Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kasmet rengiamoje tarptautinėje kiokušin karatė stovykloje dalyvavo ir kretingiškis „Shodan“ mokyklos auklėtinis Matas Jonauskas.

Kretingiškis karateka Matas Jonauskas sėkmingai išlaikė juodo diržo egzaminą.

Stovykloje sportininkai turėjo galimybę dirbti ir mokytis ne tik iš geriausių Lietuvos trenerių, bet taip pat ir iš svečių: karatekos susipažino su mokytoju iš Ukrainos 5 DAN meistru Sergijumi Getmanskiu (Sergij Getmanskyj), kuris stovykloje vedė meistriškumo pamokas ir supažindino su geriausia Ukrainos karatė technika. Taip pat buvo atvykusi ir Europos karatė organizacijos komisija – Janas Biulovas( Jan Bülow, 7 DAN) ir Remigijus Karpinskis (Remigiusz Karpiński, 6 DAN), kurie vedė seminarą apie karatė technikos gilinimą nuo pagrindų ir japonų karatė egzaminų stiliumi. Stovyklos pabaigoje laukė paskutinis išbandymas – kvalifikacinis diržų laikymo egzaminas. Jo metu karatekos pademonstravo savo žinias, susikaupimą, gerą fizinį pasirengimą, taip pat turėjo įrodyti, kad yra verti aukštesnio diržo.

M. Jonauskas sėkmingai išlaikė juodo diržo, kuris simbolizuoja meistriškumą ir išmintį, egzaminą. Šio diržo kvalifikacinį egzaminą galima laikyti tik suaugusiesiems, tai yra nuo 18 metų, kadangi egzaminas išties reikalauja daug jėgų, trunka ilgiau negu 3 valandas ir vyksta lauke bet kokiu oru. Matui technikos egzaminas truko ilgiau kaip 2 valandas, jis įveikė net 30 kovų.

M. Jonauskas šiais metais tapo Lietuvos suaugusiųjų kata rungties čempionu ir turėjo teisę atstovauti Lietuvai Europos čempionate Gruzijoje. Karatekos kelią jis pradėjo nuo 9-erių: nuo pat vaikystės vaikinui patiko įvairūs kovos menų filmai, animaciniai filmukai ir, kai tėvai paklausė, į kurį sporto būrelį norėtų eiti, Matas iškart pasakė, kad į kovų menų – kaip tik tuo laikotarpiu Kretingoje ir įsikūrė kiokušin karatė „Shodan“ klubas.

„Užlipti ant tatamio mane motyvuoja noras tobulėti. Ypač – per varžybas, kai tenka išeiti iš komforto zonos, ir pasimato tai, ką reikėtų stiprinti per treniruotes“, – M. Jonauskas neslėpė, kad jį taip pat įkvepia, motyvuoja ir treneriai.

Visiems, kurie nori pradėti sportuoti karatė, čempionas rekomenduotų ateiti ir pamėginti, neišsigąsti, susidūrus su iššūkiais. „Nes šie iššūkiai padės sustiprint ne tik kūną, bet ir charakterį, o įgyta disciplina bus naudinga kasdieniame gyvenime“, – neabejojo Matas.

Karantino laikotarpis turėjo nemažai įtakos rengiantis varžyboms, nes teko daugiau treniruotis savarankiškai.

„Karatė sportuoju 11 metų, ir vienas didesnių tikslų nuo pat pradžios buvo apsiginti juodą diržą“, – M. Jonauskas džiaugėsi, kad jam pavyko tai įgyvendinti, o išlaikytas juodas diržas ne tik primena kelią, kurį nuėjo sportininkas, bet ir įkvepia eiti toliau.

Rugsėjo 6–7d. karatė mokykla pradeda sezoną ir kviečia mergaites ir berniukus išbandyti šį kovos meną, sustiprėti, tobulėti, susirasti naujų draugų. Daugiau informacijos – www.shodan.lt .

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas