Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žiema galanda nagus – tarnybos tam pasiruošė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2021-11-26
Naujas automobilinis sniego valytuvas-barstytuvas šiemet papildė Kretingos kelių tarnybos technikos parką.

Žiema – čia pat. Kretingos rajono Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje paaiškėjo, kad visos atsakingos tarnybos ir seniūnijos iššūkiams pasiruošusios.

Kelininkai jau startavo

Sekdama meteorologines prognozes, techniką Kretingos kelių tarnyba pasirengusi siųsti bet kurią akimirką. Įmonė turi 8 barstytuvus, 4 autogreiderius, 2 takų valymo ir barstymo traktorius. Nusidėvėjusi technika šiemet pakeista nauja – įsigytas vienas barstytuvas ir vienas vilkikas su barstytuvu. Žiemos tarnyboje iš viso pasikeisdami dirbs 16 barstytuvų vairuotojų, 2 autokrautuvo vairuotojai ir 8 mechanizatoriai, paskirti 4 budintieji.

Kaip akcentavo tarnybos vadovas Tomas Balčytis, keliai valomi ir barstomi pagal nustatytą tvarką: pirmiausia – magistraliniai, krašto ir po to – rajoniniai keliai. Startas įvyko praėjusį pirmadienį, kai 4 mašinos kelių valyti išvažiavo į Darbėnų, Šventosios, Palangos, Karklės pusę, kur buvo susidaręs plikledis. Antradienį šiek tiek pasnigus, Salantų pusėje dirbo viena mašina.

Barstymo medžiagomis kretingiškiai kelininkai apsirūpino dar vasarą. „Sutartys su tiekėjais pasirašytos ir galioja, tad, prireikus atsargas papildysime ir vėl“, – sakė T. Balčytis. Šiuo metu sandėliai užpildyti: laikoma 1 tūkst. 600 t druskos bei 800 t smėlio ir druskos mišinio.

Iki šiol kelininkai kelius barstydavo baltarusiška druska, o dabar – vokiška, kurios liko nuo pernai. Kaip teigė T. Balčytis, vokiečių tiekėjų druska iš pažiūros šiek tiek brangesnė, tačiau, įvertinus tai, kad apie 10–20 proc. pernai pabrango baltarusiška druska, kaina beveik susilygina – 65 eurai už toną. T. Balčyčio spėjimu, šiemet žiema gali būti panaši į pernykščią, todėl tikimasi, kad ir druskos bei mišinio bus sunaudota panašiai – apie 5 tūkst. tonų.

Sniegą valys, kiek tik prašys

Apie sklandų pasiruošimą žiemai trečiadienį įvykusiame Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, kuriam pirmininkavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, kalbėjo „Kretingos komunalininko“ direktorius Rimantas Žiaušys, taip pat savivaldybės įmonių „Kretingos šilumos tinklai“ ir „Kretingos vandenys“ vadovai, seniūnijų seniūnai.

Daugiabučius namus Kretingoje administruojanti bendrovė „Kretingos būstas“ su kai kuriais namais yra sudariusi teritorijos priežiūros sutartis, pagal kurias kiemuose valys sniegą ir barstys druskos mišiniu. Pasak bendrovės atstovo Tomo Vainoros, šiuos darbus atliks 4 žmonės, kurie bus aprūpinti reikalingomis priemonėmis – naujais kastuvais bei ledo daužikliais, o prie valytojams priskirtų teritorijų bus padėti maišai su druskos mišiniu.

Į Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Rasminos Beniušienės klausimą, jeigu prireiktų, ar įmonė pajėgi nuo daugiabučių gyvenamųjų namų stogų nudaužyti varveklius, buvo atsakyta teigiamai – kasmet po vieną kitą namą, kurio atstovai prašo nudaužyti varveklius, pasitaiko, ir bendrovė šią paslaugą teikianti, tam reikalingą techniką turinti.

Anot Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės, dėl nevalytų kiemų Savivaldybė kasmet sulaukia gyvenamųjų namų pirmininkų skundų.

„Sakote, kad sniegą valys keturi žmonės. O kaip organizuosite darbus, kad jie spėtų visur?“ – klausė ji. T. Vainoros žodžiais, pagal teritorijos priežiūros sutartis su daugiabučiais sniegą valyti ir pabarstyti mišiniu numatyta vieną kartą per savaitę, bet sutarčių nėra daug. Tad, jeigu sutartis sudarę gyventojai pageidaus, kiemus bus galima valyti ir dažniau.

Apie KET naujovę ir gelbėjimą ant ledo

Kretingos priešgaisrinės tarnybos viršininko Eugenijaus Bertašiaus duomenimis, šiemet per tą patį laikotarpį rajone kilo 20 gaisrų daugiau negu pernai, gyvenamuosiuose būstuose – panašiai: pernai užregistruotas 41, o šiemet 42 gaisrai. Akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu aplankyta per 2 tūkst. būstų, gyventojams padovanota 70 dūmų detektorių, su žmonėmis kalbėta apie tai, kaip, artėjant kūrenimo sezonui, svarbu išsivalyti dūmtraukius, laikyti erdvias daugiabučių bendrojo naudojimo patalpas, kad, kilus gaisrui, būtų laisvi praėjimai.

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko Nerijaus Cipario teigimu, jo vadovaujamos tarnybos pareigūnai akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu šiemet aplankė 150 namų ūkių, gyventojams sumontavo 20 dūmų detektorių. N. Ciparis pranešė ir naujieną – Kartenos ugniagesių komanda įsigijo įrangą ir žada teikti gelbėjimo ant ledo paslaugą.

Kilus gaisrams, ugniagesių mašinų eismą, ypač po darbo valandų, apsunkina gyventojų automobiliais užstatyti įvažiavimai į kiemus. Anot V. Turauskaitės, šis klausimas buvo keliamas ir Saugaus eismo komisijoje. Kretingos rajono policijos komisariato vadovas Arūnas Pužauskas pasidalino žinia, kad nuo kitų metų sausio 1 d. keisis Kelių eismo taisyklės – bus draudžiama statyti automobilius prie įvažiavimo kelių ir iš kairės, ir iš dešinės.

Komisariato vadovas informavo, kad policijos pareigūnai ir toliau dėmesį kreips, kad visi vairuotojai vasarines automobilių padangas būtų pasikeitę žieminėmis, stebės, ar tamsiuoju paros metu pėstieji nešioja atšvaitus, kaip visada, tikrins vairuotojų blaivumą. A. Pužauskas bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovo prašė pakoreguoti darbų grafiką – tarp šaligatvio bei važiuojamosios dalies šiuo metų laiku susidariusį purvą bent jau Klaipėdos gatvėje valyti po 8 val. ryto.

„Ta gatve daugelis kretingiškių važiuoja į darbą Klaipėdoje. Valytuvą mašinoms sunku aplenkti, todėl susidaro dideli kamščiai“, – sakė jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas