Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Atžalyniečiai“ ne tik pasitiks svečius ir pasirūpins jų užimtumu, bet ir parodys žiūrovų pamėgtą ir jų scenoje dešimtmetį gyvuojančią dramą jaunimui ir suaugusiems „Haroldas ir Modė“.

Šį savaitgalį, gegužės 6–8 dienomis, į Kretingą atkeliaus plačią geografiją – nuo Suomijos iki Ispanijos – aprėpiantis XXI tarptautinis jaunimo teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Atžalyno scena“. Dalyvių itin gausus renginys – suvažiuos per 200 aktorių – skirtas šiemet LR Seimo paskelbtiems Lietuvos jaunimo metams.

Suvažiuos stipriausi kolektyvai

Pasak Kretingos rajono kultūros centro, kuriame tris dienas vyks festivalis, direktoriaus pavaduotojos Vitos Urbonienės, tai – jaunimo ir teatro mėgėjų itin laukiamas, kas antrus metus Kretingoje vykstantis, seniausias Lietuvoje ir vienintelis Klaipėdos apskrityje tokio formato organizuojamas projektas.

Šiemet festivalyje svečiuosis jaunimo teatrai iš Lietuvos: Joniškio, Vilniaus, Plungės, Birštono, Šiaulių, Kretingos, Klaipėdos. Dalyvaus ir trijų svečių šalių – Latvijos (Rygos), Suomijos (Helsinkio), Ispanijos (Barselonos) – jaunimo teatrai.

Atvykstantys kolektyvai daugelį metų dirba su vaikais ir jaunimu, ugdo jų kūrybines kompetencijas. Ne vienas jų yra tapęs šalies ir užsienio konkursų laureatais, apdovanoti aukščiausiu Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimu – „Aukso paukšte“.

V. Urbonienės žodžiais, festivalio metu Kretingos miesto publika ir svečiai turės galimybę per 3 dienas pamatyti 11 įvairių žanrų spektaklių, skirtų įvairioms amžiaus grupėms, pradedant nuo pačių mažiausių iki neriboto amžiaus žiūrovų.

Pagrindinės šio festivalio organizatorės Kretingos rajono Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausiosios režisierės Auksės Antulienės teigimu, nors festivalio temos skirtos jaunimui, tačiau teatro renginys yra orientuotas į bet kokio amžiaus žiūrovą, nes spektakliuose gvildenamos meilės, bendrystės, būties problemos yra amžinos ir aktualios visiems žmonėms. Tereikia tik pačiam pasirinkti spektaklius: patiems mažiausiems žiūrovams spektakliai bus rodomi rytais, vakarai skirti jaunimui ir suaugusiems.

Triratis teatrą išves į gatves

„Šio festivalio išskirtinumas yra tai, kad spektakliai vyks ne vien Kretingos rajono kultūros centre, bet iškeliaus ir į miesto gatves – vyks Europoje vis labiau populiarėjantis gatvės teatras“, – akcentavo A. Antulienė.

Kultūros centro antrojo aukšto fojė tam sukurtas specialus gatvės teatro simbolis – triratį vaizduojanti instaliacija, kurios autorius – kraštietis menininkas ilgametis atžalyniečių bičiulis Andrius Seselskas. Jo sukurtas triratis iš Kultūros centro teatrą tarsi išves į mūsų miesto erdves – Rotušės aikštę, Vytauto gatvę, prie Kultūros centro.

Gatvės teatrą reprezentuos du specialūs atviroms erdvėms pritaikyti spektakliai: šeštadienį 12.30 val. – Senųjų menų studijos gatvės spektaklis „Arrived/Atvyko“, skirtas, kaip teigiama afišoje, žiūrovui nuo 4 iki 94-erių metų. Jį sukūrė režisierius Adrian Schvarstein iš Ispanijos. Spektaklis prasidės Vytauto gatvės pradžioje, aktoriai vaidins joje tarsi promenadoje.

„Barselonos teatras būtent su šiuo spektakliu keliauja per Europą, kvietėme ir datą pritaikėme, kad užsuktų ir pas mus“, – tvirtino režisierė.

Kitas gatvės teatro renginys – Klaipėdos pantomimos teatro „A“ Lietuvoje garsaus aktoriaus Alekso Mažono sukurtas monospektaklis „Iškasenos“. Jo pradžia – sekmadienį 13.30 val. prie Kretingos kultūros centro. „Abu gatvės spektakliai, tikėtina, suteiks žiūrovams netikėtų sprendinių, geros nuotaikos, žaismingų akimirkų“, – įsitikinusi V. Urbonienė.

Kretingiškiai augina savo atžalyną

Peržvelgdama repertuarą, A. Antulienė kvietė pačių mažiausių kretingiškių – ikimokyklinukų ir pradinukų – tėvus „nepramiegoti“ sekmadienį: 11 val. Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ parodys pasaką „Sprindžiukas“. O vyresnio amžiaus žiūrovams ir jaunimui ji rekomenduoja Plungės kultūros centro teatro „Saula“ spektaklį pagal Juozo Glinskio pjeses „Nereikalingi“ – pernai jis buvo išrinktas geriausiu šalies mėgėjiško jaunimo teatro spektakliu.

Režisierė taip pat ragino apsilankyti užsienio svečių spektakliuose: kolektyvas iš Helsinkio teatro mokyklos atvyksta į Kretingą, tarpininkaujant Suomijos mėgėjų teatrų sąjungai. Jos atstovai rekomendavo atrinkę, kad spektaklis būtų suprantamas visiems – tai spektaklis be žodžių, vyksmą ir emocijas perteikiant mimikomis ir judesiais.

Rygos jaunimo teatro studijos „Vinnjs“ Janio Rainio drama „Vėjeli, pūsk“ bus rodomas latvių kalba, tačiau jo transliuojama meilės tema, įsitikinusi A. Antulienė, puikiai suprantama jaunimui ir suaugusiems.

Festivalio dalyviams vyks kūrybinės laboratorijos, kuriose jie dalinsis ir smagiai kūrybiškai leis laiką. Jaunimo folkloro ansamblio „Kitep“ vadovė Vitalija Valeikienė ves žaidimų vakarą, koncertuos naujai susibūrusi Pranciškonų gimnazijos muzikos grupė.

Uždarymo ceremonijos metu dalyviai tradiciškai sudaužys molinį ąsotį ir išsidalins jo šukes, vildamiesi vėl susitikę suklijuoti jas į ąsotį. „Taip pat pasodinsime medį – šiemet tai bus sakura. Atžalyniečiams norisi auginti savo medžius, kad šie leistų atžalas, nes ne tik mūsų teatro pavadinimas atspindi, bet ir tiesiogine prasme Kretingos „Atžalynas“ jau išleido ir vis tebeleidžia vis naujas atžalas“, – džiaugėsi A. Antulienė.

Festivalis rengiamas Kretingos rajono savivaldybės, Kretingos rajono kultūros centro ir geradarių lėšomis, svečiai apgyvendinami kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“ bei Palangoje, Kauno technologijos universiteto poilsio namuose, nakvynę taip pat remiant jų savininkams.

---

XXI TARPTAUTINIS JAUNIMO TEATRŲ FESTIVALIS-KŪRYBINĖ LABORATORIJA ATŽALYNO SCENA

Kretingos rajono kultūros centre

GEGUŽĖS 6 D. (PENKTADIENIS)

12.00 – FESTIVALIO ATIDARYMAS

12.20 – Šiaulių vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“

Savos kūrybos spektaklis AŠOU žiūrovui nuo 13 metų

14.00 – Birštono kultūros centro jaunimo teatro studija

Ivano Radojevo gyvenimo akimirkos istorija „Mocartas“ žiūrovui nuo 13 metų

19.00 – Kretingos vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“

Colin Higgins ir Jean-Claude Carriere drama „Haroldas ir Modė“ jaunimui ir suaugusiesiems

GEGUŽĖS 7 D. (ŠEŠTADIENIS)

11.00 – Helsinkio (Suomija) teatro mokykla Olli Kiljunen / Vimma Ensemble

Spektaklis be žodžių MIŠKO ŽMONĖS visų amžių grupių žiūrovui

12.30 – Vilniaus VŠĮ Senųjų menų studija ARRIVED/ATVYKO

Gatvės teatro spektaklis (Ispanija) visų amžiaus grupių žiūrovui

Pradžia Kretingos miesto centre, Vytauto g. 1

14.30 – Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“

Poetinis spektaklis pagal Vytauto Mačernio kūrybą REGĖJIMŲ LIEPSNA vyresniojo mokyklinio amžiaus žiūrovui

18.30 – Plungės kultūros centro teatras „Saula“

Drama pagal J. Glinskio pjeses NEREIKALINGI vyresniojo mokyklinio amžiaus žiūrovui ir jaunimui

GEGUŽĖS 8 D. (SEKMADIENIS)

11.00 – Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras ,,Bendraamžiai“

Pasaka įvairių pasakų motyvais SPRINDŽIUKAS ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams

12.30 – Vilniaus kultūros centro teatro studija „Elementorius“

Jurgos Ivanauskaitės novelių motyvais monospektaklis KONCERTAS Nr. 1 vyresniojo mokyklinio amžiaus žiūrovui

13.30 – Klaipėdos pantomimos teatras „A“

Gatvės teatro spektaklis IŠKASENOS

Pradžia prie Kretingos rajono kultūros centro

15.30 – Rygos (Latvija) jaunimo teatras studija „Vinnijs“

Janio Rainio drama latvių kalba VĖJELI, PŪSK! žiūrovui nuo 14 metų

16.30 – FESTIVALIO UŽDARYMAS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas