Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Rytoj Kretingos viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje prasideda populiarus visos šalies renginys – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Tvari biblioteka“, kuriame numatyti susitikimai su populiariais rašytojais ir bibliotekininkais, edukacinės popietės vaikams.

Pasak pagrindinės šio renginio Kretingoje organizatorės Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Birutės Naujokaitienės, šiųmetinio visos šalies mastu vykstančio renginio tikslas – populiarinti tvarumą ir ekologiją, todėl bibliotekininkai ragina skaitytojus ir kolegas į susitikimus bibliotekoje atvykti pėsčiomis ar dviračiais, atsisakant automobilių.

Didelis dėmesys bus skiriamas vaikams – kaip sudominti juos skaityti, draugauti su knyga, tuo tikslu rengiami susitikimai su jų pamėgtų knygų autoriais, edukaciniai užsiėmimai. Vienoje popiečių vaikai bus mokomi, kaip iš antrinių žaliavų patiems pasigaminti įdomių rankdarbių, taip įrodant, kad daiktas dar gali gyventi ir antrąjį gyvenimą.

Pirmadienį, balandžio 25-ąją, nuo 9 val. rengiamas susitikimas su vaikų rašytojais Lina Itagaki ir Mariumi Marcinkevičiumi. Taip pat šalies bibliotekininkams, direktorės pavaduotojos Erikos Kazlauskienės rūpesčiu, bus surengta konferencija, kurioje dalinsis, kaip kuo įtaigiau pateikti vaikų rašytojų kūrybą mažiesiems skaitytojams.

Suaugusieji knygos bičiuliai balandžio 27 d. 18 val. susitiks su žinoma atlikėja ir dviejų knygų autore Jurga Šeduikyte. 2021 m. pasirodė dvi jos knygos – „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ ir „IŠŠŪKIS. Poilsio nuo darbo knyga“. Šios knygos skirtos pažinti save, mokėti prisiimti atsakomybę, po truputį susipažinti su šalia esančiu žmogumi ir visu likusiu pasauliu, nebijoti sau mesti iššūkių, kurie padeda pajudėti žingsniu pirmyn.

Besibaigiant Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, balandžio 28 d. 18 val., kretingiškiai kviečiami į įdomų pokalbį-susitikimą su žinomu istoriku Robertu Petrausku. Didžiulio populiarumo sulaukusių knygų „Trečiojo Reicho triumfas“ (2010 m.), „Lemtingi sprendimai“ (2013 m.), „Barbarosa“ (2018 m.) autorius mūsų bibliotekoje pristatys naujausią – 2022 m. pasirodžiusią knygą „Poltava“.

Pasak B. Naujokaitienės, Poltava – daugiau nei vieno mūšio Ukrainos žemėje istorija. Tai pradžia to, kas tęsiasi iki šiol. Pokalbis apie besirimuojančią istoriją, Rusiją, Ukrainą, Putino manipuliacijas ir mėginimas išgirsti istoriją. Mėginimas suprasti karą Ukrainoje iš laiko perspektyvos.

„Kartu su R. Petrausku bandysime ieškoti atsakymų į daugelį visuomenę kamuojančių klausimų, išgirsime netikėtas istorinių įvykių paraleles su šiandieniniais įvykiais“, – sakė B. Naujokaitienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas