Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rengiasi dirbti pagal atnaujinto ugdymo turinio programas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2022-04-26
Įvairios veiklos netradicinėje aplinkoje turtina mokinių patirtis, stiprina kompetencijas: Kurmaičių pradinės mokyklos mokiniai lankėsi miške, Kretingoje ėjo knygnešių pėdomis.

Šiuo metu visos šalies švietimo įstaigos rengiasi dirbti pagal atnaujinto ugdymo turinio programas: priešmokykliniame ugdyme jos bus taikomos jau nuo naujų – 2022–2023-ųjų, mokslo metų pradžios, dar po metų pagal šias programas bus dirbama visoje švietimo sistemoje.

„Mūsų rajone mokyklos taip pat rengiasi šiems pokyčiams, ir veiklos užtenka visiems: Švietimo skyriaus specialistams, mokyklų vadovams, mokytojams, darbo grupėms, kurių užduotis – ne tik įsigilinti ir išnagrinėti naująsias programas, bet ir įsivertinti galimybes“, – kalbėjo rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, akcentuodama, kad atnaujinto ugdymo turinio programos turėtų išgyvendinti mokymo ir mokymosi principą „išmok ir pakartok“ – bendrosios žinios vaikams bus suteikiamos kompleksiškai per pažinimą, patirtis, išmokant juos taikyti žinias praktiškai.

Anot A. Burbienės, mūsų rajono mokyklos išbando naująsias programas, dalyvauja įvairiuose projektuose, kas leidžia lengviau priimti naujoves. „Ši aktualija neaplenkė ir mūsų mokyklos: galima sakyti, kad pokyčiams esame pasirengę“, – tvirtino Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė. Apibendrindama jos vadovaujamos mokyklos pedagogų ir vaikų patirtis, ji akcentavo, kad pereiti prie kompetencijomis pagrįsto ugdymo – ir įdomus procesas, ir tuo pačiu reikalaujantis didesnės pedagogų atsakomybės, pasirengimo mokymo procesui, kadangi atnaujinto ugdymo turinio veikla turi atitikti vaiko raidą, svarbu – ir dalykinė, atskirų programų integracija. „Tačiau mokytojui paliekama laisvė pasirinkti iki 30 proc. ugdymo turinio“, – kalbėjo direktorė, kurios pastebėjimu, atnaujinto ugdymo turinio programos yra nukreiptos vaiko kultūrinės, komunikavimo, socialinės, emocinės ir sveikos gyvensenos, skaitmeninėms, pilietiškumo, pažinimo ir kūrybiškumo kompetencijoms ugdyti. Rengiantis kompetencijomis pagrįstam ugdymui, Kurmaičių pradinėje mokykloje mokiniams buvo suorganizuota daugybė veiklų, kurios tapo puikia įžanga į atnaujinto ugdymo turinio procesą.

Kurmaičių pradinės mokyklos mokiniai Leliūnų kaime Kretingos rajone pabuvojo bendrovėje „Ekovormas“, kur įvyko pasaulio pažinimo ir matematikos pamokos – vaikai susipažino su Kalifornijos sliekų auginimo, priežiūros ypatumais, organinių atliekų kompostavimu ir kaip, auginant sliekus, išgaunamas galutinis produktas biohumusas. Mokiniai Kalifornijos sliekų parsivežė į mokyklą ir, kompostuodami organines atliekas, pavers jas sveikomis trąšomis.

Trečiokai dalyvavo Plungėje surengtame edukaciniame užsiėmime „Grybų auginimas“, iš kur parsivežė specialiai pievagrybių auginimui paruoštos komposto masės ir augina portobelo pievagrybius.

Įdomių įspūdžių trečiokai patyrė, augindami drugelių Caligo atreus vikšrus, kuriuos pavadino Lite ir Drugiumi: vaikai turėjo unikalią galimybę stebėti beveik visas drugelio vystymosi stadijas.

Kelionė į mišką, edukacinė veikla „Pelėdų paslaptys“, pasivaikščiojimas knygnešių pėdomis po Kretingą, Miego diena mokykloje, Pasaulinės vandens dienos ir Tarptautinės Baltijos jūros dienos minėjimas – tai vis veiklos, kurios per pažinimą, patyriminį mokymą stiprina tas kompetencijas, kurias ir numato atnaujinto ugdymo turinio programos.

Kurmaičių pradinės mokyklos trečiokai taip pat dalyvavo respublikinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „Stebiu, tyrinėju, pažįstu...“, kurioje pristatė pranešimą „Tarp žemės ir dangaus“, o pranešimas „Ar grybai auga tik miške?“ buvo pristatytas šalies gamtamokslinėje praktinėje konferencijoje „Jaunųjų tyrėjų laboratorija“, o tarptautinėje švietimo įstaigų projektų parodoje-mini mokymuose „Projektų mugė“ skambėjo kurmaitiškių pranešimas „Auginu. O gal auga patys?“

„Svarbiausia, kad mokiniai, dalyvaudami įvairiose veiklose, sulaukia ir įvertinimo, kas juos dar labiau skatina ir motyvuoja siekti naujų žinių“, – pastebėjo mokyklos direktorė L. Jurgutienė, gerą žodį skyrusi ir atnaujinto ugdymo turinio programų „ambasadorėms“ mokytojoms Jurgitai Česnavičienei ir Janinai Kripienei.

Respublikinėje pradinio ugdymo trečių klasių mokinių viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvą ir jos gamtą“ dalyvavo du trečiokai ir abu laimėjo I v., Nacionalinio Žemaitijos parko konkurse „Saugokime žemę, kad ji saugotų mus“ III klasės mokiniai tarp 280 dalyvių tapo jo nugalėtojais ir pelnė nemokamą edukacinę programą šiame parke.

Iki gegužės dar tęsis eTwinning projektas „Aplink Baltijos jūrą“, kuriame, be Lietuvos, dalyvauja Lenkijos, Latvijos, Švedijos ir Estijos mokyklos. Projektui vadovauja Kurmaičių pradinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja Jurgita Česnavičienė ir kolegė iš Lenkijos.

Projekto tikslas – susipažinti su Baltijos jūros regionu, įgyti žinių apie Baltijos jūrą, išgirsti legendas ir pasakas, susijusias su Baltijos jūra, žadinti smalsumą gamtai, formuoti pagarbą gamtai ir požiūrį į aplinką. Mokiniai jau buvo išvykę į Lietuvos jūrų muziejų, o per edukacinį užsiėmimą „Kas Baltijoje gyvena“ mokiniai tyrinėjo Baltijos jūros vystymosi periodus, ieškojo faktų apie jūroje esančią gyvybę, domėjosi Baltijos jūros geografine padėtimi.

„Atnaujinto ugdymo turinio programos mokytojams yra naujas, bet įveikiamas iššūkis. Parengiamuoju laikotarpiu mes turime tarsi pasidaryti „reviziją“, kur ir ar teisinga linkme einame. Manau, kad mūsų mokyklai šis iššūkis – tikrai įveikiamas, ir naujuosius mokslo metus pasitiksime ramūs, kad galime dirbti pagal atnaujintas programas“, – neabejojo Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė L. Jurgutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas