Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 36 %
Naktį7°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar jus tenkina rajono ir miesto gatvių remonto eiliškumas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Žaliosios vėliavos koordinatorius Renaldas Rimavičius kartu su Marijono Daujoto progimnazijos direktore Raimunda Viskontiene Žaliąją vėliavą perdavė pedagogei Julijai Šližienei, kuri ilgus metus koordinavo gamtosaugines veiklas (nuotr. kairėje). Juos ir kitus šventės dalyvius savo daina pasveikino jaunieji daujotiečiai.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijai penktadienį 6 kartą įteikta Žalioji vėliava ir Gamtosauginės mokyklos vardą pateisinantis pažymėjimas.

Tai – aukščiausias apdovanojimas mokyklai, kuri nuo 2015-ųjų dalyvauja tarptautinėje gamtosauginių mokyklų programoje, inicijuoja veiklas, skatinančias mylėti gamtą ir rūpintis ja. Kaip sakė progimnazijos direktorės pavaduotoja Jūratė Račinskienė, nuveiktų darbų sąrašas ilgas: įvairios akcijos, konkursai, žygiai, konferencijos, integruotos pamokos apie gamtą. Veiklas progimnazijoje lig šiol koordinuodavo geografijos mokytoja Julija Šližienė. Metus šioje mokykloje nebedirbanti pedagogė šiuokart apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo jau kaip svečias. Todėl simboliška, kad 6-oji Žalioji vėliava buvo įteikta jai.

Žalioji vėliava plazdės prie pagrindinio įėjimo į progimnaziją.

„Visada daug dirbom su Kretingos muziejaus Gamtos skyriumi, bendradarbiavom su Miškų urėdija. Dalis iniciatyvų gamtosauginiams projektams kildavo iš šių institucijų, dalis – iš mūsų mokyklos bendruomenės. Nuostabūs mažieji ir vyresnių klasių vaikai, jų mokytojai, su kuriais kartu daug keliavom, organizavom renginius, mokėmės tvarkingai rūšiuoti atliekas, iš antrinių žaliavų gaminom žaisliukus, kasmet gruodį prie mokyklos jais puošėm medžius“, – kalbėjo J. Šližienė. Ji pasidžiaugė, kad veiklos tęsiasi. Vėliavą perduodama nuo šių metų už mokyklos gamtosauginius projektus atsakingai biologijos mokytojai Aurelijai Piluckienei, J. Šližienė neabejojo, kad iniciatyva patenka į geras rankas, linkėjo, kad Žalioji vėliava, iškelta prie mokyklos, plevėsuotų ilgai ilgai, primindama, kokią trapią turime gamtą ir kodėl reikia ją saugoti. „Sakoma, vienas žmogus gali nedaug, bet visi kartu galim išsaugoti žemę“,– kalbėjo pedagogė.

Apdovanojimo proga progimnazijos bendruomenę pasveikino direktorė Raimunda Viskontienė. Mokytojams ji gerą žodį skyrė už kūrybiškumą ir gebėjimą sudominti mokinius, o mokiniams – už entuziazmą. „Tik visi kartu galime užauginti aplinkai draugišką bendruomenę“, – sakė ji.

Sėkmingai ir toliau „žaliuoti“ progimnazijai palinkėjo Žaliąją vėliavą atvežęs Lietuvos žaliųjų sąjungos Žaliosios vėliavos koordinatorius Renaldas Rimavičius.

Žaliąsias vėliavas už gamtosauginę veiklą šiemet pelnė 4-ios rajono ugdymo įstaigos: be Marijono Daujoto progimnazijos, Salantų ir Darbėnų gimnazijos, Baublių mokykla-daugiafunkcis centras.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas