Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Komiksą „Kas išsigando Šliūpo?“ pristatė idėjos autorė Nijolė Laužikienė (kairėje) ir kūrėja Miglė Anušauskaitė.

Palangoje, Jono Šliūpo muziejuje, visuomenei pristatytas ką tik pasirodęs ir į knygynų lentynas dar tik keliaujantis Miglės Anušauskaitės komiksas „Kas išsigando Šliūpo?“, pasakojantis apie pirmojo Palangos burmistro dr. Jono Šliūpo (1861–1944) gyvenimą ir veiklą.

„Kartais atrodo, kad Jonas Šliūpas – visai nepopuliari Lietuvos istorinė asmenybė. Bet taip nėra, ir tikrai norėjosi jį pristatyti kuo platesnei auditorijai. Galvojome apie netradicinį būdą, kaip tai padaryti. Ir jį atradome. Joną Šliūpą – įvairialypę ir bekompromisę asmenybę – pristatome per patį tinkamiausią tam žanrą – komiksą“, – pasakojo komikso idėjos autorė Jono Šliūpo muziejaus direktorė Nijolė Laužikienė.

Leidinio viršelis

Anot N. Laužikienės, nedidelės apimties knygoje linksmai ir nesistengiant pagražinti atskleidžiama dr. J. Šliūpo, aktyviai veikusio XIX a. pab.–XX a. pr. švietėjiškame, politiniame ir diplomatiniame kontekstuose Lietuvoje ir išeivijoje, asmenybė. Pristatomas ne visada „patogus“ J. Šliūpas, atkreipiamas dėmesys į jo veiklos progresyvumą anuomet ir jo nuveiktų darbų aktualumą šiandien.

„Klausiate, tai kas išsigando Šliūpo? Kas tik jo neišsigando! Šis nenuilstantis, kontraversiškas, bet visuomet gerų norų vedamas žmogus savo laiku kėlė baimę ir pyktį ne vienam“, – teigė N. Laužikienė ir komiksų kūrėja M. Anušauskaitė.

M. Anušauskaitė jau anksčiau yra sukūrusi ne vieną komiksų knygą. Didžioji jų dalis – apie istorines asmenybes: jos pieštas Steponas Darius atsidūrė knygoje „10 litų“, kurtoje kartu su Gerda Jord, Algirdas Julius Greimas – knygoje „Dr. Kvadratas“, istorinių Lietuvos moterų piešiniais ji iliustravo Elenos Gasiulytės knygą „Lietuvos vizionierės“; komikso formatu menininkės įamžinti ir „Pirmieji lietuviai Indijoje“.

Leidinys „Kas išsigando Šliūpo?“ yra naujausias M. Anušauskaitės komiksas. „Nuo seno būdama Šliūpo gerbėja, labai nudžiugau, gavusi progą sukurti komiksų knygą apie šią ypatingą asmenybę. Įvairiausių nutikimų kupiną jo gyvenimą sunku sudėlioti į nuoseklų naratyvą, todėl šis komiksas išėjo margas, šokinėjantis iš praeities į dabartį, siekiantis užgriebti kiek įmanoma daugiau Šliūpo gyvenimo epizodų ir suteikti kontekstą jo idėjoms, kad jos būtų pažinios ir įdomios tiems, kam jis mažai girdėtas“, – sakė M.Anušauskaitė.

Komiksą apie Joną Šliūpą išleido Lietuvos nacionalinis muziejus.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas