Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 1 %
Naktį-2°C debesuotumas 70 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Strateginio plėtros plano neaptarė

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2021-12-10

Šią savaitę posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo taryba Strateginio plėtros plano iki 2030 m. taip ir neaptarė, kadangi įmonė UAB „Smart Continent LT“, kuriai Savivaldybė užsakė parengti šį planą, nepateikė konkrečių pakeitimų ir tarybos nariams neatsiuntė pakeitimų pasiūlymų.

„Kaip sureaguota į mūsų pastabas, pasiūlymus? Mums svarbu žinoti, ar atsižvelgta į tarybos, rajono bendruomenės papildymus ar pakeitimus“, – kalbėjo rajono meras Strateginio planavimo tarybos pirmininkas Antanas Kalnius.

Bendrovės „Smart Continent LT“ atstovė tvirtino, kad į viską yra atsižvelgta, viskas, kas pasiūlyta, į planą įtraukta.

Tačiau tai netenkino Strateginio planavimo tarybos narių. Jolita Vaickienė kėlė klausimą dėl kurortinio statuso tam tikroms teritorijoms suteikimo, Dovydas Bajoras prašė lyginamojo varianto, kad nereikėtų didelės apimties dokumento skaityti nuo pradžių ir kartoti to, kas jau buvo aptarta.

Kadangi Strateginio planavimo taryba raštu negavo jokių pakeitimų, nutarta kitą savaitę sušaukti skubų posėdį lyginamajam plano variantui aptarti.

Projektai – sporto infrastruktūrai gerinti

Rajono Savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Darius Martinkus Strateginio planavimo tarybos narius supažindino su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskelbtu kvietimu finansavimui gauti: pagal 5-ias vertinimo kategorijas miestų ir rajonų savivaldybių juridiniai asmenys gali gauti lėšų fizinio aktyvumo skatinimui, įrangai įsigyti, trenerių kvalifikacijai kelti, sporto infrastruktūrai gerinti. „Pagal pirmąsias keturias kategorijas galėtume gauti lėšų Pastauninko parko ir Darbėnų miestelio rampoms: Pastauninkui reikėtų 60 tūkst. Eur, Darbėnų – 30 tūkst. Eur“, – paaiškino D. Martinkus, akcentuodamas, kad paraiškos pagal pirmąsias keturias kategorijas turi būti pateiktos iki gruodžio 23 dienos, o pagal penktąją kategoriją, kurios projektai gali būti finansuojami iki 450 tūkst. Eur, paraiškas reikia pateikti iki kitų metų kovo 1 dienos.

Ir rajono merą, ir kitus rajono tarybos narius domino, ar būtų galima pateikti paraišką dėl motobolo bazės gerinimo, tačiau pasvarsčius paaiškėjo, kad tokiai paraiškai parengti specialistai pritrūktų laiko, juolab kad vienas kriterijų, leidžiantis surinkti daugiau vertinimo balų, – techninio projekto būtinybė. „Visoms paraiškoms šalies mastu skiriama tik 2 mln. Eur, todėl gauti finansavimą bus nelengva. Reikėtų pateikti išbaigtus projektus, numatyti prisidėjimą, kad būtų kuo mažiau rizikos“, – teigė D. Martinkus, pritaręs Juozo Mažeikos pastebėjimui pagerinti Salantų gimnazijos sporto bazę – techninį projektą parengti iki paraiškos pateikimo termino visiškai įmanoma.

Vienaip ar kitaip, paraiškų be rajono Savivaldybės tarybos pritarimo teikti nebus galima, todėl galutinį sprendimą bendru sutarimu turės priimti rajono politikai.

Netenkina kelių valymo kokybė

Rajono meras Antanas Kalnius išsakė pastebėjimus dėl kelių ir gatvių valymo kokybės, juolab kad ir rajono gyventojai kasdien dėl to tiesiogiai išsako savo nepasitenkinimą. „Seniūnai teisinasi, kad trūksta lėšų. Ar tikrai taip ir ar reikėtų taupyti gyventojų sąskaita?“ – pasvarstė meras. „Dėl lėšų taupymo administracija iš seniūnų nesulaukė jokių papildomų prašymų. Kaip suprantame, labiau taupo kelių priežiūros tarnyba, kadangi iš Baltarusijos nebegalės nusipirkti druskos mišinio“, – pastebėjo rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė. Tačiau A. Kalnius nenusileido: „Seniūnai turi kontroliuoti, kiek mišinio išbarstoma, ar kokybiškai atliekami darbai, juolab kad kelininkai, teko girdėti, tvirtino, jog mišinio turi iki vasario pabaigos.“

Jis įsitikinęs: jeigu darbų atlikimo aktus pasirašo seniūnai ir jeigu jie nesugeba kontroliuoti darbų kokybės, vadinasi, reikia kontroliuoti juos pačius.

Anot V. Turauskaitės, likutis iki šios dienos yra 22 tūkst. Eur, ir, jeigu seniūnijoms trūksta lėšų keliams barstyti ir valyti, jeigu yra skolų ūkininkams, atliekantiems čia paslaugą, administracija prašys rajono Savivaldybės padidinti lėšas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas