Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Kretingos „Minija“, baigdama sezoną, įmušė 4 įvarčius ir pasiekė pergalę.

Savo kovas šio sezono Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje baigė Martyno Vilucko treniruojami Kretingos „Minijos“ futbolininkai, spalio 24 d. namuose, dirbtinės dangos stadione, 4:2 (2:1) nugalėję Gargždų „Bangos B“ (VI vieta, 39 taškai) futbolininkus. Per 26 turus Kretingos ekipa, iškovojusi 7 pergales, 4 kartus sužaidusi lygiosiomis ir patyrusi 15 nesėkmių, su 25 taškais užėmė XI turnyro lentelės vietą ir užsitikrino išlikimą lygoje.

Rungtynės prasidėjo gana nesėkmingai: jau 6-ą minutę varžovams pavyko pelnyti pirmąjį rungtynių įvartį, po pakelto kamuolio šeimininkų vartų link nesusikalbėjo „Minijos“ gynėjai, ir Ignas Venckus nukreipė kamuolį į vartus iš kelių metrų. Po įvarčio šeimininkai atrodė šiek tiek sutrikę, bet, praėjus kelioms minutėms, žaidimas išsilygino. 32-ą min. „Minijos“ legionierius Sh. Osawa uždirbo 11 m baudinį, kurį pats ir realizavo, išlygindamas rungtynių rezultatą – 1:1. Po kelių minučių kretingiškiai turėjo dar vieną pavojingą momentą prie varžovų vartų, bet S. Y. Bance pavojingai galva smūgiuotą kamuolį atrėmė varžovų vartininkas. Vis dėlto šeimininkams prieš pat pertrauką pavyko pelnyti antrą įvartį – 44-ą min. Germanas Vaniuchinas puikiu reidu apėjo kelis varžovus, perdavimą O. Odoh, kuris galva nukreipė kamuolį į vartus, išvesdamas „Miniją“ į priekį – 2:1.

Antrą kėlinį Kretingos „Minija“, pasak M. Vilucko, buvo pasirinkusi visiškai gynybinę taktiką, siekdama išsaugoti palankų rezultatą: gargždiškiai turėjo teritorinę persvarą, o šeimininkai bandė kantriai gintis. 83-ią min. varžovams vis dėl to pavyko pelnyti išlyginamąjį įvartį ir jie toliau tęsė spaudimą. 90-ą min. neapdairiai sužaidė vienas Gargždų „Bangos B“ komandos gynėjų, O. Odoh perėmė kamuolį ir, nurūkęs vienas prieš vartininką, nubaudė varžovus ir pakėlė „Minijos“ aistruolius iš savo vietų. 4-ą pridėto teisėjo laiko minutę šeimininkai po dar vieno legionieriaus S. Bance įvarčio galutinai uždarė rungtynes.

Paskutinėse sezono rungtynėse Kretingos „Minijai“ atstovavo: vartininkas ir kapitonas Eimantas Brezgys, Mantas Gedutis (49 min. Valdas Jašmontas), Said Yanis Bance, Ogochukwu Prince Odoh, David Kirzneris, Aidas Pipiras, Vilius Kazlauskas, Germanas Vaniuchinas, Shogo Osawa, Gustas Gumbaravičius ir Laurynas Bauža (70 min. Deividas Pipiras).

Kretingos „Minijos“ vyr. trenerio Martyno Vilucko komentaras: „Kalbant apie paskutinį susitikimą, žinojome, kad laukia sunkios rungtynės ir teks daug gintis. Pagrindinis akcentas ir buvo susitvarkyti reikalus gynyboje, sakyčiau, tai gana sėkmingai padarėme. Rungtynės iš mūsų pusės gal ir nebuvo pačios gražiausios, bet ne visada nugali grožis. Galų gale pavyko įmušti keturis įvarčius. Sezonas šiemet buvo permainingas, sunkus, sezono viduryje turėjome ir nemažai permainų, bet visada malonu sezoną užbaigti pergale, ypač – stebint saviems žiūrovams. Gausiai surinkę sirgaliai mus šiltai palaikė ir nenusisuko nuo mūsų, kai buvo sunku ir kai patyrėme keletą skaudžių pralaimėjimų. Su komanda kartu nuėjome nelengvą kelią, tačiau jame buvo ne tik sunkumų, bet ir gražių akimirkų.“