Badmintonininkų turnyras

• 2021-09-24
Pirmos grupės mišrių dvejetų kategorijos prizininkai: (iš kairės) Arnoldas Slušnys, Ramunė Petrošienė, Rasa Dževė, Edvinas Jokubauskas, Matas Mackevičius ir Erika Žiaučytė.

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos sporto salėje įvyko tradicinis badmintono turnyras Kęstučiui Žiliui paminėti. Dėl Lietuvos vyriausybės apribojimų turnyre dalyvavo sportininkai, turintys galimybių pasus. Tad šiemet susirinko 54 dalyviai iš Kretingos, Klaipėdos, Darbėnų, Palangos, Vydmantų, Šventosios, Panevėžio, Vilniaus, Šakių, Raseinių, Tauragės. Badmintonininkai pagal pajėgumą rungtyniavo dviejose grupėse vyrų, moterų ir mišrių dvejetų kategorijose.

Pirmoje grupėje dalyviai varžėsi rato sistema viename pogrupyje. Vyrų dvejetų kategorijoje geriausiai sekėsi Klaipėdos badmintonininkams Tadui Kikilui ir Ignui Vaivadai. Jie lemiamoje dvikovoje 2:0 (21:19;21:13) nugalėjo kretingiškio Edvino Jokubausko ir vydmantiškio Tomo Petrošiaus dvejetą. Trečioje vietoje liko vydmantiškis Matas Mackevičius ir tauragiškis Nojus Tenikaitis. Moterų dvejetų kategorijoje visas prizines vietas iškovojo Klaipėdos badmintonininkės. Nugalėjo Sandra Čečkauskienė ir Gitana Krūminienė.

Mišrių dvejetų kategorijoje pirmąją vietą laimėjo kretingiškis E. Jokubauskas ir klaipėdietė Rasa Dževė. Antrą vietą iškovojo Ramunė Petrošienė iš Vydmantų ir Arnoldas Slušnys iš Kretingos. Trečioje pozicijoje liko M. Mackevičius (Vydmantai) ir Erika Žiaučytė (Kretinga).

Antroje grupėje vyrų dvejetų kategorijoje rungtyniauta dviejuose pogrupiuose. Pogrupių nugalėtojai susitiko didžiajame finale, užėmę antrą vietą – mažajame. Nugalėtojais tapo Klaipėdos dvejetas Mindaugas Juodvalkis ir Kęstutis Krūminas, 2:0 (21:11;21:19) įveikę kretingiškius Nikolajų Gnedojų ir Alvydą Šaltmerį. Bronzos medaliai atiteko Panevėžio dvejetui Kęstučiui ir Pijui Pavilioniams, 2:1 (12:21;21:15;21:14) nugalėjusiems kretingiškius Saulių Rukšą ir Raimondą Ubį. Moterys rungtyniavo, kaip ir vyrai, dviejuose pogrupiuose. Aukso medalius iškovojo kretingiškės Ieva Januškienė ir Violeta Slušnienė, didžiajame finale 2:1(16:21:21:16;21:18) nugalėjusios Ireną Peleckienę (Šakiai) ir Dianą Valantinaitę (Raseiniai). Bronziniai apdovanojimai atiteko vydmantiškėms Aldonai Kasparavičienei ir Tomai Mackevičienei. Mišrių dvejetų kategorijoje vėl karaliavo Klaipėdos badmintonininkai. Pirmi buvo Gitana Krūminienė ir K. Krūminas, antri liko S. Čečkauskienė ir M. Juodvalkis, treti – Artūras Čerbakovas ir Renata Staupelienė.