Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valys Akmenos pakrantes – gražins miestą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2021-11-12
Kretingos miesto senajame parke trinkelėmis bus pakloti 6 jį vagojantys pėsčiųjų takai.

Ruduo vis gilėja, tačiau Kretinga nesustojo tvarkytis: kitą savaitę Kretingos miesto seniūnija pradės valyti Akmenos upės pakrantes nuo vadinamojo žuvinės tilto iki tilto Žemaitės alėjoje. Taip pat bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ties Jauryklos parku, o senajame miesto parke renovacijos darbai jau gerokai įgavę pagreitį. Dar šiemet naujai nušvis ir lurdas.

Mieste nušvis upė

„Akmenos pakrantės begalę metų neprižiūrėtos – seniūnijai nuolat stigo lėšų joms sutvarkyti. Pernai išvalėme tik nedidelę dalį paupio ties miesto Angelu – iškirtome krūmus, išpjovėme senus išvirtusius medžius, kad kretingiškiai ir svečiai galėtų pasigrožėti atsivėrusia erdve į bažnyčią, tačiau tuo ir apsiribojome. O šiemet jau kibsime į didesnį ruožą – valysime pakrantę iki užutekio ties magistrale Palanga–Šiauliai“, – kalbėjo Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė.

Šiems darbams seniūnija skyrė 3 tūkst. Eur, juos atliks bendrovė „Raguvilė“. Iškirstus menkaverčius krūmus ši bendrovė galės išsivežti ir panaudoti gaminant biokurą, o medžiai, kaip Savivaldybės turtas, liks jos įmonėms taip pat panaudojant kurui.

Seniūnės žodžiais, sykiu su Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Egidijumi Viskontu ir vyriausiąja architekte Reda Kasnauske aptarę pirkti projektinius pasiūlymus išvalyti visą Akmenos pakrantę ir ją pritaikyti poilsiui. „Lauktume specialistų vizijų, kaip jie mato sutvarkytą per miestą tekančią Akmeną – nuo pat muziejaus iki Birutės gatvės, o kitąmet, jei tie pasiūlymai būtų įdomūs, jau lauktume projekto. Tuo pat metu būtų rengiami dokumentai, tikintis ES paramos lėšų projektui įgyvendinti“, – kalbėjo G. Liobikienė.

Pradėjo darbus – gavo ES paramą

Užbėgti būsimiems darbams už akių, tikino seniūnė, yra būtina. Geriausias to pavyzdys – senasis miesto parkas ties stadionu: „Jeigu nebūtume patys pradėję įgyvendinti projekto, nebūtume gavę ES paramos turizmo skatinimo objekto tvarkymui – per 200 tūkst. Eur. Skiriant paramą atsižvelgiama, kad ir pati Savivaldybė juda: rajono taryba iš biudžeto tam buvo paskyrusi 100 tūkst. Eur. Todėl dabar dalį tų biudžeto lėšų ir galėjome nukreipti į kitus darbus: tvarkant Akmenos pakrantes, įrengiant Jauryklos parko aikštelę, atnaujinant apšvietimą lurde.“

Darbus senajame miesto parke atliekanti bendrovė „Vatomas“ pradėjo trinkelėmis kloti takus – jų yra 6, tačiau neatnaujintas liks takas prie pat stadiono, nes jis patenka į būsimą stadiono tvarkymo projektą. Pakeitus požemines komunikacijas, elektrikai parke pradėjo apšvietimo įrengimo darbus – bus įrengti 36 nauji LED šviestuvai, pastatyti suolai, šiukšliadėžės.

Lurdas – miesto veido dalis

Prie Jaurykos parko, vietos bendruomenės prašymu, bus įrengta automobilių aikštelė atvykstantiems pramogauti. „Laukų gatvės gyventojai būdavo nepatenkinti, kad automobiliais užstatoma jų gatvė ir teikė pageidavimą įrengti aikštelę pagal Gyventojų iniciatyvų projektą, tačiau jo nelaimėjo. Ties Laukų gatve kaip tik yra laisvos valstybinės žemės plotas, todėl dabar atsirado proga išpildyti gyventojų norą“, – kalbėjo miesto seniūnė.

Aikštelė bus erdvi – joje sutilps iki 20 automobilių. Jos pagrindas bus paklotas žvyru ir skalda, nes, specialistų manymu, netikslinga ją asfaltuoti, kol neišasfaltuota Laukų gatvė – vėliau gali skirtis pagrindo lygis. Aikštelėje bus įrengti bortai.

Aikštelei įrengti skirta per 10 tūkst. Eur, darbus atliks Kretingos įmonė „Kelių priežiūra“.

Lurdo slėnyje, G. Liobikienės žodžiais, taip pat seniai niekas nedaryta, dalis šviestuvų išvis nebeveikia: „Verkiant reikia naujų šviestuvų, juolab kad Vilniaus gatvė sutvarkyta, o lurdas – tarsi jos dalis. Todėl ketiname įrengti 9 naujus šviestuvus, tokius pat kaip yra Vilniaus gatvėje. Lurdo tvarkymo darbai kainuos apie 30 tūkst. Juos atliks įmonė „Kretingos komunalininkas“, pažadėjusi lurdą atnaujinti dar šiemet.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas