Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 2 %
Naktį-3°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Automobilių parkavimą stebi kameros, baudžia Savivaldybė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-12-03
Už viešąją tvarką visame rajone atsakingos 4-ios Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojos: (iš kairės) Renata Jonauskienė, vedėja Rasmina Beniušienė, Angelė Ubartienė ir Silva Lopatinienė.

Kretingos rajono savivaldybė nupirko ir įvairiose miesto vietose, Vydmantuose, Darbėnuose, Salantuose įrengė 16 stacionarių vaizdo stebėjimo kamerų. Jos pasitarnauja ne vien policijos pareigūnams, išaiškinant eismo pažeidimus keliuose, bet ir Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriui kontroliuojant, ar kretingiškiai tvarkingai stato automobilius.

Dažniausių pažeidimų vietos

Kretingos rajono savivaldybėje 6-us metus veikiantis Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius po policijos reformos perėmė dalį anksčiau šios vykdytų funkcijų – jam patikėta kontroliuoti ir skirti baudas už automobilių statymą neleistinose vietose.

„Mūsų skyriaus kompetencija – prižiūrėti, kaip vykdoma rajono tarybos ir Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintos tvarkos ir taisyklių kontrolė, taip pat priskirta Kelių eismo taisyklėse numatytų transporto priemonių statymo ir stovėjimo kontrolė“, – pagrindines veiklos kryptis nurodė Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Angelė Ubartienė.

Specialistės kontroliuoja, kur neleistinose vietose – prie ženklų, geltonos linijos, sankryžų – kretingiškiai neteisėtai stato automobilius, įspėja arba skiria baudas. „Dažniausių pažeidimų vieta Kretingos mieste būdavo Mėguvos gatvėje, prie SEB banko, nors ten stovėti draudė ženklas. Po Vilniaus gatvės renovacijos, įrengus eismo žiedą, ši problema išsisprendė. Vairuotojai taip pat mėgdavo užstatyti neįgaliesiems skirtas vietas prie „Maximos“. Šių skaudulių nebeliko, tačiau kretingiškiai vis dar stato automobilius prie geltonos linijos „Maximos“ kieme, taip pat – Savanorių gatvėje, ties gyvūnų kirpykla, užima neįgaliųjų vietas prie „Iki“ prekybos centro ir rezervuotas taksi vietas kitapus“, – dažniausius pažeidimus vardijo A. Ubartienė.

Už stebėjimą – kone 18 tūkst. eurų

A. Ubartienės žodžiais, nustatyti pažeidimus padeda 16 įrengtų didelės aprėpties vaizdo kamerų. Kai kurios jų – Vydmantuose ir prie sankryžos ties geležinkelio viaduku Šventosios gatvės kelyje Palanga–Šiauliai, ties eismo žiedu Bajoruose – skirtos eismą stebėti policijos pareigūnams.

„Mūsų skyrius atsako tik už parkavimo tvarką, mes negalime stabdyti eismo priemonių ar kontroliuoti vairuotojų. Pagrindinės jų klaidos Kretingoje – neleistini posūkiai į kairę, važiuojant į centrą Vilniaus gatve, ir per raudoną signalą kertant sankryžą ties „Maxima“. Už šiuos pažeidimus baudžia policijos pareigūnai“, – akcentavo specialistė. Vaizdo kameras administruoja ir jas aptarnauja bendrovė „Faktumas“. Automatizuotas stebėjimo punktas įrengtas Kretingos policijos komisariate, kad prireikus, pareigūnai operatyviai galėtų pasinaudoti užfiksuotais vaizdais.

Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Rasminos Beniušienės žodžiais, už vaizdo stebėjimo paslaugą agentūrai „Faktumas“ Savivaldybė sumoka apie 1,5 tūkst. Eur per mėnesį, arba apie 18 tūkst. Eur per metus.

Lėšos grįžta į rajono biudžetą

Per 11 šių metų mėnesių, pasak A. Ubartienės, Kretingos rajone už neteisingą automobilių parkavimą paskirta baudų, kurių bendra suma – 7 tūkst. 580 Eur, išieškota suma – 6 tūkst.758 Eur. „Didžioji dalis baudų sumokėta, dalis vėluoja arba išieškomos antstolių – yra keli asmenys, kuriems kas mėnesį išskaičiuojamos baudos“, – sakė ji.

Baudos nukeliauja į valstybės biudžetą, o po to Valstybinė mokesčių inspekcija lėšas perveda į rajono biudžetą. Jeigu žmogus pirmąkart per 12 mėn. pastatė automobilį neleistinoje vietoje, pagal ATPK 417 straipsnio II dalį jam skiriama nuo 30 iki 90 Eur bauda, kurią galima sumažinti perpus, įprastai paskiriant 15 Eur baudą. Bet, jeigu vairuotojas per pastaruosius 12 mėn. jau turi galiojančią nuobaudą, jam skiriama minimali bauda yra 30 Eur.

Uždėta karantino našta

Per karantiną Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriui teko atlaikyti didžiulį iššūkį ir gerokai padidėjusį darbo krūvį – specialistės buvo įpareigotos vykdyti bendrą kovido kontrolę, arba kaip laikomasi Vyriausybės reikalavimų, taip pat – iš užsienio grįžusių asmenų kontrolę.

„Sunkiausia buvo per karantiną, kol dar nebuvo skiepų, ir, kai visi sugrįžusieji iš užsienio privalėjo karantinuotis. Reikėjo stebėti, kaip laikomasi privalomos izoliacijos, pasirūpinti kai kurių asmenų apgyvendinimu. Ne visi žinojo ir suprato situacijos rimtumą, todėl ir pažeidimų sąrašas buvo ilgas. Buvome pradėję 7 teisenas, 5-iems asmenims jos baigėsi baudomis – šios buvo 500 Eur dydžio, tačiau pirmąkart taikėme perpus mažesnes – po 250 Eur“, – kalbėjo A. Ubartienė.

Dabar, jos žodžiais, šis rūpestis nukrito nuo jų pečių, nes keliaujama tik su galimybių pasais arba ES skaitmeniniais pažymėjimais, pažeidimų dažniausiai pasitaiko netiksliai užpildant anketas.

Nusistovėjus tvarkai, dabar skyrius atsakingas už tai, kaip laikomasi karantino reikalavimų viešosiose vietose, valstybinėse įstaigose, laisvalaikio ir pramogų sektoriuje. Specialistės taip pat prižiūri viešąją tvarką, todėl ragina kretingiškius būti aktyvius ir pilietiškus. „Kartais paskambina, praneša, kad plauna automobilį antrajame dvaro tvenkiny, ar pamatė išmetant padangas. Būtinai prašome gyventojų, kad pažeidėjus pasistengtų nufotografuoti, nes, nesant įrodymų, vien skambučio teisenai pradėti neužtenka“, – akcentavo A. Ubartienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas