldybė, Kretingos rajono kultūros centras – 1,5 tūkst. Eur, dar 1,5 tūkst. Eur – nevyriausybinė asociacija „Kretingos jaunimo teatras“, prisidėjo geradariai. Svečiai buvo apgyvendinti kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“ ir Palangoje, tad tarp renginių dar galėjo pasigrožėti ir Kretingos apylinkėmis, jūra.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas