Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trokšta tapti aktore

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2021-11-26
Pranciškonų gimnazijos devintokė Dominyka Gudauskaitė svajoja tapti aktore.

Kretingiškė penkiolikmetė Pranciškonų gimnazijos devintokė Dominyka Gudauskaitė jau nuo ketvirtos klasės žinojo, kad jos sritis – aktorystė. Norėdama dar labiau pažinti aktoriaus profesiją mergina vasarą dalyvavo kretingiškės aktorės Skaistės Vievesės sukurtos kino vaidybos platformos „KinoSerija“ suorganizuotoje stovykloje. Joje sukurtų paauglių trumpametražių filmų premjera įvyko Vilniuje lapkričio pradžioje.

Jausmas stovykloje – „wow!“

Bendraujant su Dominyka aiškiai matosi, ką ji nori veikti gyvenime, o prakalbusi apie pirmas dienas „KinoSerijos“ suorganizuotoje stovykloje negalėjo žodžiais apibūdinti patirto jausmo. „Įėjau ir galvoju „wow!“, kaip čia įdomu. Viskas buvo padaryta kaip tikroje kino studijoje, jaučiausi apsupta bendraminčių“, – įspūdžiais dalijosi mergina. Stovykloje su paaugliais dirbo žinomi kino aktoriai. Dalyviai mokėsi aktoriaus profesijos subtilybių, kūrė vaidmenis pagal skirtingus iš anksto paruoštus scenarijus ir vaidino filmuose. „Viskas buvo labai suplanuota, jautėmės tarsi dirbtume tikroje kino industrijoje. Kartais teko ir nevalgyti, ir mažiau pamiegoti. Bet, kad ir kaip buvo sunku, rytą keldavausi su didžiuliu noru eiti į filmavimo aikštelę“, – savo patirtimi dalijosi pašnekovė.

Stovyklos dalyviai per 7 dienas turėjo parengti trumpametražį filmą. Visi dalyviai buvo suskirstyti komandomis, kurios turėjo atlikti jiems paskirtus vaidmenis. „Scenarijus jau buvo parašytas, taip pat mus filmavo profesionalūs operatoriai, o kuravo mentoriai“, – paaiškino kretingiškė, įvardijusi, kad jos grupę kuravo teatro ir kino aktorė Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė.

Trumpametražis filmas, kuriame vaidino Dominyka, vadinasi „Drauge“. Filme buvo rodoma apie merginas, mokykloje surengusias vakarėlį, ir po to turėjusias už tai prisiimti atsakomybę. Dominykai teko vaidinti gerą mokinę, kuri niekada nerengtų tokių vakarėlių. „Buvau priešingybė toms merginoms, kurios organizavo tą vakarėlį – kalbėjo ji. – Man yra neįtikėtina, kaip būdamas aktoriumi gali tapti bet kuo, visiškai kitu personažu. Tai mane labai žavi.“

Dalyviai buvo mokomi ir tam tikrų aktoriaus profesijai būdingų subtilybių, techninių sprendimų. „Mokė, kaip reikia prireikus pravirkti, tinkamai griūti ir pan. Atrodo, nesudėtinga, bet sužinojau, kad yra specialios technikos, kaip tai padaryti kuo tikroviškiau“, – kalbėjo devintokė.

Lapkričio pradžioje stovykloje jaunųjų aktorių sukurti trumpametražiai filmai buvo pristatyti Vilniuje, kur susirinko apie 130 svečių. „Premjeroje galėjo dalyvauti tik patys kūrėjai ir jų artimieji“, – įvardijo Dominyka.

Įkvėpė stoti į „Atžalyną“

Stovykloje kretingiškė susirado gerą draugę, kuri taip pat skatina toliau kažką kurti. „Po stovyklos labai trūkos tokios veiklos. Kiekvieną dieną keldavausi ir galvodavau, kad vėl reikės eiti į filmavimo aikštelę, bet taip nenutikdavo“, – teigė D. Gudauskaitė.

Taip merginai kilo mintis su drauge Vilte sukurti dar vieną trumpametražį filmą „Tu buvai čia“. „Šis filmas apie mūsų draugystę. Ji gyvena Tauragėje, tačiau mes esame tikros bendramintės. Filme atsispindi ši mūsų draugystė“, – apibūdino mergina.

Filmą merginos sukūrė per mokinių atostogas. „Viską darėme pačios: rašėme scenarijų, pasikeisdamos filmavome, vaidinome, montavome“, – įvardijo kretingiškė, pridūrusi, kad džiaugiasi savo rezultatu.

Draugių sukurtas filmas jau yra įkeltas į jų vaizdo įrašų platformą „Youtube“ kanale „Kinoveda“.

Po „KinoSerijos“ stovyklos Dominyka susidomėjo vaikų ir jaunimo teatru „Atžalynas“. „Stovykla mane paskatino dalyvauti teatro veikloje“, – atviravo ji.

Nors šioje veikloje dalyvauja neilgai, tačiau jau teko vaidinti pirmuosiuose pasirodymuose, taip pat vyko į festivalį Biržuose, kur teko sužinoti ir pačiai dirbti užkulisiuose – reguliuoti apšvietimą. „Smagu surasti dar vieną bendraminčių grupę, taip pat turėti tokią kūrybingą ir talentingą režisierę Auksę Antulienę“, – tikino Dominyka. Mergina savo svajonės tapti aktore ketina siekti visą gyvenimą. „Norėčiau studijuoti Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje, tačiau didžiausia svajonė aktorystės subtilybių mokytis užsienyje“, – atviravo D. Gudauskaitė.

Paprašė leisti vesti renginius

Noras būti scenoje Dominykai atsirado dar IV klasėje. Tuomet ji mokėsi Simono Daukanto progimnazijoje, kurioje ir pradėjo aktyviai vesti ir organizuoti reginius. „Būdama ketvirtoje klasėje nuėjau pas direktorės pavaduotoją ir paprašiau leisti vesti man renginius. Leido pabandyti ir nuo to laiko vedžiau visus mokykloje vykusius renginius“, – pradžią prisiminė devintokė.

Toks didelis troškimas būti scenoje, merginos manymu, yra jos kraujyje. „Manau, kad tai yra mano kraujyje. Mama šiek tiek yra susijusi su šia sritimi, ji baigusi lietuvių kalbos ir režisūros studijas. Dar darželyje atlikdavau įvairius vaidmenis, po to mokykloje vaidindavau“, – prisiminė ji.

Dar didesnis noras atsirado matant vyresnius mokinius, kurie veda renginius, vaidina spektakliuose. „Stebėdavau vyresnius mokinius ir visada labai svajodavau būti jų vietoje“, – tikino D. Gudauskaitė.

Save realizuoti Dominyka pradėjo S. Daukanto progimnazijoje. Vedančią renginius ją pastebėjo klasės auklėtoja lietuvių kalbos mokytoja Sigita Dirmeitienė. Taip moksleivė ėmėsi ir organizacinės veiklos. Penktoje klasėje Dominyka tapo progimnazijos mokinių prezidente. Ji ja buvo iki šios mokyklos baigimo – 8 klasės.

„Sumanydavom įvairių renginių, net ir nuotoliu, kurdavome jiems scenarijus, spręsdavome kitus organizacinius reikalus“, – įvardijo devintokė.

Būdama septintoje klasėje dar labiau pradėjo domėtis kino užkulisiais. „Žiūrėdavau serialus ir domėdavausi, kaip viskas yra filmuojama, paruošiama filmavimui, kokias technikas naudoja aktoriai“, – kalbėjo Dominyka, pridūrusi, kad tuomet ir pamatė „KinoSerijos“ organizuojamą stovyklą, kurioje pirmus metus nepavyko dalyvauti, tačiau šiemet galimybės nepraleido.

Dabar mergina mokosi Pranciškonų gimnazijoje, kur jau aktyviai dalyvauja mokinių parlamento veikloje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas