Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sankryža be ženklo – galvosūkis vairuotojams

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Keliuose
  • 2008-02-26

„Manau, kad kiekvienas vairuotojas pastebi tokių sankryžų, kuriose arba reikia tam tikro kelio ženklo, arba jis nereikalingas. Tokios vietos – labai pavojingos“, - teigė vairavimo mokyklos „Rida“ vairavimo mokytojas Romanas Vizgaudas.

Jis atkreipė dėmesį į keletą „pamirštų“ sankryžų, kuriose vairuotojams reikia būti ypač atsargiems. Šia situacija gali pasinaudoti ir tie, kurie, R.Vizgaudo žodžiais tariant, turi „kibirą“ už 300 Lt ir ieško progos, kur jį „iškišti“ paskutinę draudimo galiojimo dieną.

Prie Tiekėjų ir Geležinkelio gatvių sankryžos stovi greitį ribojantis kelio ženklas su papildoma lentele, kuri nurodo, kad apribojimai galioja 1900 metrų.

Ta pati sankryža – ir lygiareikšmė, ir ne

Kretingoje esti tokių sankryžų, kur trūksta kelio ženklo „Sankryža su pagrindiniu keliu“. Pavyzdžiui, jo nėra išvažiuojant iš Statybininkų gatvės į J.Jablonskio. Pastarąja gatve visi vairuotojai važiuoja drąsiai ir prie iš abiejų pusių gyvatvorėmis apsodintos Statybininkų gatvės greičio nemažina. Tačiau nesant pirmumo ženklui, sankryža yra lygiareikšmė ir čia duoti kelią turėtų tie vairuotojai, kuriems transporto priemonės artėja iš dešinės.

Ženklo „Sankryža su pagrindiniu keliu“ nėra ir Geležinkelio bei Šermukšnių gatvių sankryžoje, nors jo seniau čia būta.

Dėl tos pačios priežasties vairuotojas, važiuodamas Šventosios gatve, turėtų apsižvalgyti, ar nereikia praleisti automobilio, išvažiuojančio iš nedidelės Slėnio gatvės.

Kone komiška situacija - Tiekėjų ir Geležinkelio gatvių sankryžoje. Geležinkelio gatve važiuojant iš vienos pusės kelio ženklas „Sankryža su pagrindiniu keliu“ yra, o iš kitos – ne.

„Seniau čia kelio ženklas buvo. Tačiau dabar važiuojant iš vienos pusės galima pagalvoti, kad sankryža yra lygiareikšmė ir nepraleisti važiuojančiųjų Tiekėjų gatve“, - sakė R.Vizgaudas.

Prie šios sankryžos Tiekėjų gatvėje stovi greitį ribojantis kelio ženklas su papildoma lentele, kuri nurodo, kad ženklas galioja 1900 m.

Tačiau už 300 metrų važiuojant Tiekėjų gatve stovi kitas ženklas. „Jei yra kelio ženklas, vadinasi, čia – sankryža. Greitį ribojantis ženklas čia jau turėtų nebegalioti“, - rodydamas į prastos būklės kelio ženklą, esantį prie išvažiavimo iš motobolo aikštės į Tiekėjų gatvę, sakė vairavimo mokytojas Romanas Vizgaudas.

„Ženklai galioja iki artimiausios sankryžos. Toliau važiuojant Tiekėjų gatve už 300 metrų yra išvažiavimas iš motobolo aikštės, kur stovi kelio ženklas „Sankryža su pagrindiniu keliu“. Jei yra kelio ženklas, vadinasi, čia yra ir sankryža. Matyt, šį kelio ženklą, kuris labai blogos būklės, kažkas pamiršo pašalinti“, - sakė R.Vizgaudas.

Nekaip atrodo ir nuvirtęs kelio ženklas Geležinkelio ir Liepų gatvių sankryžoje.

Kur noriu, ten apsisuku

R.Vizgaudas pastebi, kad važiuojant Vilniaus gatve, Rotušės aikštėje, bažnyčios link kelio ženklą „Eismo kryptys sankryžoje”, kuris yra prieš sankryžą su J.K.Chodkevičiaus gatve, užstoja kelio stulpas.

Ženklas nurodo, kad iš dešiniosios eismo juostos galima sukti tik į dešinę. Tačiau įsižiūrėti į šį kelio ženklą, važiuojant dešiniąja kelio juosta, įmanoma tik visai priartėjus prie sankryžos. Persirikiuoti į kairę juostą, kad galėtų važiuoti tiesiai, dažnas vairuotojas nebespėja.

Avarinė situacija gali kilti ir kelio Šiauliai-Palanga bei kelio į Rūdaičius sankryžoje. Važiuojant nuo Kretingos pusės keliu Šiauliai-Palanga prie sankryžos matyti kelio ženklas, nurodantis eismo kryptis: abejomis juostomis galima važiuoti tiesiai, o iš kairės – ir sukti į kairę, dešinės –į dešinę. Tačiau jeigu Palangos link važiuojantis vairuotojas persirikiuodamas parodytų dešinį posūkį ir toliau važiuotų tiesiai, tai nuo Rūdaičių kelio į kairę pusę sukantis vairuotojas tuo metu nematydamas pavojaus irgi atliktų manevrą.

„Čia - labai pavojinga. Mano manymu, būtų saugiau, jei kelio Šiauliai-Palanga dešiniąja eismo juosta būtų galima važiuoti tik į dešinę“, - siūlo R.Vizgaudas.

Vairuotojai savo taisyklėmis vadovaujasi, važiuodami Šventosios gatve. Kadangi skirtingas kelio kryptis skiria žolynas, reikia rasti vietą norint apsisukti. Kai kur apsisukimo vietos įrengtos, tačiau nėra tai nurodančio kelio ženklo, o kai kur paliktos vėžės rodo, kad vairuotojai apsisuka ir važiuodami per žolynus.

Ženklų mieste – ir taip daug

Kretingos miesto seniūnas ir Saugaus eismo komisijos narys Stanislovas Juknevičius teigė: komisija svarsto daugiausia iš gyventojų, rečiau - policijos gautus prašymus dėl kelio ženklų. Saugaus eismo komisija naujų kelio ženklų vietas derina su policija.

Anot S.Juknevičiaus, specialios tarnybos, kuri kontroliuotų, ar kelio ženklai pastatyti tinkamai, nėra.

Iki šiol kelio ženklų būkle rūpinosi „Kretingos komunalininkas“. Pasak S.Juknevičiaus, nuvirtusių ar apgadintų ženklų būna po kiekvieno savaitgalio.

Pernai kelių ženklinimui ir kelio ženklams statyti, atnaujinti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos buvo skirta 20 tūkst. Lt., iš Savivaldybės biudžeto - 14 tūkst. Lt.

„Ženklus statome pagal poreikį, tačiau jų Kretingos mieste - ir taip daug. Kartais žmonėms atrodo: kuo daugiau bus ženklų, tuo bus geresnė tvarka, ir nori ženklo vos ne prie kiekvieno namo“, - savo nuomonę išsakė S.Juknevičius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas