Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiais laikais jau įprasta, kad darbdaviai per Kalėdas darbuotojams dovanoja kalakutus, tačiau prieš 25 metus jų Lietuvos rinkoje nė nebuvo. Ūkininkai Vilija ir Vladas Baltuoniai buvo vieni pirmųjų, kurie pradėjo auginti mėsinius kalakutus ir, įkūrę „Baltuonių kalakutų ūkį“, pradėjo tiekti į rinką šviežią ir kokybišką kalakutieną. Dabar ūkininkai per metus užaugina ne tik apie 40 tūkst. kalakutų, bet ir jų pašarui naudoja tik savo 200 ha žemės sklype užaugintus kviečius, pupas ir žirnius.

Klientų nenuvils

Šiuo metu V. ir V. Baltuoniai ūkio plėsti neketina – nori išlaikyti pasiektą lygį. „Negalime nuvilti klientų, kuriuos turime, kurie pamėgę kalakutieną ir kitokios mėsos jau nebevalgo. Nutraukti verslo negalime, o plėsti nėra nei galimybių, nei tikslo“, – kalbėjo verslininkai, vieni pirmųjų Lietuvoje pradėję auginti kalakutus – tai buvo jų idėja.

Pagrindinis kalakutų augintojų tikslas – patenkinti pirkėjų lūkesčius, į rinką tiekiant tik geros kokybės produktą. „Pirkėjai pastebi, kad mėsos skonis, pirktas pas mus ir prekybos centre, labai skiriasi. Tai priklauso nuo lesalo, nes mes kalakutams auginti naudojame pupas, žirnius, kviečius, kurie yra užauginami mūsų ūkyje. Dirbame per 200 ha ariamos žemės ir viską, ką naudojame pašarui, užauginame patys“, – teigė V. Baltuonis.

Tiekia darželiams, mokykloms Kalakutiena – viena sveikiausių paukštienos rūšių, kadangi ir pats kalakutas bet ko nelesa. Šis paukštis labai reiklus pašarams. Už vištą jis turi du kartus ilgesnį žarnyną, tad jei pašaras bus netinkamas, kalakutas gali susirgti. Kalakutienoje, skirtingai nuo kitų paukščių, yra ir baltos mėsos, ir raudonos, tad pirkėjas gali pasirinkti, ko labiau nori. Kalakuto krūtinkaulių sultinys tinka ligoniams ir sveikuoliams, nugarėles renkasi mėgstantys riebesnį sultinį. Populiariai lietuviškai šaltienai gaminti namų sąlygomis turi paklausą kalakutų sparnai, kaklai, blauzdos ir kalakutų kojos. Sportininkai labiausiai vertina daug baltymų turinčia kalakutų krūtinėlių mėsą.

Kalakutas – populiari kalėdinė dovana

Šiuo metu kalakutiena Lietuvoje tapo ir populiaria kalėdine dovana. V. ir V. Baltuoniai patvirtino, kad šventiniu laikotarpiu jie sulaukia daug užsakymų iš įmonių, kurios dovanoja kalakutus savo darbuotojams ir teigia, kad geresnės dovanos negu kalakutas dar niekas nesugalvojo. Verslininkų pastebėjimu, organizacijos, kurios anksčiau savo darbuotojams rengdavo vakarėlius, dabar vietoje to perka dovanų kalakutus ir kuria naujas tradicijas.

---

Kalakutienos parduotuvėje pirkėjus visada maloniai aptarnauja, pataria pardavėjos Vilma ir Gražina. Kalakutienos ir kalėdinių kalakutų, užaugintų V. ir V. Baltuonių kalakutų ūkyje, galima įsigyti kalakutienos parduotuvėje šalia kelio Šiauliai–Palanga, Žemaitės al. Nr. 29A, priešais LIDL parduotuvę.

Tel. užsakymams: (8 445) 72230, 8 605 36180 arba info@kalakutai.lt .

Visa informacija www.kalakutai.lt .


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas