Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 2 %
Naktį-3°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dangiras Samalius, administracijos direktorius Egidijus Viskontas, tarybos nariai Dovydas Bajoras, Romualdas Jablonskis šią savaitę Vilniuje susitiko su kultūros ir energetikos ministrais Simonu Kairiu ir Dainiumi Kreiviu. Susitikime Energetikos ministerijoje dalyvavo ir Savivaldybės uždarosios akcinės bendrovės Kretingos autobusų parkas vadovas Arvydas Dyburys.

Susitikimą su kultūros ministru organizavo R. Jablonskis, kuris yra S. Kairio bendrapartietis, abu priklauso Respublikos liberalų sąjūdžiui. Darbotvarkės kultūros ministerijoje svarbiausias klausimas buvo, kaip paspartinti Kretingos muziejaus Žiemos sodo-oranžerijos rekonstrukcijos finansavimą, kad iš Valstybės biudžeto tam 2023 m. skirti 145 tūkst. eurų būtų perkelti į 2022-uosius. Žiemos sodo-oranžerijos rekonstrukcijai lėšos iš valstybės biudžeto yra suplanuotos 3-jų – 2021–2023 – metų laikotarpiui. „Pasisekė, kad Žiemos sodo-oranžerijos atnaujinimo darbus laimėjo bendrovė „Pamario restauratorius“ – rangovas, pajėgus per 2022-uosius panaudoti ir 2023 metams suplanuotas lėšas, atlikti už jas numatytus darbus, užtikrinus finansavimą greičiau užbaigti visą projektą“, – apie palankias aplinkybes spartinti rekonstrukcijos finansavimą, o tuo pačiu ir darbus, kalbėjo E. Viskontas. „Prašėme, jei liktų nepanaudotų pinigų kitų savivaldybių tvarkomuose kultūros objektuose, ministerija skirtų juos mūsų Žiemos sodui-oranžerijai“, – teigė D. Samalius. Ministras S. Kairys apgailestavęs, kad Kretingos dvaro rūmų Žiemos sodo-oranžerijos rekonstrukcijos projektas nepateko į anksčiau sudarytą Valstybės investicijų programą, tai būtų leidę paprasčiau spręsti finansavimo klausimus. Ministro pastebėjimu, pats realiausias kelias dvejų metų pinigus gauti per vienerius metus yra šį siūlymą įtraukti į 2022 metų valstybės biudžetą. Kultūros paveldo departamentas, kuris vykdo Žiemos sodo-oranžerijos tvarkymo darbų finansavimą iš Valstybės biudžeto, žadėjo paspartinti finansavimą. „Tikimės, kad pažadą ištesės“, – sakė E. Viskontas.

Kretingos rajono savivaldybės tarybai pritarus vidaus sandėrio su Kretingos autobusų parku pasirašymui (pagal šį sandorį Kretingos autobusų parkas ir toliau Savivaldybei teiks keleivių pervežimo paslaugą) su ministru D. Kreiviu Savivaldybės atstovai aptarė keleivių vežimo transporto perspektyvas, atsižvelgiant į Europos Sąjungos vykdomą žaliąjį kursą, kitus iššūkius šiai veiklai. Dyzeliu varomi Kretingos autobusų parko autobusai turės būti pakeisti siekiant sumažinti aplinkos taršą: ateities kuras yra elektra, vandenilis, svarstomas ir gamtinių dujų naudojimas tiek sunkiajam transportui, tiek autobusams. Iš ministro kretingiškiai išgirdo, kad dujos, kaip kuras, parko autobusams galėtų būti pasirinktos pereinamajam laikotarpiui, tolimesnėje perspektyvoje – elektra arba vandenilis. D. Kreivys priminė ir apie galimą paramą iš valstybės biudžeto, ES fondų atnaujinant autobusų parką gamtą tausojančiomis transporto priemonėmis. „Autobusų parko direktorius artimiausiu metu Savivaldybės tarybai pateiks autobusų parko įmonės viziją. Tai suteiks aiškumo dėl įmonės perspektyvos, išsklaidys abejones dėl ateities autobusų, kuro“, – teigė E. Viskontas.

Lietuvos valstybės artimos ateities siekis visą reikalingą elektros energiją gauti iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Pasitarime su ministru D. Kreiviu gimė idėja Kretingos rajono šiaurinėje dalyje, vėjo ir saulės jėgainėms suplanuotoje teritorijoje, statyti Savivaldybės saulės jėgainių parką, kuris elektra aprūpintų Savivaldybės įmonių, kito ūkio poreikius. Toks energetikos projektas šalyje būtų pilotinis. Susitikimo su D. Kreiviu dalyviai idėją jau pristatė Savivaldybės tarybos daugumai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas