Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vaikai įdėmiai klausėsi, kokias atliekas galima mesti į požeminius konteinerius.

Penktadienį Kretingos vasaros estradoje ir jos prieigose skambėjo vaikų balsai: įmonės „Kretingos komunalininkas“ iniciatyva miesto mokyklų trečiųjų klasių moksleiviai teatralizuotoje žaidimais ir viktorinomis perpintoje pamokoje mokėsi rūpintis miesto švara ir teisingai rūšiuoti atliekas.

Netradicinė pamoka

„Ar jūs mylite Kretingą? Ar jums smagu joje gyventi? Ar norite, kad Kretingą būtų švari ir graži?“, – tokius klausimus, į kuriuos mokinukai atsakė garsiais „Taip!“ Vasaros estradon susirinkusiems trečiokams uždavė savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ direktorius Rimantas Žiaušys.

Aštuonios trečiokų klasės – 5 iš Marijono Daujoto, 2 iš Simono Daukanto progimnazijų ir viena iš Kretingos pranciškonų gimnazijos – į Vasaros estradą penktadienį sugužėjo pasimokyti, kaip dera teisingai rūšiuoti atliekas ir namuose, ir pačiame Kretingos mieste.

R. Žiaušys trečiokams papasakojo, kad Kretingos švara ir tvarka rūpinasi jo vadovaujama įmonė, surenkanti ir į sąvartynus išvežanti šiukšles. Ir pakvietė vaikus tapti miesto tvarkytojų sąjungininkais: „Būkite tie, kurie savo tėveliams, seneliams, kaimynams, o išėję į miestą – ir jame sutiktiems žmonėms – paaiškintų, kaip reikia elgtis su konteineriais ir kur kokias šiukšles mesti“.

Ko ir kaip bus mokomasi mažiesiems papasakojo įmonės ekonomistė Eglė Alonderienė: „Šiandien mes mokysimės, bet ne pagal jūsų mokyklų, o pagal „Kretingos komunalininko“ mokyklos taisykles. Čia vyks pamokos, čia vyks ir egzaminai. Nuo šios minutės ir jūsų mokytojai taps mokiniais, o mokytojai būsime mes ir mokysime jus visus dviejų dalykų: rūšiavimo prie kolektyvinių konteinerių mokys mokytojas Audrius, o aš su mokytoja Asta mokysiu rūšiuoti atliekas prie individualių konteinerių“.

Mokėsi iš spektaklio personažų

Kad pamokos būtų linksmos ir įdomios, prieš pereinant prie praktinių užduočių vaikams buvo parodytas Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklis, kurį teatras pastatė bendradarbiaudamas su didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija Lietuvoje viešąja įstaiga „Žaliasis taškas“.

Spektaklio veiksmas vyksta prie didžiulio perregimo konteinerio, kuriame „gyvena“ visokiausios šiukšlės, o personažai žaismingai pasakoja vaikams apie būdus rūpintis mus supančia aplinka: rūšiuoti atliekas ir atsakingiau įsigyti naujus daiktus. Du spektaklio veikėjai konteineris Kontis ir peliukas Tvarkius savo kelyje susiduria su vaikams gerai pažįstamais daiktais – žaislais, baldais – bei per jautrų santykį su jais ir supančia aplinka padeda suprasti aplinkosaugos svarbą.

Mažieji žiūrovai aktyviai įsitraukė į spektaklio veiksmą, atsakydami į personažų užduodamus klausimus ir padėdami jiems nuspręsti, ką galima mesti į konteinerį, ko negalima.

Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklio personažai Kretingos mokyklų trečiokams pasakojo, kaip reikia rūpintis mus supančia aplinka.

Buvo linksma ir įdomu

Po spektaklio pasiskirstę grupėmis prie naujųjų požeminių bei specialiai pamokai atvežtų įvairiaspalvių individualių konteinerių vaikai jau patys stengėsi teisingai rūšiuoti šiukšles: ką galima mesti į mišrias atliekas, ką – į skirtas popieriui, plastiko pakuotėms. Be to, klasių komandos ir rungėsi tarpusavyje, kas geriausiai išmoko ir įsiminė, kokia šiukšlė į kokį konteinerį turi nukeliauti.

Pranciškonų gimnazijos trečiokų mokytoja Elona Bružienė, kartu su mokiniais įdėmiai išklausiusi mokytojų-komunalininkų pamokas, pripažino, kad jos buvo išties naudingos ir reikalingos.

„Nors mokiniai turi nemažai žinių, bet pritaikyti jas praktikoje su komunalininkais ir sužinoti naujų dalykų buvo verta. Net mes, suaugę, nemažai naujo sužinojome. Mums, mokytojams, tokia pagalba mokant saugoti ir tausoti aplinką – didelis pliusas. O dar ir dovanų gavome – galėsime klasėse ir namuose į įvairiaspalvius maišelius teisingai atliekas dėti“, – sakė mokytoja.

Jos ugdytinis Jonas Skersys, prisipažinęs, kad ši pamoka gryname ore jam labai patikusi, o ypač patikęs spektaklis ir klasių komandų varžytuvės, sakė, jog dabar jau žinosiantis, kur mesti ledų popierėlius ar tuščias traškučių pakuotes. „Jeigu pakuotė yra užteršta maisto atliekomis, ją reikia mesti į mišrių atliekų konteinerį“, – paaiškino berniukas.

Marijono Daujoto progimnazijos trečiokės Vita Viskontaitė ir Urtė Ulčinskaitė sakė ir tėveliams papasakosiančios, kaip reikia teisingai atliekas rūšiuoti. Jos atkreipė dėmesį, kad stiklinių ar plastikinių butelių, paženklintų specialiais ženklais, nereikia mesti į konteinerius, o reikia nunešti į taromatus prie parduotuvių, kad ši tara būtų perdirbta ir panaudota kitiems gaminiams.

„Mums buvo įdomu ir linksma šiandien mokytis“, – sakė mergaitės, kurioms pritarė jų mokytoja Jurgita Kripienė, kaip ir kiti kolegos pastebėjusi, jog tokioje pamokoje su žaidybiniais elementais gautos žinios ilgiau išliks moksleivių atmintyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas