Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Nugriuvusį stogastulpį jau kelia naujam gyvenimui

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2022-05-03
Stogastulpis į dirbtuves buvo nugabentas talkinant seniūnaičiui ūkininkui Gintarui Žiobakui ir jo technikai.

Stipraus vėjo nuverstas ir šalia buvusio Kartenos ligoninės pastato dvejus metus tįsojęs lietaus drengiamas, sausros džiovinamas tautodailininko Arvydo Klovo sukurtas medinis stogastulpis su drožėjo Antano Songailos Mergelės Marijos išskaptuota skulptūra pagaliau bus prikeltas naujam gyvenimui.

„Kas rūpi gyventojams, tas rūpi ir man. Daugelis vietinių, matydami, kaip negailestingai miestelio centrą puošusį meno kūrinį alina gamta ir laikas, apie tai šnekėdavo, šį skaudulį, progai pasitaikius, primindavo “, – atviravo iniciatyvos išgelbėti meno kūrinį ėmęsis miestelio bendruomenės centro pirmininkas Marius Meškauskas.

Anot jo, tautodailininko be pinigų iš svetur nepasisamdysi, o Kartenoje meistrų – ne vienas ir ne du, tad ilgai įkalbinėti nereikėjo. Vyrai vienas kitą draugiškai paragino, ir štai darbams susitelkė visas jų būrys, kuriame – ir stalius bendruomenės centro pirmininko tėvas Pranas Meškauskas.

Stogastulpis, kaip sakė pašnekovas, iš pagarbos autoriui buvo nugabentas ten, kur jis ir gimė – į A. Klovo dirbtuves. Restauruojant, be P. Meškausko, nuo balandžio 25-osios pluša Vytautas Grundulas, Martynas Kupšys, Jonas Rojus, Egidijus Drungilas, Tomas Jablonskis. Prie stogastulpio atnaujinimo ranką iš viso bus pridėję koks 10 neabejingų karteniškių.

„Aš į restauravimo darbus nesikišu ir nenurodinėju, man svarbiausia, kad būtų išlaikytas autentiškumas. Bet vyrai patys išmano, ką daro“, – „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo A. Klovas.

Stogastulpis su Mergelės Marijos skulptūra – vienas iš trijų, šio tautodailininko padovanotų Kartenai, kurioje jis gyvena kelias dešimtis metų. A. Klovo stogastulpiai su Jėzaus ir Rūpintojėlio skulptūromis, kurias taip pat išskaptavo A. Songaila, miestelio centre tebestovi kaip stovėję, nors ir jų būklė – nepavydėtina, tik tiek, kad, prisibijant griūties, šie bent buvo sutvirtinti.

Stogastulpio su Marija restauravimo darbus numatoma baigti ir iki liepos 9-osios, Kartenos šventės. „Būtų smagu, jei jo grįžimas į vietą prie kultūros namų, kur anksčiau yra stovėjęs, taptų dar viena iškilminga pagrindinės mūsų miestelio šventės programos dalimi“, – vylėsi bendruomenės centro pirmininkas M. Meškauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas