Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar jums įdomu, kodėl pykstasi rajono valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokosi ekonomikos pagrindų ir dalinasi verslo idėjomis

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-05-10
Pranciškonų gimnazijos mokiniai, savo verslo idėjas išsakantys mokomosiose mokinių bendrovėse: (iš kairės) Arvydė Paulauskaitė, Rokas Pauliukevičius, Tomas Valiūnas, mokytoja Inga Būgienė, Saulė Baltaragytė, Lukas Juodys ir Viltė Gruzdytė.

Pranciškonų gimnazijos jaunosios bendrovės dalyvavo „Junior Achievement“ suorganizuotoje Klaipėdos rajono mokinių bendrovių regioninėje „Expo“ mugėje, kurioje mokinių bendrovės ne tik buvo apdovanotos vardinėmis nominacijomis ir pelnė prizinių vietų – tai jaunuosius galbūt būsimus verslininkus paskatino ieškoti naujovių arba savo sumanytąsias idėjas ištobulinti taip, kad tai taptų jų ateities siekiamybe.

Klaipėdos rajono mokinių bendrovių regioninėje „Expo“ mugėje Pranciškonų gimnazijai atstovavo 4-ios mokomosios mokinių verslo bendrovės, iš kurių 3 buvo nominuotos ir taip paskatintos tolimesnei veiklai.

Dešimtokai Rokas Pauliukevičius kartu su Tomu Valiūnu sukūrė ir parduoda Lietuvos istorijos pagalbines mokymo ir mokymosi priemones. „Pastebėjome, kad istorijos vadovėliai yra nenuoseklūs, tad norėjosi sukurti susistemintas mokymo ir mokymosi priemones, kurios padėtų pasirengti egzaminams ir ne tik jiems“, – kalbėjo vaikinai, „Expo“ mugėje pelnę nominaciją kaip geriausias smulkiojo verslo pavyzdys, ir jų verslo idėja „Laiko juosta“ sulaukė paskatinimo verslo konsultacijų forma. Ar tęs savo verslo idėjas, vaikinai neskubėjo atskleisti – tam reikia laiko.

Paskatinimo konsultacijų forma ir II vietos įvertinimo kaip startuoliškiausias pasiūlymas sulaukė ir vienuoliktokės Arvydės Paulauskaitės idėja: ji parašė psichologinės saviugdos knygą „Pasąmonės siluetai“ ir, savo darbą įvardinusi kaip bendrovės „Elysium“ produktą, nusprendė, kad ji ir ateityje gali prisidėti prie mūsų visuomenės psichologinės būklės stabilumo. „Man buvo svarbu išgirsti svarią nuomonę iš įtakingų verslo žmonių“, – teigė Arvydė, kurios knyga jau yra parduodama, o savo ateitį mergina norėtų sieti su verslu.

Savo drąsą, susibūrę į mokomąją moksleivių bendrovę „Brokas“, išreiškė vienuoliktokai Lukas Juodys, Viltė Gruzdytė ir Saulė Baltaragytė, kartu su jais – ir Floridoje besimokantis Robertas Zacharevičius: iškėlę tvarumo ir aplinkosaugos idėjas, jie sukūrė ir pagamino medvilninius maišelius su negalią turinčių žmonių piešiniais, taip tarsi nešdami žinią, kad mūsų visuomenėje nėra broko: nubraukę šaknį „brok“, jie paliko žodį „aš“.

„Toks logotipas, pavadinimas lyg ir rėžia akį, bet jis neša svarbią žinią – kad visi esame lygūs“, – teigė jaunuoliai, laisvu laiku savo veiklą perkeliantys į Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių centrą, kuriam atitenka dalis gautų pardavimo pajamų. Mokomoji bendrovė „Brokas“ mugės organizatorių buvo įvertinta kaip socialiai atsakinga jaunimo bendrovė, jiems pasiūlyta konsultacija, kaip reikėtų žengti tolimesnius žingsnius verslui vystyti.

Ekonomikos ir matematikos mokytoja Inga Būgienė teigė, kad Pranciškonų gimnazijoje dėmesys verslumo ir ekonominio raštingumo ugdymui yra skiriamas jau daugiau kaip 10 metų: „Mokyklos administracija tam skiria daug dėmesio, mokiniams žinios yra teikiamos ir per pamokas, ir per neformaliojo švietimo užsiėmimus, be to, mokiniai yra skatinami dalyvauti įvairiuose verslumo renginiuose.“

Mokytoja sakė esanti įsitikinusi, kad finansinis raštingumas, ekonomikos sąvokų suvokimas, gebėjimas orientuotis šiandieniniame gyvenime yra tos vertybės, kurios jaunuoliams padeda orientuotis, o galbūt ateityje – ir įsitvirtinti gyvenime. „Manau, kad tai prisidės ir prie įsidarbinimo galimybių – vaikinai ir merginos turės įrodymų, kad jie yra pakankamai verslūs“, – Klaipėdos rajono mokinių bendrovių regioninėje „Expo“ mugėje pasiektus rezultatus apibendrino mokytoja I. Būgienė.

Ji įvardino ir esminį kriterijų, pagal kuriuos jaunuoliai patenka į tokius renginius, kaip „Expo“ mugės. „Svarbiausia – pačių mokinių noras ir motyvacija“, – teigė I. Būgienė, mokinių bendrovių veikloje save labiau linkusi matyti ne kaip mokytoją, o kaip veiklos koordinatorę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas