Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Buvusios Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Girdvainės, jos pavaduotojo Povilo Černeckio pradėtą Savivaldybės administracijos patalpų panaudojimo optimizavimą tęsia dabartiniai administracijos vadovai direktorius Egidijus Viskontas, jo pavaduotoja Violeta Turauskaitė.

Iš pastato Vilniaus g. 8 į J. Pabrėžos g. 1, atlaisvinus dalį Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus patalpų, perkelta Kretingos miesto seniūnija, Švietimo ir Kultūros ir sporto skyriai, kuriuos įkurdino pastate J. Pabrėžos g. 8. Į tą patį pastatą iš J. K. Chodkevičiaus g. 10 perkraustytas Žemės ūkio skyrius. Remonto nebeprisimenančiame J. K. Chodkevičiaus g. 10 pastate liko Socialinės paramos skyrius. Šį skyrių numatyta iškeldinti į J. Pabrėžos g. 10 namo priestatą, kuris lig šiolei tebėra nenaudojamas, jį reikia įrengti. Savivaldybės administracija jau užsakė pastato įrengimo ir antstato pastatymo projektą. Už 35,2 tūkst. eurų projektavimo darbus laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Strukta“ tuo pačiu turėtų suplanuoti ir viso esamo pastato su priestatu bei būsimu antstatu pritaikymą neįgaliesiems.

„Strukta“ sklandžiai parengė Darbėnų seniūnijos, kitų Savivaldybės administracinių pastatų renovacijos projektus. Į priestato antstatą turėtų būti perkeltas Savivaldybės archyvas, dabar esantis J. K. Chodkevičiaus g. 10. Kada bus pradėti darbai pagal „Struktos“ rengiamą projektą ir kiek jie Savivaldybei kainuos, paaiškės, kai projektas bus parengtas, o galutinė suma, kai įvyks rangos darbų pirkimas. Šią vasarą administracija pradėjo tvarkyti patalpas pagrindiniame administraciniame pastate Savanorių g. 29A. „Jau atlikome 3-jų kabinetų kosmetinį remontą ir sutvarkėme pavojingai susidėvėjusią elektros instaliaciją“, – sakė E. Viskontas apie atnaujinimą kabinetų, tarp jų jo ir V. Turauskaitės. Elektros instaliacija, anot E. Viskonto, yra „tragiška“ ir kituose šio pastato kabinetuose bei patalpose. „Siekiant Savivaldybėje užtikrinti gerą interneto ryšį ir nepertraukiamą elektros tiekimą, artimiausiu metu bus tvarkomos Informacinių technologijų skyriaus patalpos. Dėl prastos elektros instaliacijos nuolat stringanti Savivaldybės tarybos posėdžių transliacija iš posėdžių salės. E. Viskonto pastebėjimu, pastatas Savanorių gatvėje nėra matęs rimtesnio remonto nuo to laiko, kai jį Savivaldybė perėmė iš banko.

Atsakydamas į kai kurių opozicijos politikų priekaištus, kad administracijos kabinetai tvarkomi pirmiau už remonto vis nesulaukiančius vaikų darželius, E. Viskontas sakė: „Yra parengti tų vaikų darželių remonto projektai, tad bereikia atkakliai belstis į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duris, kad iš valstybės gautume lėšų darželiams remontuoti. Viskam Savivaldybės biudžeto lėšų neužteksime. Įvertinkime, kad vien „Žibutės“ darželio remontui reikalingi 1,7 mln. eurų“.

Direktoriaus pastebėjimu, Kretingos rajono savivaldybė viena iš nedaugelio tebėra neįgyvendinusi vieno langelio klientų aptarnavimo principo. „Lankytojai vaikšto po visus kabinetus, dabartiniu pandemijos laikotarpiu didina ir riziką koronavirusui plisti“, – kalbėjo E. Viskontas, prasitaręs, kad tolesniam administracinių patalpų tvarkymui tikisi ir Savivaldybės tarybos pritarimo planuojant 2022 metų Savivaldybės biudžetą, numatant biudžete šiai reikmei lėšas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas