Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Iš tamsos išnirę žvėrys – vairuotojų siaubas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2021-11-26
Ypač tamsoje važiuojantys vairuotojai turi būti budrūs: į kelią išbėgantys laukiniai žvėrys gali tapti skaudžių avarijų priežastimi.

Netikėtai į važiuojamąją dalį išbėgę laukiniai gyvūnai kelia siaubą vairuotojams. Stresą šiomis dienomis teko išgyventi ir palangiškiui, Šiaulių plentu važiavusiam namo. Pavardės skelbti ir daugiau detalių apie avariją atskleisti nepanorusio vyro vairuojama mašina susidūrė su milžinišku šernu.

Didžiausias priešas – greitis

„Su reikalais iš Kretingos važiuodama į Vydmantus apie 20 valandą vakaro pamačiau stovintį automobilį „Toyota“. Grįžtant, žiūriu, ta mašina tebestovi, vairuotojas sunerimęs. Supratau, kad kažkas atsitiko ir išlipau, jei reikės, padėti “, – pasakojo įvykio liudininkė Rita. Anot jos, priežastis paaiškėjo griovyje išvydus kokių 200 kg svorio šerną. Vairuotojas pagal taisykles jau buvo išsikvietęs policiją, informavęs aplinkosaugininkus, šie pranešė medžiotojų būreliui, kurio medžioklės plotuose žvėris nudaužtas.

Nors susidūrimas su šernu buvo stiprus, Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius šią avariją apibūdino dar kaip laimingą: vairuotojas nesužeistas, mašina, nors ir nukentėjo, bet taisoma.

„Ne kartą raginome ir raginame ypač tamsiuoju paros metu vairuotojus būti budrius. Nesvarbu, kad leistinas greitis 90 kilometrų per valandą, bet skirtingomis aplinkybėmis tai nebūtinai yra saugus greitis. Vairuotojams patiems reikia įsivertinti rizikas ir elgtis atsakingai“, – sakė viršininkas. Jo teigimu, šiais metais rajono keliuose užregistruoti 87 automobilių susidūrimai su laukiniais žvėrimis. Rizikingiausi keliai gerai žinomi: Kretinga–Skuodas, Kretinga–Kūlupėnai, važiuojant į Gargždus, A-11 nuo Kretingos tiek Kartenos, tiek Palangos kryptimis.

Dviračio išradinėti nereikia

Kretingos aplinkos apsaugos agentūros vedėjo Ričardo Kašėtos nuomone, susidūrimų su žvėrimis padaugėjo dar ir dėl miškuose pagausėjusios medžiojamos faunos – stirnų, elnių, briedžių, šernų. Tiesa, pastaruoju metu šių gretas retina afrikinis kiaulių maras. Vienas būdų vairuotojus apsaugoti nuo gresiančių nelaimių būtų apsauginės tvorelės, bet lėšos dažniausiai skiriamos jas įrengti magistraliniuose keliuose. Regioniniuose vairuotojai turi pasikliauti kelio ženklais ir būti atsargūs. „Bent jau kretingiškiai turbūt užsimerkę žinome, kur tyko pavojai: ne tik prie miškelių ties Vydmantais, bet ir šalia Kalgraužių sąvartyno, ir važiuojant Raguviškių link, ties Dupulčių sodais“, – sakė aplinkosaugos specialistas.

Žvėrys migruoja rujos ir tamsiuoju, o kartais iššokti gali ir šviesiuoju paros metu. Kaip vairuotojui reaguoti taip atsitikus? Stabdyti mašiną, o gal sukti į šoną? Tačiau staigių manevrų pasekmės taip pat nežinomos. Kretingos vairavimo mokyklos „Rida“ instruktorius Romanas Vizgaudas siūlo dviračio neišradinėti, tam yra Kelių eismo taisyklės.

„Pirmiausia – tinkamai pasirinktas greitis. O jeigu kelyje atsirado kliūtis – nesvarbu, ar tai būtų gyvūnas, ar žmogus, ar pagaliau – kelmas, transporto priemonę reikia stabdyti ir kliūtį apvažiuoti nesukeliant pavojaus kitiems eismo dalyviams. Į šoną mestis – klaida“, – sakė jis.

R. Vizgaudas prisiminė skaudžią avariją, maždaug prieš pusantrų metų įvykusią Vilniaus rajone, kai autobuso vairuotojas, vengdamas susidūrimo su briedžiu, pasuko į šoną ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančia mašina – dvi jaunos moterys žuvo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas