Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Patenkino politiko skundą

  • Savivaldybėje
  • 2021-09-10

Išnagrinėjusi Kretingos rajono savivaldybės tarybos opozicijos lyderio Dariaus Petreikio skundą dėl Savivaldybės Etikos komisijos sprendimo, kuriame jis pripažintas pažeidęs LR valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintus principus, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad vis dėl to politikas yra nekaltas.

Į Savivaldybės etikos sargų akiratį Visuomeniniam rinkimų komitetui „Kretingos kraštas“ priklausantis D. Petreikis papuolė po to, kai posėdyje, įvykusiame balandžio 29 d., svarstant sprendimo projektą T1-184 dėl Kretingos rajono savivaldybės politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo panaikinimo, tiesiogiai transliuojamame rajono tarybos posėdyje ištarė du teiginius: „tai yra akivaizdi klastotė“ ir „tai yra tam tikra nusikalstama veika“, tačiau, tai sakydamas, nepridėjo žodelių „galimai“ arba „manomai“. Dėl mestų kaltinimų rajono Savivaldybės Etikos komisijos posėdyje buvo nuspręsta, kad kolega kaip politikas pasielgė netinkamai, jam rekomenduota įsižeidusios valdančiosios daugumos viešai atsiprašyti.

„Aš esu mokytojas. Pasitaiko, kad mokykloje padarau klaidų, ir man nieko nereiškia atsiprašyti mokinio, jeigu esu neteisus. Atsiprašyčiau ir 14-os tarybos narių, jeigu tik būtų už ką“, – tuomet po posėdžio „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo D. Petreikis. Jis nuo pat pradžių neslėpė teisybės ieškosiąs VTEK-e.

Šiomis dienomis D. Petreikis sulaukė atsakymo, kad jo skundą nuspręsta patenkinti ir panaikinti rajono tarybos Etikos komisijos sprendimo punktus, kuriuose konstatuota, kad politikas pažeidė LR valstybės politiko elgesio kodekse įtvirtintus elgesio principus bei pateikta rekomendacija atsiprašyti.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas teismui LR administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas