Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 2 %
Naktį-3°C debesuotumas 25 %
Apklausa

Ar Kretingoje paprasta įsigyti narkotikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valstybinė darbo inspekcija keturias dienas visoje Lietuvoje tikrino, kaip darbdaviai laikosi COVID-19 apribojimų. Klaipėdos apskrityje iš viso patikrintos 86 gamybos ir transporto įmonės, 14 tarp jų – Kretingos rajone.

Kaip „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėjas Vytautas Ročys, buvo kreipiamas dėmesys, ar darbuotojai dėvi medicinines kaukes, ar darbo vietoje yra dezinfekcinio skysčio. Šiomis priemonėmis turi aprūpinti darbdaviai. Iš 14-os Kretingos rajone patikrintų įmonių dėl pažeidimų viena, kad surašytų protokolą ir spręstų apie nuobaudą, perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, du protokolus surašė pats Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyrius.

Paklaustas, kokios baudos kam gresia, V. Ročys paaiškino, kad priemonėmis neaprūpinusiems darbdaviams jos siekia nuo 240 iki 1 tūkst. 100 eurų, o kauke aprūpintas, bet jos nedėvintis darbuotojas gali būti baudžiamas bauda nuo 30 eurų. „Mes patikriname buhalterinius dokumentus ir pasižiūrime, ar visų reikalingų priemonių įmonė yra įsigijusi“, – sakė V. Ročys.

Jo teigimu, savo pareigą atlikę tikrintojai keliose įmonėse Plungės rajone susidūrė su pasipriešinimu, kai darbdaviai nenorėjo įsileisti, buvo kategoriški: jokių ribojimų nesilaikys. „Tokia situacija kaimyniniame rajone, žinoma, nuvylė“, – teigė vedėjas. Akcijai vykdyti buvo pasitelktos ir kitos atsakingos tarnybos – be Valstybinės darbo inspekcijos, dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centras ir policija. „Dirbome sutartinai, buvome pasiskirstę, kokius objektus kuri institucija tikrinsime. Mes ėmėmės gamybinių ir transporto įmonių, kitos tarnybos – maisto gamybos įmonių ir panašiai“, – pasakojo V. Ročys.

Anot jo, policijos pareigūnai buvo pasitelkiami tik esant būtinybei. Apskrityje budėjo keli kuratoriai, juos informavus apie pasipriešinimą vienoje ar kitoje įmonėje, pareigūnų ekipažai buvo atsiunčiami nedelsiant. V. Ročys davė suprasti, jog šis įmonių patikrinimas – pirmas, bet ne paskutinis.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas