Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Projekto „Explore, Create and Know“ dalyviai prie Palangos gintaro muziejaus, kur dalyvavo edukacinėje veikloje.

Lapkričio 15 dieną Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje prasidėjo Erasmus+ projekto „Explore, Create and Know“ savaitė.

Svečiai iš Prancūzijos, Graikijos, Portugalijos, Turkijos, Lenkijos dalyvavo bendrose kūrybinėse veiklose, susipažino su Kretingos miestu ir jo istorija, tyrinėjo architektūrinius objektus: bažnyčias, grafų Tiškevičių koplyčią, astronominį saulės laikrodį, paminklus, išgirdo miestą kūrusių žmonių istorijas. Tai – antrasis šio projekto susitikimas, įvykęs Lietuvoje. Prieš tai projekto dalyviai lankėsi Graikijoje.

Į Kretingą iš viso atvyko 30 žmonių: 20 mokinių ir 10 mokytojų, tai yra po du mokytojus ir keturis mokinius iš kiekvienos šalies.

Pirmąją dieną Kretingos Simono Daukanto bendruomenė pristatė savo parengtą programą: šoko šokį „Kepurinė“, pasitiko su duona ir druska, folkloro būrelis prisistatė lietuvių liaudies dainas, grojo skudučiais ir birbyne, visus projekto dalyvius pakvietė pažaisti lietuvių liaudies žaidimą. Svečius pasveikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.

Nauja patirtis lipdant lietuviškus švilpius.

Svečiai iš Prancūzijos, Graikijos, Portugalijos, Turkijos, Lenkijos dalyvavo bendrose kūrybinėse veiklose, o po pažinties su Kretingos miestu ir jo istorija, architektūriniais objektais grįžo į mokyklą, kur visi kartu mišriose grupėse dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Tautinio kostiumo ir tautinės juostos kūrimas“ – tyrinėdami šalių panašumus ir skirtumus vizualizavo kostiumus ant tam paruoštos fotosienos.

Antrąją dieną projekto dalyviai pradėjo integruota veikla ant Kartenos piliakalnio (mokytoja Sigita Dirmeitienė), po to žaidė lietuvių liaudies tradicinius žaidimus Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje Narsėnuose. Šoko, dainavo ir valgė lietuvių tradicinius patiekalus Iešnalės kaimo turizmo autentiškoje sodyboje Plungės rajone. Dieną užbaigė kūrybinėmis dirbtuvėmis „Patarlės ir priežodžiai įvairiomis kalbomis“ Simono Daukanto progimnazijoje. Dalyviai tyrinėjo kalbų skirtumus ir panašumus, ieškodami patarlių ir priežodžių atitikmenų visose kalbose. Trečia diena buvo skirta mūsų šalies ir dalyvių tradiciniam maistui pažinti. Dalyviai prisistatė savo tradicinius patiekalus, kartu bendraudami ir juokaudami, kepė, virė, pjaustė, gardino įvairiais prieskoniais savo pagamintus patiekalus, tradicinius užkandžius, pasakojo įvairias istorijas.

Dienos veiklos tęsėsi Kretingos muziejaus tradicinių amatų centre – dalyviai minkė tešlą, susipažino su lietuviškos duonos atsiradimo istorija, paragavę savo iškeptos duonos, dalyvavo saldainių gamybos edukacijoje ir integruotoje pamokoje Žiemos sode (mokytoja Gražina Žiliūtė).

Smalsu paragauti lietuviškos ruginės duonos.

Ketvirta diena prasidėjo Simono Daukanto progimnazijoje, dalyviai gamino tradicinę keramikinę švilpynę (mokytoja Lina Nikaritenė), po to varžėsi ir rungtyniavo tradicinėse fizinio aktyvumo rungtyse (mokytoja Vilma Plačakienė). Po aktyvių veiklų buvo suplanuota edukacine veikla Palangos gintaro muziejuje. Jos tikslas – susipažinti su gintaru ir jo istorija. Dieną ir visą veiklų ciklą projekto dalyviai užbaigė Baltijos jūros paplūdimyje, palydėdami saulę. Simono Daukanto progimnazijos mokinių pastebėjimai pasibaigus projektui:

Vytis Miliauskas, VII a kl. mokinys: „Šis projektas ugdo man svarbiausią įgūdį – bendravimą. Nors ir esu lietuvis, iš naujo pažinau Lietuvą ir nekantrauju pažinti kitas šalis.“

Eimantas Augustauskas, VII a kl. mokinys: „Man labai patiko šis projektas, kadangi galėjau susipažinti su kitų šalių gyventojais, jų kultūra ir jų tradiciniu maistu. Be to, patys aprodėme Kretingą ir atskleidėme mūsų kultūrą. Taip pat išmokau lengviau bendrauti anglų kalba.“

Patricijos Zanon, projekto koordinatorės, atsiliepimas: „2019 m. pradėtas projektas „Explore Create and Know“ kartu su 6 šalimis – Prancūzija, Graikija, Lietuva, Lenkija, Portugalija ir Turkija – atnaujintas po 1 metų pertraukos dėl COVID-19.

Projekto veiklas aptarus. Šešta iš dešinės – Simono Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė, šalia – projekto koordinatorė dailės mokytoja Živilė Sabaliauskaitė.

Vykdydami projekto veiklas Kretingoje, su malonumu susitikome su vietos valdžia, susipažinome su tradiciniais kostiumais, liaudies muzika, nacionaline virtuve. Visą savaitę mokiniai bendradarbiavo vykdydami įvairias projektui skirtas veiklas. Dirbdami kartu jie mokosi pažinti vieni kitus, atranda lietuviškus papročius ir gyvenimo būdą, išmoksta keletą naujų žodžių keliomis kalbomis, net – jei projekto kalba yra anglų.

Šiuo Erasmus+ projektu siekiame, kad jaunieji piliečiai žinotų ir didžiuotųsi esą europiečiai! Tarkime, kad tai yra ilgo bendradarbiavimo pradžia.“

Viso susitikimo metu vyko intensyvios diskusijos apie edukacijos sistemos skirtumus, panašumus, apie projekto veiklų tolimesnį planavimą ir ateities tvarią partnerystę. Kretingos Simono Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė supažindino dalyvius su mokykla, jos sistema, vertybėmis, strategija, darbuotojais, edukacinėmis erdvėmis.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas