Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-2°C debesuotumas 100 %
Naktį-3°C debesuotumas 60 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje Palangos miesto savivaldybės taryba kreipėsi į aukščiausiąją šalies valdžią: Prezidentą Gitaną Nausėdą, Premjerą Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę, kai kuriuos Seimo narius.

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai kategoriškai nesutinka, kad „Pušynas“ būtų likviduotas, jiems nepriimtina A. Bilotaitės išsakyta pozicija dėl šio centro panaikinimo, nes, anot jų, „Pušynas, veikiantis 49-erius metus, nėra vien tušti pastatai, kaip bando pavaizduoti ministrė – privatizavus „Pušyną“, be darbo liktų beveik 100 šios reabilitacijos įstaigos darbuotojų, daugiau kaip pusė jų – medicinos darbuotojai. O ir per 2019 m. Palangos poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ priėmė ir reabilitavo 3 tūkst. 625 pacientus, 2020 m. – 2 tūkst. 249, per 11 šių metų mėnesių – 2 tūkst. 511.

„Sėkmingai veikiančio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ likvidavimas reikštų tai, kad ir taip deficitinės reabilitacijos paslaugos pacientams taptų dar sunkiau prieinamos ir būtų dar sunkiau realizuojama valstybės garantuota socialinė teisė į piliečių sveikatinimą“, – teigiama kreipimesi.

Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, nors ir yra pavaldus Vidaus reikalų ministerijai (VRM), niekada neprašė finansinės VRM pagalbos ir dirbo pelningai, įstaigos veiklos apyvarta kasmet vis didėja: 2019 m. ji sudarė 1,9 mln. eurų, 2020 m. – 2,1 mln. eurų, 2021 m. per 11 mėnesių – 2,2 mln. eurų. „Pušyne“ vienu metu gali būti reabilituojama 150 pacientų, čia priimami ligoniai iš visos Lietuvos.

VRM priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ yra gražiausioje kurorto vietoje – vos keli šimtai metrų nuo jūros, su didele 2,7 ha teritorija ir 3 tūkst. kv. metrų ploto sanatorinės paskirties pastatais. „Neabejotina, kad tokio turto perdavimas privatizuoti per Turto banką labai sudomins privačius nekilnojamojo turto vystytojus, kurie, stebint pastarųjų metų Palangos plėtros nekilnojamojo turto srityje tendencijas, čia įkurs prabangius apartamentus. Ką dėl to laimės valstybė ir kurortas? Ar tikrai valstybės reikalas yra naikinti kurorto sanatorinį gydymą?“ – Palangos tarybos nariai atkreipė dėmesį, kad, siekiant pagerinti paslaugų teikimo kokybę, „Pušyne“ įgyvendinami ir trys europiniai projektai, kurių vertė – apie 1 mln. eurų. Pastatą privatizavus, 5 metus neišlaikant vykdomos veiklos, valstybė privalėtų grąžinti ES paramą.

Palangos miesto taryba aukščiausiosios šalies valdžios prašo spręsti ne dėl „Pušyno“ likvidavimo, o priimti kitą logišką, miestui, regionui ir visai šaliai svarbų sprendimą – perduoti „Pušyną“ Klaipėdos jūrininkų ligoninės žinion. Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovybė informavo Palangos politikus, kad pritartų „Pušyno“ prijungimui.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas