Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įkurtuvės Salantuose: pasipriešinimą pranoko rezultatas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-09-03
Salantų meno mokyklos direktorei Silvijai Piluckienei (iš dešinės) vedant šventę, talkino šios mokyklos mokiniai Karina Skaraitė ir Edgaras Žioba.

Rugsėjo 1-osios popietę, Salantų mieste sklindant muzikai, sutikti miestiečiai džiūgavo, kad pas juos – meniškos įkurtuvės: iškilmingai atidaroma naujoji Salantų meno mokykla, įkurdinta gimnazijos priestate. Nors jos perkėlimui priešinosi mokyklos bendruomenė, tačiau akivaizdu, kad rezultatas pranoko lūkesčius. Reikšmingas ir kitas momentas – tai vienintelė per visą nepriklausomybės laikotarpį Kretingos rajone atidaryta nauja mokykla.

Atsargiai priima pokyčius

„Jau teko apžiūrėti patalpas: super – mokykla labai graži ir moderni“, – kalbėjo dvi dukras, dailės besimokančią Ameliją ir groti fortepijonu – Jogailę, atlydėję Simona ir Valentinas Mikutavičiai.

Prisiminus, kad dar neseniai salantiškių bendruomenė – pedagogai ir tėvai – piktinosi dėl to, kad rajono politikai nusprendė meno mokyklą iš senojo pastato Turgaus g. Nr. 15 perkelti į tuštėjančios gimnazijos priestatą, S. Mikutavičienė samprotavo: „Natūralu, žmonės bijo nežinomybės, atsargiai priima pokyčius, todėl ir priešinasi. Tačiau šiandienos rezultatas nubraukė visus nuogąstavimus.“

Simbolinę juostelę kirpo (iš dešinės) Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė ir mokyklos direktorė Silvija Piluckienė.

Papildomai – Vyriausybės lėšos

Meno mokyklos įkurtuvės sutapo ir su prailgusios – net 14 metų trukusios – Salantų gimnazijos renovacijos pabaiga: priestato II aukšte ir buvo įkurdinti jaunieji dailininkai ir muzikantai, o I – ikimokyklinukai ir pradinukai.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Turauskaitės duomenimis, iš viso Salantų gimnazijos renovacija kainavo 4,35 mln. Eur, Savivaldybė baldams ir įrangai dar papildomai skyrė 58,7 tūkst. Eur.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius pastebėjo, kad galimybė pagreitinti ir užbaigti gimnazijos renovacijos darbus atsirado tarybai nusprendus tam paskirti gautas Vyriausybės lėšas ekonomikai atgaivinti po kovido – per 970 tūkst. Eur.

„Džiugus momentas: ne kiekvieną rugsėjį pasitaiko galimybė atidaryti naują mokyklą, juolab – meno, kai pastaruoju laikmečiu Kretingos rajone, o ir visoje šalyje, gyvavo tendencijos mokyklas ir darželius uždaryti. Šiandieną jau matome, kad buvo padaryta ir klaidų, juolab kad Kretingoje vaikų gausėja – todėl taryba spręs, gal statyti naują vaikų darželį“, – patikino A. Kalnius, tuo pačiu pasidžiaugęs, kad šiemet dvi naujos pradinukų klasės atidarytos Pranciškonų vienuolyno patalpose, senojoje Kretingos muzikos mokykloje, o netrukus pradės veikti lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestatas.

Moderniomis erdvėmis džiaugėsi mokinės (iš dešinės) Vaiva Venckutė, Viktorija Baužytė ir Gabrielė Batavičiūtė.

Nuo muzikinės rūbinės – ligi žiūrovų salės

Naujose patalpose Salantų meno mokykla pasitiko 29-ąjį rugsėjį, ligi tol ji veikė atskirame pastate, kurį, A. Kalniaus žodžiais, Savivaldybė ketina parduoti.

Į erdvias ir pačios bendruomenės iniciatyva meniškai įrengtas Salantų meno mokyklos klases mokytis dailės ir muzikos šiemet įžengė 170 mokinių, juos mokys 11 pedagogų.

Dirbti į naują mokyklą atėjo ir nauji mokytojai Eglė ir Virginijus Valančiai.

Salantų meno mokyklos direktorė Silvija Piluckienė aprodė naująją mokyklą: pirmiausiai mokiniai patenka į muzikinę rūbinę, kur kiekvieną pasitinka nuotaikingi garsai, rūbams skirtos meniškos kalvio Mindaugo Jankausko nukaldintos pakabos.

Įrengtos specialios poilsio erdvės, koridoriai išpuošti mokinių sukurtais originaliais keramikos ir tapybos darbais. Mokymo klasėse – nauji baldai, išmaniosios lentos, įsigyti muzikos instrumentai – 2 nauji akordeonai „Weltmeister“, 2 pianinai „Petrof“, skaitmeninis pianinas, grafikos presas ir keramikos degimo krosnelė.

Erdvioje 100 vietų žiūrovų salėje puikuojasi fortepijonas. Ši salė, direktorės žodžiais, kaip kamerinė erdvė tarnaus viso miestelio bendruomenei, rengiant koncertus, susitikimus su kūrėjais.

Džiugesys ir nostalgija – viename

Susipažinti su mokykla prieš iškilmes koridoriuose besibūriuojantys mokiniai neslėpė emocijų. Chorinio dainavimo specialybę jau baigusi Vaiva Venckutė sakė šiemet mokslus pratęsianti – ji dar pasirinko mokytis išplėstinio dainavimo ir dailės: „Nusprendžiau tęsti mokslą, nes labai graži naujoji mokykla – patalpos spalvingos, erdvios. Be to, labai patinka bendruomenė – ir mokytojai, ir draugai.“

Žiūrovų salė tarnaus ir miestelio bendruomenei kaip kamerinė erdvė.

Jai antrino Viktorija Baužytė, o Gabrielė Batavičiūtė prisipažino, kad naujos erdvės labai patinka, tačiau tebejaučianti nostalgiją ir senajai mokyklai, nes ten – pradžia, ten liko jos vaikystė.

Pakiliai jautėsi ir tądien kabinetuose mokinius pasitikti pasirengę pedagogai: dailės – Ingrida Taujanskienė, akordeono – Sigutė Kryžauskienė, dainavimo – Vita Baužytė, fortepijono ir muzikos istorijos – Eglė ir Virginijus Valančiai. Šiedu pedagogai iš Platelių mokykloje pradeda dirbti pirmus metus. „Aplinka fantastiška, esame sužavėti“, – emocijų neslėpė V. Valančius.

Tačiau iš pedagogų prasprūdo ir nerimo gaida – ar vaikai prisijaukins naująją mokyklą, ar jausis saugiai kaip senojoje, savarankiškai veikusioje nuo 1994-ųjų.

Prilygino istoriniam momentui

„Mums svarbiausia yra auginti kūrybiškas ir drąsias asmenybes, o tam reikia gražios aplinkos“, – įsitikinusi S. Piluckienė. Spalvų ir garsų namais pavadinusi naująją mokyklą, už įkurtuvių džiaugsmą ji gerą žodį skyrė Kretingos rajono vadovams ir Salantų gimnazijos direktorei Aušrai Zebitienei, o už pagalbą persikraustant – Salantų miesto ir Imbarės seniūnijų seniūnams Kazimierui Galdikui ir Antanui Turauskiui.

Perkirpti simbolinę įkurtuvių juostelę buvo pakviesti rajono meras A. Kalnius ir Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė, kurios žodžiais, vyksta istorinis momentas, kai atidaroma ilgai statyta, bet pastatyta vienintelė nauja mokykla rajone per visą nepriklausomybės laikotarpį: „Linkiu, kad gausėtų jūsų šeima, puoselėjanti menišką dvasią, nes menas išgydo visas žaizdas.“

Į įkurtuvių iškilmes taip pat atvyko Kretingos rajono vicemeras Dangiras Samalius, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rima Ramoškienė ir salantiškė tarybos narė Vitalija Valančiutė, kuri perdavė viešą Seimo nario Antano Vinkaus, tądien ankstėliau apsilankiusio mokykloje, sveikinimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas