Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasiūlė mokinių maitinimą patikėti pačioms mokykloms

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Aktualijos
  • 2021-11-26

Kretingos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo leido Kretingos rajono bendrojo ugdymo mokykloms 36 mėn. laikotarpiui, Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka, maitinimo paslaugą Kretingos rajono bendrojo ugdymo mokyklose teikiančiai įmonei išnuomoti ne konkurso būdu Kretingos rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį, šiuo metu mokyklų patikėjimo teise valdomą, nekilnojamąjį turtą – mokyklų valgyklų patalpas, ilgalaikį materialųjį turtą bei ūkinį inventorių – ir nustatyti nuomojamų patalpų ir ūkinio inventoriaus nuompinigių dydį.

Rajono tarybos nariai buvo informuoti, kad kitąmet kovo mėnesį baigiasi bendrojo ugdymo mokyklų mokinių maitinimo viešojo pirkimo-pardavimo sutarčių galiojimo terminas su viešąja įstaiga „Bruneros“. Įvykus naujam pirkimui, jį laimėjusiai įmonei ne konkurso būdu bus išnuomotos Kretingos rajono bendrojo ugdymo mokyklų valgyklų patalpos, ilgalaikis materialusis turtas ir ūkinis inventorius, reikalingas maitinimo paslaugoms teikti. Tam, priėmus šį sprendimą, bus pasirengta iš anksto.

Prieš balsuojant rajono tarybos narė Dalia Martišauskienė pasiūlė mokinių maitinimo paslaugą patikėti pačioms mokykloms, o kadangi nebėra laiko tam pasirengti, pagalvoti apie pilotinį projektą – išbandyti naujovę vienoje didesnių ir vienoje mažesnių mokyklų. „Vietoje to, kad vaikai valgytų šiltą maistą mokyklos valgykloje, jie skuba į kebabines, į parduotuves pirkti nesveiko maisto. Ir tarybos daugumai vertėtų pagalvoti, kaip perorganizuoti vaikų maitinimą švietimo įstaigose, ir naujoji administracija, dirbanti jau metus, galėjo pasirengti, kad maitinimo paslaugą perimtų pačios mokyklose“, – kalbėjo politikė.

Rajono tarybos narys Juozas Mažeika teigė, kad keisti maitinimo modelį mokyklos – strateginės reikšmės klausimas, ir, norint tai padaryti, būtini labai rimti skaičiavimai: kiek reikėtų investicijų, norint pakeisti arba atnaujinti valgyklų įrangą, baldus, kitą inventorių, taip pat nežinia, kiek reikėtų etatų, už kuriuos mokėti atlygį vėlgi būtų Savivaldybės kompetencija. „Tik žinodami konkrečius skaičius, galėtume pamąstyti, kokias sritis reikėtų siaurinti finansavimo prasme, kad turėtume iš ko skirti lėšų naujai paslaugai“, – J. Mažeika neabejojo, kad ir per likusį laiką nuo kovo mėnesio, kada baigiasi sutartis su maitinimo paslaugos teikėju, iki rugsėjo 1 d. būtų nerealu pasirengti pačioms mokykloms pasirūpinti vaikų maitinimu. „Šitoje vietoje negali būti jokios rizikos, kadangi užtikrinti mokinių maitinimo paslaugą mes, Savivaldybė, privalome“, – teigė rajono tarybos narys.

Švietimo komiteto pirmininkas Tomas Abelkis pastebėjo, kad dėl mokinių maitinimo pastaruosius trejus metus nėra buvę jokių skundų, ir, jeigu ketinama eiti prie naujo modelio, apie tai diskutuoti reikėtų gerokai iš anksto.

Nė neabejodama, kad visi tarybos nariai pasisakytų už sveikesnį ir kokybiškesnį mokinių maitinimą, gydytoja tarybos narė Augenija Juknevičienė pasidalino pasvarstymu, kad kebabai ir kitoks nesveikas maistas – ne valgyklų, o šeimų problema: tik nuo tėvų priklauso vaiko įprotis valgyti sveikiau. „Klausėme administracijos – skundų dėl maitinimo mokyklų valgyklose nėra. Nei iš mokyklų administracijų, nei iš mokyklų savivaldos, nei pavienių tėvų. Manau, būtų nelogiška, neturint skundų, inicijuoti maitinimo pokyčius“, – pasvarstė A. Juknevičienė.

Kad, pasitelkus geruosius šalies mokinių maitinimo pavyzdžius, vis dėlto reikėtų diskutuoti, D. Martišauskienei pritarė J. Vaickienė: „Aš esu už tai, kad kuo greičiau pradėtume šią diskusiją. Nelaukime kadencijos pabaigos, kad vėl nežadėtume prieš rinkimus“, o Darius Petreikis apskritai pasiūlė rengti kelių komitetų posėdžius, kad rūpinimasis mokinių maitinimu pereitų mokykloms.

Tarpinę išeitį pasiūlė rajono meras Antanas Kalnius: kad, gruodį rengiant naują sutartį viešajam pirkimui dėl mokinių maitinimo paslaugos, ją aptartų kelių komitetų nariai – Švietimo, Finansų ir inovacijų, Ekonominės plėtros ir ūkio – ir pateiktų savo pastabas, pasiūlymus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas