Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dekanas Kretingos kraštietis Paulius Drungilas įsitikinęs, kad matematikos studijos lavina abstraktų mąstymą, kas labai vertinama darbo rinkoje.

Kretingoje gimęs ir augęs Paulius Drungilas užima svarbias pareigas Vilniaus universitete – jis yra Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) dekanas, tačiau gimtojo krašto nepamiršta ir savo darbais stengiasi motyvuoti jaunąją kraštiečių kartą.

Prof. Pauliaus Drungilo komandos iniciatyva Palangoje buvo suorganizuotas seminaras „Studijos ir mokslas VU Matematikos ir informatikos fakultete“, skirtas Vakarų Lietuvos mokytojams ir mokiniams: MIF komandai labai svarbu užmegzti ryšį su būsimaisiais studentais, padrąsinti juos siekti mokslo, o prof. Pauliui Drungilui tai ir asmeninis įsipareigojimas įkvėpti kraštiečius drąsos matematikos studijoms.

– Seminare bendravote su moksleiviais, darbe skaitote paskaitas studentams. Ar skiriasi jaunosios kartos ir Jūsų požiūris į matematikos mokslus?

– Mokydamasis dešimtoje klasėje žinojau, kad studijuosiu matematiką. Kitų variantų nesvarsčiau. Daug dirbau rengdamasis matematikos olimpiadoms, tad stodamas į Vilniaus universitetą turėjau gerus matematikos pagrindus. Vis dėlto tuo metu miglotai suvokiau, kas yra matematikos mokslas. Tik po pirmųjų studijų metų universitete man paaiškėjo, kiek daug šakų turi matematikos mokslas ir kaip mūsų visų kasdienybė nepastebimai persmelkta matematikos. Man sunku spręsti apie jaunosios kartos požiūrį į matematikos mokslus. Prisimindamas save mokykloje, spėju, kad mokiniai apie matematiką galvoja remdamiesi mokyklinės matematikos patirtimi.

– Kokie išlikę ryškiausi prisiminimai iš mokyklinių metų?

– Esu baigęs Kretingos Simono Daukanto vidurinę mokyklą, dabar ji – progimnazija. Išlikę šilti prisiminimai apie visus mokytojus. Nuo aštuntos klasės pas matematikos mokytoją Vytautą Narmontą pradėjau lankyti neformalų matematikos būrelį, spręsdavome įvairiausius matematikos uždavinius. Mokytojas uždavinius spręsdavo kartu su mumis – tai buvo labai svarbu, nes galėjome gyvai stebėti matematinio samprotavimo eigą ir mokytis.

Vienas didžiausių mano matematikos vedlių ir tapo matematikos mokytojas V. Narmontas. Dėl jo entuziazmo buvau pirmasis iš Kretingos ne tik patekęs į tarptautinę jaunųjų matematikų olimpiadą, bet iš jos parvežęs ir bronzos medalį. Šis žmogus suvaidino svarbų vaidmenį, kai formavosi mano požiūris, pasirinkimai.

Kai buvau moksleivis, tokio mokytojo autoritetas paliko ne tik įspaudą prisiminimuose, bet ir pasėjo dideles ambicijas ir tikėjimą savimi. Žinodamas, kaip svarbu besiformuojančioms asmenybėms žinios, bendravimas ir autoritetai, manau, kad tokio pobūdžio renginiai, kaip mūsų surengtas seminaras, labai svarbūs: per juos galima susidaryti aiškesnį vaizdą apie matematikos ir informatikos universitetines studijas, mokslą. Ne mažiau svarbi ir galimybė užmegzti gyvą kontaktą, įkvėpti moksleivius siekti išsilavinimo.

– Kokių praktinių patarimų galite duoti moksleiviams, kurie rengiasi matematikos egzaminams?

– Mokytis. Matematikos neįmanoma „iškalti“ – ją reikia suprasti. Tam reikia valios, pastangų. Tad patariu spręsti kuo daugiau uždavinių. Jei koks uždavinys nepasiduoda, užsirašyti kylančius klausimus ir keliauti pas matematikos mokytoją, kad padėtų išsiaiškinti.

– Kuo įdomios ir išskirtinės yra matematikos studijos MIF?

– Matematikos studijų pasirinkimas mūsų fakultete yra didelis ir kinta nuo klasikinės matematikos iki duomenų mokslo. Svarbiausia tai, kad visos studijos lavina abstraktų mąstymą, kuris labai vertinamas darbo rinkoje. Mūsų fakultete yra didžiausia koncentracija produktyviausių matematikos srities mokslininkų Lietuvoje, vieninteliai Lietuvoje turime teisę vykdyti matematikos krypties doktorantūros studijas.

– Koks turėtų būti šiuolaikinis matematikos mokytojas?

– Svarbiausia – labai gerai išmanyti mokyklinę matematiką. Taip pat svarbu turėti suvokimą apie bendrą matematikos vaizdą, pačias svarbiausias jos šakas. Vis labiau aktualus gebėjimas prisitaikyti prie skirtingų mokinių, randant būdus individualiai padėti mokiniui perprasti nagrinėjamą temą.

– Kaip universitetas prisideda prieš iššūkių, su kuriais susiduria matematikos mokytojai, sprendimo?

– Mūsų fakultete veikia Matematinio švietimo centras, vadovaujamas profesoriaus Rimo Norvaišos, kurio pagrindinė veikla – matematikos mokymo tyrimai. Šiemet planuojame pradėti priėmimą į naują studijų programą „Matematikos mokymas ir edukometrija“, kurios tikslas – rengti matematikos mokytojus ir matematikos mokymo tyrėjus. Taip pat rengiame kvalifikacijos kėlimo kursus matematikos mokytojams, kasmetinę konferenciją, seminarus Lietuvos matematikos mokytojams. Ateityje norėtume organizuoti matematikos vadovėlių rengimą mokykloms.

„Pajūrio naujienų“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas