Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną10°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar Kretinga turi politinį lyderį?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sodininkų bendrijos „Medvalakis“ ir „Žemaitija“ kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją su prašymais bendrijų teritorijose įrengti greitį mažinančius kalnelius.

Kretingos sodininkų bendrija „Žemaitija“ prašė leisti įrengti greičio ribojimo kalnelius Užtvankos gatvėje, prie Bokšto ir Riešutų gatvių sankryžų. Prie prašymo pridėtas ir bendrijos ataskaitinio susirinkimo protokolo išrašas, kuriame užfiksuota, kad dalyvavusieji susirinkime palaikė šį prašymą.

Kretingos seniūnė Gintarė Liobikienė sakė nepritarianti kalnelių įrengimui, nes ties jais sustiprės transporto priemonių keliamas triukšmas, ir teiravosi, ar šalia gyvenantys žmonės tikrai sutinka, kad kalneliai būtų įrengti. Pasak seniūnės, įrengus vienų gyventojų pageidaujamus kalnelius, kiti gali pareikalauti juos nuimti. Be to, reikėtų nemažai lėšų, kad būtų įrengti du kalneliai ir keturi kelio ženklai.

Ar gauti greta norimų įrengti kalnelių gyvenančių žmonių sutikimai, teiravosi ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Aurelijus Jankauskas, priminęs, kad iškilios greičio mažinimo priemonės gali būti taikomos B2, C ir D kategorijos gatvėse, o Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl keliamo triukšmo primygtinai rekomenduoja rengti kalnelius ne arčiau kaip 50 metrų nuo gyvenamojo namo. Pasak A. Jankausko, jeigu šioje neseniai suremontuotoje ir išasfaltuotoje gatvėje vairuotojai viršija greitį, vietiniai pareigūnai turėtų čia dažniau patruliuoti.

UAB Kretingos autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys sakė nepritariantis kalnelių įrengimui: aplinkui nėra nei prekybos centro, nei mokyklos, nei gyvenamosios zonos, o šia gatve važiuojančiam viešajam transportui kalneliai keltų nepatogumų.

Komisija vienbalsiai nutarė nepritarti prašymui įrengti greitį ribojančius kalnelius. Taip pat nutarta kreiptis į Kretingos rajono policijos komisariatą su prašymu atkreipti dėmesį į Užtvankos g. greitį viršijančius vairuotojus.

Kol kas komisija nepatenkino ir Kretingos rajono sodininkų bendrijos „Medvalakis“ prašymo dėl greitį mažinančių kalnelių įrengimo.

Komisijos pirmininkė Kretingos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė priminė, kad šiuo klausimu bendrija kreipiasi ne pirmą kartą: anksčiau buvo svarstytas prašymas dėl kelio ženklų „Gyvenamoji zona“ pastatymo, kuriam buvo pritarta, o dėl kalnelių įrengimo komisija buvo susilaikiusi.

Dabar Pušų g. yra įrengtas atitvaras, pastatytas ženklas, leidžiantis važiuoti 20 km/val. greičiu, tačiau bendrija tebeprašo įrengti tris greitį mažinančius kalnelius. Komisijos nariai nutarė dėl kalnelių reikalingumo apsispręsti rugsėjo mėnesį numatyto išvažiuojamojo posėdžio metu nuvykę į sodininkų bendriją „Medvalakis“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas