Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos seniūnija, administruojanti aplink Kretingos miestą esančias kaimiškąsias vietoves, pagal įstatymą ir turėtų būti įkurdinta jose. Tačiau jau kone du dešimtmečius ji veikia buvusiame buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato pastate, pačiame Kretingos miesto centre, Rotušės a. Nr. 1. Todėl Kretingos rajono savivaldybė ieško patalpų, kad seniūnijos administracija galėtų persikelti arčiau jos gyventojų.

„Dabar esame įsikūrę didžiulio pastato III aukšte, dėl to kyla problemų pas mus patekti senyviems ir neįgaliems žmonėms. Tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl ko pradėta galvoti apie kitas patalpas. Manyčiau, kad realiausia būtų įsikurti Kretingsodyje arba Padvariuose, juolab kad ligi iškeldinant seniūnijos administraciją į centrą, ji ir rezidavo Padvariuose, dabartiniame muziejaus Ūkvedžio name“, – kalbėjo Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė.

Be to, akcentavo seniūnė, greta seniūnijos galėtų įsikurti ir Padvarių bendruomenė, kuri kol kas neturi jokių patalpų. Ji sakė, kad buvo žvalgytasi po griuvėsiais virtusius senuosius dvaro statinius, taip pat buvo galvojama apie senąjį bravorą, esantį priešais Ūkvedžio namą, tačiau jiems atkurti reikėtų nemažai lėšų. Kretingsodyje esančios Technologijos ir verslo mokyklos perspektyvos taip pat dar tebėra neaiškios.

Savivaldybė taip pat svarstė, gal kaimiškąją seniūniją perkelti į atsilaisvinusias Kretingos miesto seniūnijos, šiai persikėlus į Kretingos rajono kultūros centro pastatą, patalpas Vilniaus g. Nr. 8. Tačiau pranašumas tik tas, kad šios yra pirmame pastato aukšte. Dabartinės kaimiškosios seniūnijos patalpos Rotušės a. Nr. 1 užima 250 kv. m, – perkėlus administraciją, Savivaldybė jas parduotų.

„Manau, kad šiuo metu realiausia perspektyva – įsikurti patogioje vietoje, prie senojo kelio Kretinga–Kūlupėnai baigiamame renovuoti dvaro ūkiniame pastate, kur veikė ir dirbtuvės, juolab kad savininkai jo erdves ketina panaudoti viešosioms veikloms“, – svarstė seniūnė, patikinusi, kad savo siūlymą ketina pateikti Kretingos rajono vadovams.

„P. n“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas