Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 1 %
Naktį-2°C debesuotumas 70 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Grandininiais pjūklais į rąstus kibo Kretingos krašto medžio meistrai: (iš dešinės) Raimundas Puškorius, Tadas Šorys ir Virgilijus Vaičiūnas.

Prieš pat Kūčias, mieste siaučiant pūgai, trys Kretingos medžio meistrai – Raimundas Puškorius, Virgilijus Vaičiūnas ir Tadas Šorys – Rotušės aikštėje užvedė grandininius pjūklus ir ėmėsi darbo – iš rąsto gabalų jie pjovė skulptūras.

Tai buvo parodomasis pjovimas, arba tradicinė Kretingos tautodailės mugės „Ar yra sniego, ar ne – vis tiek bus Kalėdos“ dalis, siekiant miestiečiams parodyti, kaip gimsta medžio skulptūros, kad šiandieną jas galima iškalti ne vien kaltais, bet ir išpjauti pjūklais. Meistrai per kalėdinę mugę miesto centre parodomąją edukaciją surengė jau ketvirtą kartą.

R. Puškorius kūrė angelą, V. Vaičiūnas – bareljefą, o T. Šorys – nykštuką. Stiprus sniegą ir pjuvenas į akis žarstęs vėjas tądien trukdė meistrams dirbti aikštėje, todėl užbaigti skulptūras jie išsigabeno į savo dirbtuves.

Kretingos rajono tautodailininkų klubo „Verpstė“ vadovė muziejininkė Danutė Šorienė sakė, kad užbaigtais medžio darbais ketinama papuošti Darbėnuose Daivos ir Arūno Dudėnų įkurto Tekstilės amatų centro-muziejaus terasą. Pirmasis savo išdrožtą „Nykštuką“ šiam muziejui jau padovanojo tautodailininkas T. Šorys.

Paklausta, ar Kretingos tautodailininkai neketina medžio skulptūromis praturtinti Pastauninko parką, tam panaudodami iš senųjų parkų ar kitų miesto vietų pašalintus medžius, ir taip pratęsti ankstesnių Kretingos krašto meistrų puoselėtą tradiciją, D. Šorienė atsakė, kad masyvioms skulptūroms sukurti reikia nemažai laiko ir lėšų. „Meistrai pajėgūs sukurti naujų darbų, tačiau jų priežiūra sudėtinga.

Reikėtų gerai apsvarstyti, kas jomis rūpinsis vėliau, nes medis, skirtingai nuo akmens, reikalauja ypatingos priežiūros“, – kalbėjo ji.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas