Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Telkia vaikus siekti futbolo aukštumų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2021-09-03

Kaip ir visos rajono ugdymo įstaigos, taip ir ne per seniausiai įkurta „Minijos“ futbolo akademija pradėjo naujuosius mokslo metus, o vyriausių futbolininkų grupė, treniruojama Arūno Dievino, jau spėjo sužaisti ir pirmąsias sezono rungtynes: gimusieji 2008 m. kretingiškiai 5:3 kretingiškiai laimėjo prieš Šilutės bendraamžius, o gimusieji 2006 m. 0:2 pralaimėjo prieš Palangos „Kuršius“.

„Visų amžiaus grupių futbolininkams keliame tikslą Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo pirmenybėse patekti į prizininkų trejetus“, – neslėpė „Minijos“ futbolo akademijos direktorius Alvydas Viršilas.

Dar vienas, ne mažiau svarbus tikslas – kad „Minijos“ futbolo akademijos treneriai išugdytų kuo daugiau vaikinų, galinčių ginti Kretingos „Minijos“ futbolo komandos garbę. A. Viršilo pastebėjimu, šiuo metu kartu su „Minija“ jau treniruojasi Lukas Gujis, Mantas Gedutis, Deividas Pipiras, Aronas Zakarauskas, ir tai yra geras pavyzdys jaunesniems futbolininkams. „Apskritai, norime sutelkti vaikus siekti futbolo aukštumų ir parodyti, kaip tai vyksta“, – A. Viršilas vylėsi, kad pagal Lietuvos futbolo federacijos licencinius reikalavimus kuriama klubo struktūra pasiteisins, ir ateityje Kretingą savo pergalėmis garsins dar ne vienas čia išugdytas futbolininkas.

Be A. Dievino, kuris dirba su vaikinų, gimusių nuo 2005-ųjų iki 2009-ųjų, grupėmis, vaikus futbolo moko ilgametis futbolo treneris Arvydas Balsevičius (gimusiųjų 2010 ir 2013 m. grupės), Martynas Viluckas, šiuo metu einantis ir vyriausiojo „Minijos“ komandos trenerio pareigas, – jis ugdo 2012 m. gimusius vaikus. Su dešimtmečiais, gimusiais 2011 m., dirba taip pat ilgametę trenerio patirtį turintis Gediminas Petrauskas, o tik ką baigęs Klaipėdos universitetą ir trenerio karjerą pradėjęs Dangirdas Žilinskas jau sukvietė per 20 vaikų – šešiamečių ir septynmečių, kurie futbolo aikštėje pradeda pirmuosius žingsnius. „Tokio amžiaus vaikai jau gali mokytis pradinių futbolo įgūdžių, elementarių bėgimo pratimų, koordinacijos, jiems svarbu išmokti griūti. Taip pat lavinamas ne tik vikrumas, bet ir mąstymas, sugebėjimas koncentruoti dėmesį. Ir, žinoma, vaikai visada labai nuoširdžiai išgyvena komandinio bendrumo, džiaugsmo emocijas“, – futbolo pradžiamokslio naudą gana ankstyvame amžiuje įvardino „Minijos“ futbolo akademijos direktorius.

Šiuo metu pagrindinis jo rūpestis – su tėvais sudaromos sutartys dėl vaikų ugdymo akademijoje, taip pat – akademijos populiarinimas darželiuose, mokyklose ir – trenerių kvalifikacija, jos kėlimas. „Minijos“ futbolo akademijos treneriai jau pradėjo mokytis Auri-Dohm programos, kurią sukuriant yra prisidėjęs Lietuvos futbolo rinktinės narys kapitonas Aurelijus Skarbalius, metodologijos – ją jau naudoja ir yra pripažinę kai kurie Lietuvos klubai.

„Ši programa treneriams leidžia dirbti kryptingai – numatyti technikos, taktikos, fizinio parengimo veiksmus, ir, vaikui ar jaunuoliui pereinant iš žemesnės pakopos į aukštesnę, vėlgi dirbama pagal tą pačią seką ir metodą, o ne kaip sugalvojo treneris“, – A. Viršilas patvirtino, kad visi „Minijos“ futbolo akademijos treneriai būtent ir dirbs pagal vieningą „Auri-Dohm“ programą, ir toliau gilins šio metodo žinias įvairiuose seminaruose, mokymuose.

„Minijos“ futbolo akademijos direktorius įsitikinęs ir tuo, kad ši programa padės treneriams įgyjant ir apginant UEFA licencijas. „Futbolas vystosi labai sparčiai, ir į šią sritį įsiveržė naujosios technologijos: tarkim, rungtynių ir treniruočių filmavimas, jų analizė jau tampa kasdienis trenerių, žaidėjų darbas. Tobulėja ir žaidimo technika, jos elementai, greitėja mąstymas, sprendimai“, – kas verčia trenerius tobulėti, įvardino A. Viršilas.

Futbolo akademiją lankantys vaikai gyvens mokslo metų ritmu, ir tikroji šventė jiems yra numatyta kitą savaitę. „Minijos“ futbolo akademiją jau pasiekė Lietuvos futbolo federacijos skirtos taip vadinamosios solidarumo lėšos – 8 tūkst. Eur, akademijos biudžetas bus formuojamas ir iš mokinių krepšelio lėšų, kurios garantuoja stabilumą ir nuolatinį nepertraukiamą treniruočių procesą, išvykas į rungtynes. „Minijos“ futbolo akademijos vardo garsinimui, žaidybinei patirčiai sukaupti akademijos steigėjai yra numatę rengti kuo daugiau draugiškų turnyrų visoms vaikų ir jaunuolių amžiaus grupėms.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas