Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 2 %
Naktį-3°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Sunerimę, kad gali būti uždaryti medicinos punktai, Grūšlaukės ir Juodupėnų kaimo žmonės surašė raštą rajono Savivaldybės tarybai ir rinko parašus, tikėdamiesi būti išgirsti. Siekdamas „užgesinti gaisrą“, kaip pats įvardino, su Grūšlaukės ir Juodupėnų kaimų bendruomenėmis suskubo susitikti rajono meras Antanas Kalnius.

Punktai – gyvybiškai svarbūs ir būtini

Grūšlaukės ir Juodupėnų kaimo bendruomenės, be rajono Savivaldybės tarybos, raštą adresavę ir Seimo nariui Antanui Vinkui, teigė, kad Grūšlaukės ir Juodupėnų kaimuose veikiantys medicinos punktai, priklausantys Salantų PSPC, šiuose punktuose dirbančios slaugytojos aptarnauja ir būtiniausias sveikatos paslaugas suteikia šių ir aplinkinių kaimų gyventojams. „Mus sunerimti verčia pasklidusius kalbos apie sveikatos priežiūros įstaigų pertvarką ir galimus medicinos punktų naikinimus rajone. Šitoks sprendimas mums, labiausiai nutolusių nuo rajono centro bei artimiausio miesto ar miestelio gyventojams (atstumai tikrai nemaži, siekia daugiau kaip 10 km iki artimiausios gydymo įstaigos), tikrai kelia nerimą, baimę ir pasipiktinimą. Juk gyvename rajono pakraštyje, autobusai į kai kuriuos kaimus visai nekursuoja, jei ir kursuoja, tai labai retai, o į Juodupėnus tik sekmadieniais, kad nuvežtų žmones į bažnyčią. Kaip vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems ar nevairuojantiems automobilių, pasiekti gydymo įstaigas? Kalbame apie paprasčiausias paslaugas: vaistų suleidimą, lašinės sulašinimą, žaizdų pertvėrimą, tyrimų paėmimą ir kitas, kurias galime gauti veikiančiuose medicinos punktuose. Drįstame teigti, jog dabar – klastingos pandemijos laiku – medicinos punktų naikinimas būtų pražūtingas atokių kaimų ypač vyresnio amžiaus vienišiems žmonėms. Labai prašome Seimo nario spręsti šį klausimą institucijose, rengiančiose sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkas, o rajono tarybos atsižvelgti į mūsų pagalbos prašymą ir nepriimti sprendimų dėl medicinos punktų naikinimo“, – tokios mintys išdėstytos abiejų kaimų bendruomenių parengtame rašte.

Salantų pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiasis gydytojas Tomas Skliuderis tvirtino, kad iš jo vadovaujamos įstaigos žinia apie uždaromus Grūšlaukės ir Juodupėnų medicinos punktus tikrai nepasklido. „Mano žiniomis, Kretingos rajono savivaldybė tikrai nesirengia uždaryti šių punktų, tačiau kokia bus šalies sveikatos politika, reforma, kokia kryptimi ji pasuks, klausimų daug, o atsakymų nėra“, – kalbėjo gydytojas.

Jo teigimu, Grūšlaukės ir Juodupėnų punktuose dirba gyventojams būtinąsias medicinos paslaugas teikiančios slaugytojos, ne pandeminiu laikotarpiu į Grūšlaukę kartą per savaitę pasikeisdami konsultuoti pacientų vykdavo ir 3 šeimos gydytojai. Dabar pacientai konsultuojami telefonu. „Išgyvename sunkų laikmetį, viskas sumišę, ir visiškai nenoriu spėlioti, kokių žingsnių dėl medicinos punktų imsis steigėjas – rajono Savivaldybė“, – savo poziciją išsakė Salantų PSPC vadovas.

Kretingos rajono savivaldybės tarybos narė Vitalija Valančiutė neslėpė, kad kalba apie galimą Grūšlaukės ir Juodupėnų medicinos punktų uždarymą kilo Seimo nariui A. Vinkui viešint Erlėnuose ir bendraujant su to krašto žmonėmis.

„Žmonės žino, kad vyksta reforma, tad pasvarstė, uždarys punktus ar jie išliks. Grūšlaukiškiai jau turi patirties dėl gaisrinės – tada jie irgi buvo raminami, kad niekas jos neuždarys, o kai susizgribo esą apgauti – buvo per vėlu. Girdėdami kalbas apie reformą, šįsyk susivieniję grūšlaukiškiai ir juodupėniškiai nori užbėgti įvykiams už akių, – emocijos neatsiranda iš niekur, – kalbėjo politikė, kurios įsitikinimu, medicinos punktai Grūšlaukėje ir Juodupėnuose turi išlikti. – Būtinosios medicinos paslaugos turi būti kuo arčiau žmogaus. Kol jaunas – gali sėsti į mašiną ir tų paslaugų vykti į rajono centrą ar dar tolėliau. Vienišiems, seniems žmonės tai neįveikiama.“

Uždaryti punktus – nesvarstoma

Kretingos rajono meras A. Kalnius neslėpė: Lietuvoje vykstanti sveikatos apsaugos reforma mūsų rajono irgi neaplenks. „Baisiausia, kai nuvilnija garsas apie tai, apie ką rajono Savivaldybėje nebuvo nė kalbos. Teko suskubti „gesinti gaisrą“, kad po to nekiltų problemų“, – kodėl Grūšlaukės ir Juodupėnų bendruomenių pirmininkų paprašė susitikimų su vietos gyventojais, įvardino meras.

Jis sakė labiau susirūpinęs Kretingos ligoninės ateitimi, kadangi sveikatos apsaugos reformos autoriai labiausiai ir akcentuoja jos pertvarką. „Apie medicinos punktus, pirminius sveikatos priežiūros centrus kol kas niekas nieko nekalba, o jeigu kažkas kažką pasakė ir išgąsdino žmones... Savo nuogąstavimus bendruomenės žmonės išsakė ir man, tvirtindami, kad medicinos punktai jiems yra patogu, kad į centrą nuvykti nėra kuo“, – meras A. Kalnius tvirtino, kad dėl jų svarbos punktai nebus naikinami.

Anot rajono vadovo, labai svarbu šiandien yra diskutuoti apie Kretingos rajono ligoninę: „Kovojame dėl kiekvieno jos centimetro ir siekiame, kad viskas išliktų, kaip buvę. Džiaugiuosi naujuoju šios gydymo įstaigos vadovu – žiūrime viena kryptimi ir siekiame tų pačių tikslų: kad ligoninės funkcijos ne tik kad nesiaurėtų, bet kad čia, vietoje, būtų suteikta kuo daugiau paslaugų rajono gyventojams.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas