Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Saulės parkas

Šią vasarą žaliąją elektros energiją Lietuvoje pradėjo generuoti vieni moderniausių ir didžiausių nuotolinių saulės parkų Baltijos šalyse. Šiuos parkus plėtoja tarptautinė atsinaujinančios energetikos įmonė „Green Genius“, o žaliąją jų energiją naudoja ne tik verslo įmonės, bet ir Kretingos savivaldybei priklausanti uždaroji akcinė bendrovė (UAB) „Kretingos vandenys“.

Valstybinė įmonė viena pirmųjų Lietuvoje paskelbė viešąjį konkursą tvariai energijai įsigyti, ir tai tapo dar vienu puikiu pavyzdžiu visam valstybiniam sektoriui, kaip neinvestuojant galima naudoti pigesnę vietinę elektros energiją, taip taupant ir valstybės biudžetą.

Kodėl verta naudoti atsinaujinančių išteklių energiją

Atsinaujinančių išteklių energija prisideda prie klimato kaitos mažinimo, didina šalies energetinę nepriklausomybę, o perkant ją tiesiai iš gamintojo, tokio, kaip, pavyzdžiui „Green Genius“, yra pigesnė. Sudarant sutartį su gamintoju mažesnius elektros įkainius galima užfiksuoti net penkeriems metams. Tokiu atveju, net ir pasikeitus rinkos kainai, žalioji elektra verslui ar valstybinei įstaigai nebrangsta. UAB „Kretingos vandenys“ konkurso būdu išsirinko atsinaujinančių išteklių energijos tiekėją – tarptautinę atsinaujinančios energetikos bendrovę „Green Genius“. Iš įmonės valdomo saulės parko atkeliausiančios 1250 kW elektros energijos pakaks 45 proc. įmonės metinių elektros poreikių.

„Džiaugiuosi, kad savo veikloje galime mažinti šiltnamio efektą didinančių dujų emisijas, o kartu prisidėti ir prie Lietuvos energetikos nepriklausomybės, nes naudosime mūsų šalyje gaminamą elektrą“, – sakė UAB „Kretingos vandenys“ direktorius Tomas Jurgutis. Žaliąją tvarią energiją įmonė naudos kasdienėje veikloje: siurblinėse, vandens valymo įrenginiuose ir vandens gavimo stotyse.

UAB „Green Genius“ pardavimų vadovas Karolis Proscevičius paantrino akcentuodamas, kad jau daugiau nei 10 metų veikiančios įmonės tikslas yra prisidėti prie klimato kaitos stabdymo. Pasak abiejų pašnekovų, naudoti Lietuvoje pagamintą atsinaujinančių išteklių energiją yra itin tvarus veiksmas, realiai prisidedantis prie klimato kaitos stabdymo ir planetos išsaugojimo. Dėl šio sandorio į aplinką per metus išsiskirs apie 656 tonų mažiau anglies dvideginio. Jis išsiskiria deginant iškastinį kurą ir ardo ozono sluoksnį. Tokiam kiekiui anglies dvideginio apdoroti reikėtų daugiau kaip 31 tūkst. medžių per metus.

„Verslas, o dabar matome – kad ir viešasis sektorius, tikrai supranta tvarumo ir atsinaujinančių išteklių energetikos svarbą ir savo pasirinkimais prisideda prie jos plėtros. Šiuo metu visoje Lietuvoje steigiame saulės parkus, kurie suteikia galimybę labai paprastai apsirūpinti pigesne, vietine, iš atsinaujinančių išteklių gaunama energija. Iš viso per šiuos metus įrengsime 13,5 MW galios saulės elektrinių“, – sakė K. Proscevičius.

Nuotekų valykla

Atsinaujinančios energetikos įmonė iš viso Lietuvoje yra įrengusi per 100 įvairiausio dydžio saulės elektrinių, kurių bendra galia siekia daugiau kaip 19 MW. Per metus jos pagamina 19 tūkst. MWh švarios energijos ir leidžia išvengti maždaug 8 tūkst. tonų anglies dvideginio emisijos.

Koks patogiausias būdas naudoti saulės energiją

Lietuvoje jau veikia ne vienas verslas, kuris nusprendė būtent taip prisidėti prie klimato kaitos stabdymo. Tokie verslai ir valstybinės įstaigos prisideda ir prie šalies energetinės nepriklausomybės didinimo, ir prie ilgalaikėje Energetikos strategijoje numatyto tikslo, kad 2050 metais net pusę visų elektros energijos vartotojų Lietuvoje sudarytų patys sau žaliąją energiją gaminantys vartotojai.

Pasigaminti dalį ar visą verslui reikalingą elektros energiją galima nuomojantis arba įsigyjant elektrinės dalį saulės parke. Taip verslui daugiau nebereikės rūpintis ar investuoti į elektrinės priežiūrą. Saulės parkus ir juose esančias elektrines ištisus metus prižiūri valdytojas, ir tai verslui papildomai nekainuoja.

UAB „Kretingos vandenys“ yra viena pirmųjų Lietuvos valstybinių įmonių, viešojo konkurso būdu įsigijusi pigesnės žaliosios elektros energijos iš vietinio saulės parko.

Uždarosios akcinės bendrovės „Kretingos vandenys“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas