Treneris Lukas Kubilius su savo auklėtinėmis Greta Intaite (kairėje) ir Živile Bružaite kata rungties varžyboms pasibaigus.

Rumunijoje, Oradea mieste, įvyko Europos U-16 ir kata rungties čempionatas. Lietuvai atstovavo ir bronzos medalį kata rungtyje iškovojo Kretingos karatė kiokušin klubo „Shodan“ sportininkė, Pranciškonų gimnazijos mokinė Greta Intaitė.

Šioms varžyboms merginą parengusių trenerių Luko Kubiliaus ir Aivaro Baltmiškio tvirtinimu, kata rungtis – tai išskirtinio susikaupimo reikalaujanti rungtis, kai sportininkai turi atlikti tam tikrus smūgius, judėdami stovėsenose. „Ši rungtis reikalauja didelio kruopštumo, jėgų, susikaupimo ir profesionalumo. Šios varžybos yra visų sportininkų siekiamybė, nes jose dalyvauja Europos šalių geriausi sportininkai“, – teigė jie, pasidžiaugę savo auklėtinių pasiekimais, nuosekliu darbu, siekiant tikslo.

Kata rungtyje U-18 amžiaus grupėje Greta Intaitė pirmoje kovoje nugalėjo rumunę Denisa Dolha, ketvirtfinalyje įveikė ispanę Nerea Fernandez, pusfinalyje 2:3 pralaimėjo būsimai čempionei, bet, daugelio nuomone, lietuvė buvo verta pergalės, kadangi techniką pademonstravo efektyviau. Greta tapo bronzos nugalėtoja.

Šiame čempionate nelaimėjo, bet garbingai savo šaliai kata rungtyje atstovavo ir visas jėgas atidavė Živilė Bružaitė. Treneriai apgailestavo, kad dėl ligos į kelionę negalėjo vykti Lietuvos čempionė ir viena perspektyviausių savo amžiaus kovotojų Erika Petrikaitė.